Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Słabnie i kopci na niebiesko-czarno


polkos06

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od pewnego czasu mam problemy z autem silnik 1z

zdaza sie to nie czesto lecz jest uciazliwe

kiedy jade w trasie i silnik na wyzszym biegu ma niskie obroty (nie zbyt niskie) silnik dostaje czkawki, nie moze sie wkrecic wyzej a z wydechu wydobywa sie chmura czrno niebieskiego dymu

kiedy zredukuje na nizszy bieg i wkrece na obroty objawy ustepują i moge jechac dalej

dodam ze posiadam nieszczelnosc w układzie chłodzenia, ale to raczej nie w tym problem

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może EGR się przywiesza. Zaślep go i zobacz czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro dym niebieski i traci moc, spodzewam sie problemow z wtryskami lub pompa wtryskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem tą przygode dwa razy i po przytrzymaniu go troche zaduszonego dym wydostawał sie w duzych ilosciach ale kolor był szary

prosze o jakas podpowiedz jak wykonac poszczegolne logi bo dzisiaj sie do tego zabieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod temat,czy może być przyczyna kopcenia intercooler

prawdo podobnie jest małe pęknięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj miałem tą przygode dwa razy i po przytrzymaniu go troche zaduszonego dym wydostawał sie w duzych ilosciach ale kolor był szary

prosze o jakas podpowiedz jak wykonac poszczegolne logi bo dzisiaj sie do tego zabieram

Piszesz że ci "trochę zaduszonego" czy to oznacza że zaczął dziwnie pracować? ciężej było mu wejść na obroty? Jeśli tak to podpiera ci zawory a to oznacza że pompa olejowa robi za wysokie ciśnienie stąd ten dym szary. Walczę z tym. Jestem po wymianie pompy na nową MEYLE i dalej podpiera ale to wina pompy bo w środku ma jakieś paprocie które nawet zatkały mi kanał olejowy od wakum pompy. Czekam na inną nową i zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze moze masz juz zdechła pompe oleju jak dziej sie takie cos na zimnym silniku czeste sa tego skutki i hydraulika sie zawiesza lecz nie jestem pewien ale miałem kiedys takie takie cos w AFN i jak jechałem i na nie rozgrzanym silniku dostał gazy na maxa to sie przydusił puścił chmurę jakis odgłos poszedł ze szklanek i zaraz bylo oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

po kilku jazdach stwierdziłem ze silnik nie ma zadyszki nigdy na zadnym biegu, ciagnie równo do konca. Problem pojawia sie gdy odpuszcze gaz bez sprzegła, kiedy uzyje sprzegła jest oki moge puscic i jechac dalej lecz gdy odpuszcze sam gaz silnik juz nie wkreci sie na obroty tak jakbysie cos blokowało zalewało ??

dodatkowo dzisiaj po powrocie z jazdy zgasiłem silnik i kiedy za pol godz chciałem jechac silnik odpalił lecz nie mogł wogole wkrecic sie na obroty do tego poteznie dymił jazda była nie mozliwa właczałem i wyłączałem silnik kilka razy i dalej to samo. zostawiłem go na godzinke i po ponownej próbie odpalał i działał jak w zegarku

jak to mozliwe ?? cuda sie dzieją z tym samochodem

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...