Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do specjalistów zakupiłem wczoraj kierownice od TT wersja s-line z łopatkami , obecnie mam zwykłą kierownicę w swojej audi a4 b7 i czy jest opcja żeby ją wymienił bez zmiany taśmy i modułu , chodzi mi o to żeby zostało na starej taśmie i na starym module , nie musi mi działać multifunkcja na chwilę obecną tylko po prostu chce zamienić samą kierownicę a swoją stara już sobie sprzedać a jak dokupie moduł i taśme to wtedy podmienić i vagiem ustawić , jak myslicie mozna tak zrobić czy trzeba wszystko wymienić , kabel do poduszki w tej nowej kierownicy mam już z taką zółtą kostką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że mam zwykłą kierownice wiem że musze kupic taśme i moduł np z literką Q albo R żeby działała mi multifunkcja w tej nowej kierownicy tylko chodzi mi o to czy "na chwilę" aż do czasu mi nie przyjdzie moduł i taśma mogę podmienic tą kierownicę i będzie wszystko pasować czy musze miec przy wymiane i moduł i taśme. Tak jak pisałem nie zalezy mi żeby mi multifunkcja działała w tej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręcasz kluczem, wpinasz poduche i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodziło , a jak przyjdzie mi moduł i taśma do poduchy obsługująca MF to sobie podmienie , wrzuce wam foto otwartej kierownicy coś mi sprzedawca mówił tyle ze to Angol i nie do końca go zrozumiałem mozecie luknąć czy połączenie jest dobrze zrobione żeby jakiegoś zonka nie było z poduchą ...

foty

2nrij6h.jpg

x4kpl0.jpg

i408qb.jpg

jak by ktoś to ocenił i powiedział mi czy wszystko jest ok to wziąłbym się za montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ok. Chociaz to okablowanie poduszki nie wyglada na ori TT, chyba jest z B8 widze numer 8K0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe bo ziomek sprzedawał samą kierę z poduchą i się zdziwiłem bo nie było mowy o okablowaniu ale skoro mówisz że jest z b8 to może i tak jest ale jak dodał je w gratisie to mi to nie przeszkadza , skoro twierdzisz że jest ok to pomału jutro to zmontuje , jedyne co musze zrobić to na poczatku odłaczyć całkowicie aku czy tylko klamre z plusem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie odlaczaj, wyjmij tylko kluczyk ze stacyjki. Okablowanie z B8 to multi odrazu zadziala, ale te piny od klaksonu nie sa troche luzno? Z tego co pamietam wtyki sa troszke inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba odpinać aku przy wymianie kiery ? nic nie wystrzeli , żeby przypału nie było że mi nowa poducha buchnie :P

Czyli po prostu nie wkłada kluczyka do stacyjki odkręcam 2 śruby od starej kiery od poduchy, odpinam kabel od poduchy wyciągam poduchę odkręcam kierownicę kluczem m12 spinem , wrzucam nową kierę podłączam nową poduchę , wkładam nową poduchę i zakręcam 2 śruby do poduchy i tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba odpinać aku przy wymianie kiery ? nic nie wystrzeli , żeby przypału nie było że mi nowa poducha buchnie :P

Czyli po prostu nie wkłada kluczyka do stacyjki odkręcam 2 śruby od starej kiery od poduchy, odpinam kabel od poduchy wyciągam poduchę odkręcam kierownicę kluczem m12 spinem , wrzucam nową kierę podłączam nową poduchę , wkładam nową poduchę i zakręcam 2 śruby do poduchy i tyle ?

