Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Długość przewodu i miejsce wzmacniacza


arszenik

Rekomendowane odpowiedzi

a) czy ktos z instalujących juz audio w B5 99/00 wie ile mniej wiecej trzeba kabla zasilajacego od aku do wzmaka/bagaznika ?

B) ktoredy go poprawadzic aby odwalic najmniej roboty (zdejmowanie plastikow itd.), i to samo dotyczy RCA od radia do baga.

c) jakies sensowne niewidoczne w bagu miejsce na wzmacniacz?

nie znalazlem podobnego wyczerpujacego topicu

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na spocik w piątek to Ci wszystko pokażemy :th:, a tak ogólnie to bez rozkręcania progów nic nie zrobisz. Kabla zasilającego z lekkim zapasem wchodzi 6m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kabiny do komory silnika najlepiej przez dziure od linki do otwierania maski , z resztą dystansu powinienes sobie poradzic bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował raczej isc z kablem prawym progiem ( mniej wiazkie elektrycznej auta) to samo RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... niby racja... Sam nie wiem co gorsze : czy puscic w tym samym progu co pradowy (niekoniecznie razem ;) ) czy z reszta instalacji elektrycznej auta lewym :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stosujesz wzmaka o jakieś dobrej mocy, to polecam założenie cewki blisko niego, daje to dużo lepszy ciągły bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle nad tym od dawna ale jakos gotówkowo nie dysponuje chwilowo :naughty:

Masz cos taniego do polecenia? co sie sprawdza?

skrzynia z LANZARem MAX12" 1000peak/~400RMS[W] ciagła ze wzmakiem 300W RMS (600RMS chwilowa szczytowa)

wiem ze wzmak powinien byc troche wiekszy ale to z czasem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stosujesz wzmaka o jakieś dobrej mocy, to polecam założenie cewki blisko niego, daje to dużo lepszy ciągły bas.

To mnie bardzo zaciekawilo. Czy mozesz napisac cos wiecej na ten temat bo lepszego basu nigdy dosyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze chyba chodzilo o kondensator

bufor basu, czyli bufor niedostatku prądu między uderzeniami - tak na chlopski rozum...

"1.0 Farad oznacza, że kondensator jest w stanie stabilizować napięcie we wzmacniaczach o mocy łącznej nie przekraczającej 1000w RMS! Większej pojemności kondensator tylko obciąża nasz akumulator i zamiast pomagać szkodzi. Jednym zdaniem kondensator służy do podnoszenia i stabilizowania napięcia wzmacniacza dzięki czemu wykorzystujemy pełną moc wzmacniacza, a nie tylko kilkadziesiąt procent."

a cewka to inna bajka... - tu nie przydatna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o kondensator, potocznie nazywany mylnie cewką. A co do Lanzara to nie jest złą firmą, ja preferuje chociaż JBL, bardzo ładny bas i nieźle drga. Ważna rzecz, żeby zastosować dobrą skrzynie do głośnika. I oczywiście napisz jaki wzmacniacz chcesz zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie zamknieta robilem sam wg. 3 programow do obliczania, krzywych, moich wymagań i grubosci mdfów.

Lanzarek gra juz rok w drugim aucie na Blaupunkcie 2200 - kozacko, odziwo nie brakuje mu niczego nawet podczas extremalnego sluchania... programowo w zakresie od ok 45Hz (docelowo bo tak chcialem), ja nie lubie dudnienia ze az wysokich nie slychac tylko soczysty basik. U mnie w gre wchodzi jakość dzwieku a nie mocarstwo na najnizszy mocny bas...

lekki ot sie zrobil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arszenik skad wziałes cytat o tych kondensatorach ? :)

Bo tak sie składa ze u mnie w bagazniku siedzi 20F :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arszenik skad wziałes cytat o tych kondensatorach ? :)

Bo tak sie składa ze u mnie w bagazniku siedzi 20F :przebiegly:

20F? tylko po cholere az tyle? Nie spotkalem sie nawet z takim :) Moze 20mF :naughty: Albo jakis inny przelicznik zeby wyszlo 2F ? to zrozumiem... :) Akumulator zmieniasz raz w miesiacu ? :)

Cytat gdzies z allegro bo na wiki i nigdzie indziej na szybko nie znalazlem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro to rózne cuda piszą zeby sprzedac swoje ;) np super sprawny w 99% telefon : brak zasiegu :decayed:

Interesuje mnie jak to wygląda w rzeczywistosci :)

No 20 to on moze nie ma ;) Taki mam :

http://www.allegro.pl/item350238693_kondensator_impulse_hybrid_20_farad_z_led_v_a_fvat.html

Wiem ze 1 F ładuje sie przez zarówke z 5 sekund max ... A ten z 2 minuty :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...