Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy concert w b5 (kaseciak) ma przód ze wzmacniacza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Jak w temacie. Kolega ma avanta identycznego jak ja, kolor silnik dodatki etc etc... Różnica jest taka że ja mam 97 a on 98 z poliftu i ja miałem fabrycznie gammę a on concert. Jemu w przodzie gra bardziej nisko i bass jest głębszy a u mnie to tylko takie stukanie i nawet po zmianie głośników na Hifonicsy 16cm nie ma efektu jak u niego... Czy concert miał może również przód zasilany ze wzmacniacza ?? On założył nawet jakies radio podróbę żeby mu z karty mp3 czytało i nawet ta podróba na fabryce gra lepiej niż u mnie, a ja zmieniłem radyjko na alpine cda 117ri więc górna półka... Poza tym on napewno nie ma tam instalacji BOSSE. Ja kupiłem radio, wytłumiłem drzwi, założyłem 16stki na przód, a on tylko zmienił radio na jakąś podróbę i u niego z przodu jest potężny bas a u mnie tylko lekkie kopanie.. W czym problem ?? Może ktoś się wypowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz głośniki w drzwiach. Może masz coś żel ustawione w radiu. To radio ma filtry dolno i górno przepustowe węć może masz tam coś źle ustawione. Poza tym alpine nie jest radiem które służy do łupania. To radio ma grać naturalnie, co nie znaczy że przy odpowiednich ustawieniach nie idzie wykrzesać z niego ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w drzwiach to Hifonics ts 6.2w podpięte prawidłowo. Do tego drzwi wygłuszone.

HPF ustawione na 0 czyli nie tnie w ogóle niskich częstotliwości

MX level ustawione na MX3 wtedy najlepiej gra z tego co słucham

Korektor graficzny ustawiony kolejno na +6, -4, -4, -5, -2, +3, +3

Korekcje czasowe na 0 wszystkie... Niby coś kopie, ale bardzo kiepsko chociaż w porównaniu do 13stek jakie testowałem (Helix db 52.1 i magnat profection 213) To te Hifonicsy grają o niebo lepiej i niżej niż tamte... W ogóle zawiodłem się na Helixie... Mam zamiar dokupić wzmacniacz i nie wiem czy to coś pomoże by zejść niżej z basami i troszkę przyciąć górę...

---------- Post added at 09:57 ---------- Previous post was at 09:54 ----------

Aha jeszcze taka istotna rzecz że w przodzie siedzą zwrotnice i gwizdki z zestawu helixa db 52.1 i są spięte z Hifonicsami.. .Ma to jakies znaczenie ? W ogóle widzę że kolega z okręgu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz zle podlaczone to ma znaczenie. a ten twoj kolega moze ma cos dolozone tylko nie jest tego swiadom szliscie po kablach az do boczkow w drzwiach wogole zdjeliscie u niego i zobaczyliscie co tam siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dla jakich pasm są te ustawienia.

Korektor graficzny ustawiony kolejno na +6, -4, -4, -5, -2, +3, +3

Wydaje mi się że najniższe pasmo to przeniesie ci tylko sub a dwa następne to mid bas odpowiedzialny za kopa z przodu. Chociaż te głośniki to powinny hulać na osobnym wzmacniaczu bo trochę prądu potrzebują.

Zapraszam na spota 18,03 do NS to oblukamy wszystko.

Zwrotnice tez mają znaczenie bo różne głośniki przenoszą różne pasma. Przy takiej specyfikacji to powinno wymiatać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar kupić wzmaka i czy to coś pomoże ?? Zastanawiam się nad hifonicsem txi 3000 a teraz sprzedawca doradził mi jeszcze coś takiego jak MB quart dsc-280... Co to w ogóle jest i czy warto te dwa wzmaki brać pod uwagę ? U kumpla własnie po kablach nie szliśmy bo nie chce się tykać jego furki bo jest dość cliwy ;). A gdzie ten spot ?

---------- Post added at 10:58 ---------- Previous post was at 10:53 ----------

a jeśli idzie o pasma to 80hz, 250hz, 500hz, 1khz, 4khz, 8khz, 16khz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź podnieś drugą częstotliwość na 0. Próbowałeś się bawić ustawieniami? ja miałem cda 9883 i byłem mega zadowolony ale grało na ori głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by zobaczyć jakie pasmo przenoszą te głośniki. 50Hz to sub nie każdy da radę przetworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy concert miał może również przód zasilany ze wzmacniacza ??

tak jeśli jest BOSE

wtedy końcówka mocy jest wyłączona a wszytko idzie przez wzmacniacz

---------- Post added at 19:24 ---------- Previous post was at 19:24 ----------

wystarczy zmienić kodowanie by włączyć/wyłączyć końcówkę mocy w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że tam nie ma bosse a wtyczka brązowa ISO idzie pod radio i tam są dwie środkowe pary głośników... Idzie to jakoś przekodować żeby szło ze wzmaka ? jeśli tak to jak??? Póki co nie mam wzmacniacza to może spróbowałbym spod tego seryjnego... Poza tym zbadałem dziś auto żony... Ona ma B6 2002 rok i tam ma concerta... są 4 wtyczki. zasilająca czarna głośnikowa brązowa i jedna chyba czarna pod tym i jedna czerwona obok... Ta czerwona chyba od wzmaka a czarna nie wiem czy nie od navi.... Podpiąłem tego concerta pod moje głośniki przednie... Coś lepiej ale to nie jest efekt z jej auta... Sopran taki sam ale basu nadal mało chociaż lepiej niż z pod alpine...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś polaryzację? To najczęstrzy przypadek braku bassu. Jak to sprawdzić? Włącz odtwarzacz, najlepiej z jakimś murzyńskim kawałkiem, ustaw FAD na przód po czym BALANS-em daj tylko na jedną stronę, jeśli bass będzie ciut lepszy niż przy dwóch głośnikach to znaczy, że są źle podłączone.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaryzacje sprawdziłem miernikiem na brzęczku... Od kostki ISO do drzwi na końcówkę przewodu. Wsio jest OK, polaryzacja gra.... No chyba że alpine ma na kostce plus zamieniony z minusem :) czyli odwrotnie jak standart ISO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak obstawiał że masz coś skopane w ustawieniach radia Alpine. Tam na obudowie powinny być dodatkowe przełączniki do konfiguracji, tak było właśnie w moim CDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie nie ma nic... Tylko kabelki z tył radiator od pieca i wentylatorek... Po wpięciu concerta z B6 gra nieco głębiej ale itak nie to samo co na standardowych głośnikach z B6... No a Chyba te hifonicsy powinny być lepsze niż standart...?? Jeszcze myślałem że idzie to kwestią kabelków oryginalnych że może są zbyt cienkie? Ma to jakieś znaczenie ?

Klaczek84, a Ty gdzie miałeś te przełączniki gdzies na tylnym panelu czy gdzie?? To sprawdze jeszcze u siebie no ale raczej nic nie ma bo by się w oczy rzuciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze obudowy był właśnie przełączniki od ainet i chyba od filtrów

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na metalowej obudowie radia ale to był inny model. A jak wlozysz do b6 alpina to jak gra? Przecież w ten sposób stwierdzisz czym szóstki jest ok. Nie zagrają ci tylne głośniki bo są sterowane wzmacniaczem i trzeba stosować adapter

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...