Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Woda wewnątrz pojazdu


M4R3K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Od pewnego czasu mam pewien problem i nie wiem co może być przyczyną - w aucie z tyłu na podłodze od strony kierowcy znajduje sie woda . Dodam iż nie mam mokrych foteli ( znalazłem podobny temat gdzie przyczyną była uszczelka w szybie) . Woda pojawia się w jednym miejscu . Wycieranie szmatką i gąbkami nic nie pomaga , gdyż zbiera sie ona ponownie . Mam pytanie do doświadczonych użytkowników , czy pod posloga idą jakies rury ( np. klima , bo mam w samochodzie lub gaz [zainstalowana sekwencja]) które są nie szczelne , lub czy może szukać przyczyny w nieszczelnej podłodze ? Proszę o pomoc i po porade pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wode po prawej stronie i okazalo sie ze uszczelka w scianie grodziowej w miejscu gdzie przewody klimy wchodza do auta byla uszkodzona. po naprawie jest git.

standardowo do sprawdzenia droznosc odplywow w podszybiu pod akumulatorem, uszczelki przy kompie, filtra kabinowego, linki otwierania maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys wracalem z Polski i juz 30 km od domu tak zaczelo lac, ze nie szlo jechac autem poza tym miałem cale buty mokre. Zjechalem na stacje, otworzylem maske a woda na wysokosci akumulatora przy podszybiu. Oczywiście niedrozne odplywy to raz. Ale nadal lecialo okazało sie, ze sparciala uszczelka pod kompem ja zasilikonowalem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz wode z przodu? po stronie kierowcy i pasażera masz otwory, jak nie są zatkane gąbka nasiąka wodą i bedziesz miał całą stronę zalaną ewentualnie nie domknięta szyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba napewno szczelna , wode mam tylko z tylu od strony kierowcy , jeden "kwadrat zalany" . Musze skołowac jakis kanał i zerkjnąc czy przewody z klimy tamtędy jakoś nie idą . Filtr kabinowy wymieniałem , nie ma tam wody , nie jest wilgotny. A gdzie znajduje sie ta ścianka grodziowa ? W aku też sucho . Jakby uszczelka od kompa poszła to powinna woda byc też z przodu prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka Woda znajduje sie tez z przodu od strony kierowcy, tylko jest duzo mniej , wszystko scieka do tylu , odpływ przy kompie musi byc zapchany . teraz jest problem jak sie do niego dobrać ? czy trzeba odkrecać cały komputer ? w ktorym miejscu dokladnie sie znajduje . Mozna by bylo jakis rusunek, schemat ewentualnie zdjęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij ecu, wypinij kostki, Odkręcasz puszke od ecu i sprawdzaj co się dzieje, zobaczy w jakim stanie uszczelka.

Wiele roboty z tym nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyciagalem tylko odkrecilem obudowe i podnioslem ile mogłem do góry bo bałem sie odłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyciagne i odepne sterownik to nic sie nie popierdzieli ? dodam ze mam sekwencyjny gaz , czy nie wpłynie to na złe dawkowanie albo cos w tym stylu ?

możesz spokojnie odpiąć nic się nie stanie tylko nie włączaj stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem w lato rok temu wszystko musiałem wywalać i suszyć też miałem mokro z lewej strony auta czyli z przodu po stronie kierowcy i z tyu za kierowcą, oczywiscie z tyłu bardzo było mokro. najperw przepchałem odpływy pod aku potem komputer w góre i sprawdzałem uszczelkę ale była sucha i w dobrym stanie i co sie okazało woda wlatywała tą gumą uszczelniającą gdzie wychodzi z auta linka do maski na pierwszy rzut była ok ale jak zaczełem ją naginać to było widać pęknięcia zaklejiłem to slikonem i próba wody i woda leciała już o połowę mniej ale jeszcze leciała i winą była pod komputerem gdzie jest ta rynienka mała ryska o wielkośći 1cm i szerokości dosłownie włos, zamalowałem to czarnidłem i do dzić mam sucho i spokój więc kolego jak wywalisz komputer to zwróć uwagę na jakieś tez przy okazji pękniecia zeby 2 razy roboty nie robić jak ja to robiłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...