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kierownica nie pasuje to znaczy wtyczki sa różne !! nie wiem kto pisał że podejdzie ale się jednak mylił już wyjaśniam :

Ja posiadam zwykłą kierownicę orginalnie zamontowaną bez multifunkcji i chciałem zamontować kierę z multifunkcją ale bez wymiany modułu i taśmy bo na razie nie chce żeby mi ta multifunkcja działała ( czekam na paczkę aż dojdą te graty czyli taśma i moduł z literką Q) a chciałem już starą kierownice sprzedać z poduszką wiec zabrałem sie za montaż i jaki zonk wtyczka żółta od nowej kiery nie pasuje do tej taśmy co mam zamontowaną fabrycznie minimalnie wycięcia się różnią.

foto dla niedowiarków poniżej:

if7m9l.jpg

po lewej poducha z mojej b7 orginal bez MF , po prawej od TTS z MF

widać gołym okiem że delikatnie wycięcia się na dole różnią od b7 ma mniejsze te kwadraciki dolne i dlatego nie wsuwa się w taśme ta nowa od TTS

nic się nie dzieje może mi ktoś podpowiedzieć czy mogę tą wiązkę przełożyć na chwilę obecną do tej poducchy od TTS ? jesli tak to proszę mi na 2 zdjęciu które załączam niżej pokazać który kabel gdzie ma dokładnie iść żeby niczego nie popiepszy. dziekuje za szybka odpowiedz bo jezdze bez poduchy !! ;D

5ewx39.jpg

najlepiej jak by mi ktoś strzałkami jakimiś zaznaczył to na obrazku byłbym bardzo wdzięczny , dziękuje

---------- Post dopisany 02-06-2014 at 12:47 ---------- Poprzedni post napisany 28-05-2014 at 16:41 ----------

proszę o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jak montowałem u siebie kiere z TT, podcinasz we wtyczce 2 wypustki i pasuje idealnie.

---------- Post dopisany at 14:40 ---------- Poprzedni post napisany at 14:34 ----------

Nie pamiętam które, ale jak będziesz miał taśmę przed sobą i wtyczkę na pewno się zorientujesz które wypustki trzeba wyciąć. Wycinasz nożykiem i wszystko pasuje p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie mogę to podciąć to ja wiem ale czy jak wymienię moduł i taśme ta podcięta wtyczka będzie dobrze pasowała i ładnie wszystko będzie pasować??? i jeszcze jedno bardzo ważne pytanie przyjrzyj się proszę na zdjęciu czy jest dobrze podłączona dokładne foto bo widzę że tam jest jedno miejsce tak jak by wolne albo może ten kabelek ma być w tym miejscu zamiast w tym co jest foto ponizej , to jest chyba masa czy coś ale boje się żeby później mi poduszka nie wystrzeliła w nie odpowiednim momencie albo podczas kraksy odpukać wystrzeliła dziekuje z góry .

2rc1kzn.jpg

29kpa2h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podcinaj będzie później wszystko dobrze się trzymać. Tak jak Ci wcześniej pisałem masz nie oryginalną wiązkę z TT i brakuje jednego pinu masy, nie wiem za co on odpowiada. Ja kupiłem ori wiązkę i tam już są wszystkie piny zajęte. W każdym bądź klakson powinien Ci działać z tego co widzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z poduszką powietrzną jest wszystko dobrze , ten pin moze tylko odpowiadac za klakson tak ? bo jak zamontuje to sprawdze czy klakson działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale od poduszki powietrznej nie ? bo nie chce zamontować podłącze i mi poduszka wystrzeli i będę 1000 zł w plecy za taką zabawę :D muszę być pewny że poduszka powietrzna jest dobrze podłączona na 100% nie ma nigdzie schematu podłączenia poduszki żeby to gdzieś sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno poducha nie wystrzeli i żadnego błędu nie będzie, podłączałem u siebie tak dla testu i było wszystko ok. Kupiłem ori wiązkę poduchy z TT bo lubię mieć wszystko na tip top :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jestem po montażu :( i niestety poduszka wystrzeliła .... :(:P

Nie wiem od czego jest ale jest wszystko ok i klakson działa i poduszka siedzi na swoim miejscu , także jestem bardzo zadowolony , zdjęcia u mnie w temacie , dziękuje za wskazówki biggman , pozdrawiam , jak dojdą graty tj taśma i moduł obsługjące MF to będe się dalej bawił dzięki jeszcze raz za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...