Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od forumowicza zakupiłem moduł z literką Q.

Tempomat zakodowany, jednak w blokach pomiarowych w grupie 6, zmienia się tylko wartość przy włączeniu/wyłączeniu manetki. Manetka z FISa uruchomiana, jak było wiadomo świeci kontrolka poziomu płynu spryskiwaczy.

Zmiana piosenek/fali działa, głośność też.

Przycisk MOPE powinien działać jeśli posiadam radio concert 2?

Kodowania zmieniałem w kierownicy jak i radiu.

W kierownicy dalej został błąd 01044- sterownik zakodowany nieprawidłowo. Może to być wina nie zaadoptowanego czujnika skrętu?

(Audi b7 2005r, 2.5Tdi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAM PRZECZYTAJ TEN WATEK, PRE_PL TEZ MIAL TEN BLAD, A TO BLAD ZLE ZAKODOWANEGO MODULU ALE CHODZI O TO DRUGIE KODOWANIE.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-modulu-kierownicy-tempomat-kierownice-multifunkcyjna-15393/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, błędne kodowanie mam tylko w grupie 16 - kierownicy...co mnie dziwi bo tak jak pisałem rolki działają. W ABSie mam jedynie błąd czujnika skrętu (muszę adaptacje/kalibrację), a nie błędne kodowanie. I sądząc po wpisie pre_pl ma boscha 5.7, ja mam 8 - nie muszę się logować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro modul masz dokladany to pochodzi z innego auta

o to kodowanie mi chodzi:

* 0?xxx: Model auta

o 9 = Audi A4

* 0x?xx: Hamulce

o 2 = Brembo 17" (PR-1LJ)

o 3 = FN3 16" (PR-1LT/1LF)

o 4 = HP2 16" (PR-1LX)

o 4 = FNR 16" (PR-1LA/1LG)

o 5 = FN3 15" (PR-1LB/1LE)

o 6 = C54 (PR-1LZ)

* 0xx?x: Silnik

o 5 = 4/6 Cyl. Diesel

o 7 = 4/5 Cyl. benzyna

o 9 = 6/8 Cyl. benzyna

* 0xxx?: Skrzynia biegów

o 5 = Manualna

o 7 = Automatyczna (5HP19, 5HP24, AG4, AG5)

o 9 = Multitronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł z literką Q, kierownica trójramienna.

Login który podałeś jest wymagany przy kodowaniu w ABSie, tak jak pisałem wyżej błędne kodowanie mam w grupie 16 - kierownicy. Błąd dokłądnie taki: 01044- sterownik zakodowany nieprawidłowo

W ABSie natomiast jedyny błąd to właśnie błędna kalibracja czujnika skrętu. No i umnie w ABSie login nie jest wymagany.

Najbardziej zastanawiające jest to, że pomimo błędu multi działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem,,, a mianowicie ktos odciol kable od tiptronica w kierownicy czy moze mi ktos podpowiedziec gdzie ma byc jaki kolor.

Przegladalem zdjcia kierownic ale wtyczka do tasmy jest zawsze zamknieta wiec nie jestem w stanie zobaczyc jaki kolor idzie na ktory pin.

Strzelam ze ma byc masa i plus oraz pewnie CANy ale gdzie jaki ma byc

Komus chyba byly potrzebne piny albo cos wymienil

Moze ktos udzieli pomocy

http://s22.postimg.org/b59bkqxh9/20131113_193132.jpg

Jesli kiedys ktos by mial taki problem lub chcialby przemontowac kiere z C5 lub wczesnej B6

PINY WE WTYKU

Piny_we_wtyku.jpg

PINY W KLAWISZACH ( i analogicznie po kolorkac )

( po lewej klawisz z C5 )

Piny_w_klawiszach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a okablowanie poduszki od B8 czy tam A5 przypasi do tasmy z b7?

Pasuje ale trzeba przyciąć dwa małe garby na żółtej kostce którą wpinasz w taśme. No i pare pinów trzeba przełożyć.

A tak na marginesie to ma ktoś może moduł kierownicy z literką Q albo R na końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sprawa panowie. Więc założyłem kiere od b8 z mf ale działa mi tylko rolka głośności. Mam concerta2. A pytanie moje jest takie: czy jak założe przyciski i wiązke od mf z b7 to zadziała mi też druga rolka z concertem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie myle,a moze i nie, ale z concertem tak bedziesz mial - teraz dokup do tego RNSe i bedziesz mogl uzywac drugiej rolki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Concert jest z 2001-2004 roku, to pewnie tak będzie. Przy Concertach od 2005 roku już chyba powinno działać normalnie, albo jak Stichy pisze RNS-E:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiada ktoś taśmę kierownicy / pierścień ślizgowy o numerze 4E0 953 541 B? (4E0953541B)

Chętnie nabędę drogą kupna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem kierownicę MF z Audi A6 C6 i chcę ją założyć do Audi B6 więc będę potrzebował modułu z B7 8E0953549Q i taśmy z B7 4E0953541, tak??? Czy taśma musi mieć na końcu jakąś konkretną literkę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo końcówka taśmy B też może być, ona jest z opcją grzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam drobny problem, mianowicie nie pasuje wtyczka od poduszki do taśmy z B7... trzeba coś piłować czy wtyczke wymieniać?

lc0p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam drobny problem, mianowicie nie pasuje wtyczka od poduszki do taśmy z B7... trzeba coś piłować czy wtyczke wymieniać?

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/4/lc0p.jpg

Czytałeś pierwszy post tematu? Potrzebujesz łącznika 4PIN o nr 4E0-972-133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem że powinienem go podmienić pod ten stary..? (pinów nie trzeba zamieniać..)

Tak też sądziłem tylko potrzebowałem potwierdzenia.

Dzięki I Wesołych Świąt...

to ten..

Kostka wtyczka złącze AUDI, VW 4E0972133 (3749492335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem że powinienem go podmienić pod ten stary..? (pinów nie trzeba zamieniać..)

Tak też sądziłem tylko potrzebowałem potwierdzenia.

Dzięki I Wesołych Świąt...

to ten..

Kostka wtyczka złącze AUDI, VW 4E0972133 (3749492335) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Nie zamieniasz pinów, wyjmujesz piny ze starej kostki i wkładasz do nowej. W ASO kupisz za 15-16zł ten łącznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...