Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż tempomatu A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

OK Krzyniek już nie musisz. Dziś podłączyłem tempomat. Kolory kabelków już znalazłem i są identyczne jak w Audi A6 (C5).

Podaję kolory wszystkich kabelków:

pin w kostce manetki pin w białej kostce kolor kabla w kostce białej

6 mostek z 4 --------------------> 10 -------------> czarno-biały

3 --------------------------> 9 -------------> czerwono-żółty

2 --------------------------> 8 -------------> niebieski

1 --------------------------> 7 -------------> czerwono-szary

5 (zasilanie) ----------> z pinem 8 ale w pomarańczowej kostce! ------> kolor czerwono-biały

Jakby ktoś chciał dokupić piny do białej kostki to są to piny MĘSKIE o numerze 000 979 012

Jest to metrowy kabelek zakończony z dwóch stron tymi pinami. Potrzebujemy 2 szt. (po rozcięciu kabelków na pół mamy 4 piny) Cena około 7 zł/szt.

Tyle z mojej strony. Tempomat działa elegancko !!! :decayed:

Pozdrawiam

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

przecież masz w tym temacie musisz się wpiąć bezpośrednio w kompa

Kolory przewodów ECU manetka

Zolto czarny 67pin do 4,6

czerwony z siwym paskiem 59pin do 5

niebieski 35pin do 2

czerwony z zotym paskiem 36pin do 3

czarny 39pin do 1

Opublikowano

Witam

Mam AFN z 96 r. w automacie jak to wyglada u mnie z podlaczeniem tempomatu????

znalazlem

http://moto.allegro.pl/item664234042_przelacznik_swiatel_zespolony_audi_a4_96r_kombi.html

bedzie dobry dodam ze mam kombi i fisa ale jakos nie widze tam przelacznikow od fisa????

jesli nie to prosze o nakierowanie mnie co mam kupic:)

bedzie gitarka tylko cena rzuca na cyce :gwizdanie: :no:

manetka prawa z lewa jest rozpinana podmienisz ta strone od kierunkow i swiatel a prawa pod fisa zostawisz :good:

Opublikowano

kupiłem manetkę i zacząłem montaż a tu niespodzianka :shocked: brak przewodów wychodzących z kompa nr pin 67 , 36 , 35 ,59 czy w takim razie mogę dorobić kontakty i wpiąć się bezpośrednio do kompa ? załamka ;(

Opublikowano

tak musisz się wpiąć bezpośrednio u mnie też nie było tam przewodów wpinaj się w kompa

Opublikowano

dzięki Ci za taka odpowiedz :naughty: bo już bylem pogodzony z najgorszym .. :notworthy:

Opublikowano

Witam

Mam AFN z 96 r. w automacie jak to wyglada u mnie z podlaczeniem tempomatu????

znalazlem

http://moto.allegro.pl/item664234042_przelacznik_swiatel_zespolony_audi_a4_96r_kombi.html

bedzie dobry dodam ze mam kombi i fisa ale jakos nie widze tam przelacznikow od fisa????

jesli nie to prosze o nakierowanie mnie co mam kupic:)

kleeju moim zdaniem cena nie jest zła, ja za swoją manetkę dałem 99zł + przesyłka. Okazało się że jest to manetka razem z przełącznikiem do FIS-a więc wstawiłem całą bez rozdzielania. Ta którą pokazujesz jest na 100% do przedliftów ale nie ma włącznika tylnej wycieruchy w avantach więc musiałbyś dokupić samą prawą wajchę od avanta. Samo podłączenie powinno u Ciebie wyglądać identycznie jak opisuje S1 Hołek w swoim manualu.

EDIT:

jakbyś zdecydował się na kupno tej manetki to napieraj na gościa żeby sprzedał razem z tą obciętą kostką od tempomatu którą widać na fotkach... dolutujesz sobie kabelki i będzie jak ta lala :good:

Opublikowano

dzieki wielkie za pomoc :hi:

Moge jeszcze prosic o aktualnego linka gdyz ten ponizej niez dziala:(

http://rapidshare.com/files/227417050/Instalacja_tempomatu.rar.html

Masz podane w tym wątku jak się wszystko podłącza w twoim modelu tylko poczytaj

Opublikowano
  • Autor

Panowie a jakie bedzie podłaczenie i kolory kabelków w A4 1999 ARJ 2,4

Jest biała kostka i kod 0L2

Jak zakodowac sterownik?

jak jest biała kostka i jest wyjście od niej to będzie identycznie jak u mnie, wszystko w pierwszym poście :wink4:
Opublikowano

Co do uzywanych manetek to czesto bywają z zasniedziałymi stykami i nie działają.

Pozdrawiam

krzysztof_waldi

Opublikowano

a może mi ktoś pomoże poszukać odpowiednich części do mojej audi, żebym miał tempomacik??? :hi: :hi: :hi:

audi 1,9 TDI 110 avg :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Opublikowano

krzyniek czy mogłbys zaktualizować opis w 1 poscie, o wskazówki forumowiczów w kolejnych postach?

czy ta manetka podejdzie do B5? http://www.allegro.pl/item677255331_tempomat_audi_vw_seat_skoda_golf_passat_galaxy.html

Opublikowano
  • Autor

krzyniek czy mogłbys zaktualizować opis w 1 poscie, o wskazówki forumowiczów w kolejnych postach?

czy ta manetka podejdzie do B5? http://www.allegro.pl/item677255331_tempomat_audi_vw_seat_skoda_golf_passat_galaxy.html

mógłbym i zrobię to ale dopiero jak będę miał więcej czasu.

nie podejdzie do B5 (zresztą w opisie aukcji jest do czego pasi)

Opublikowano

a może mi ktoś pomoże poszukać odpowiednich części do mojej audi, żebym miał tempomacik??? :hi: :hi: :hi:

audi 1,9 TDI 110 avg :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

gremlitnz do twojej poliftowej B5 musisz kupić taką manetkę: http://www.allegro.pl/item659516089_audi_a4_98_01r_manetki_przelaczniki_tempomat.html

zwróć uwagę na małą 3-pinową kosteczkę przy dźwigni świateł i kierunków. Ta kosteczka występuje po lifcie i jest (chyba...) od kierunkowskazów.

endriuu do przedliftowej B5 np taka manetka będzie pasowała: http://www.allegro.pl/item679202499_przelaczniki_zespolone_audi_a4_a6_b4_tempomat_kom.html

Jeszcze jedna rzecz. Jeśli kupujecie cały przełącznik tzn lewą i prawą dźwignię to zwróćcie uwagę na sterowanie tylnej wycieraczki w avantach (w sumie to przełącznik można rozdzielić na pół i wstawić prawą dźwignię od własnego auta)

Opublikowano

miszelllo :notworthy: a nie wiesz ja z kablami trzeba jakieś ciągnąć?? czy wystarczy podpiąć ta manetkę?? audi 1999 lift

Opublikowano
  • Autor

miszelllo :notworthy: a nie wiesz ja z kablami trzeba jakieś ciągnąć?? czy wystarczy podpiąć ta manetkę?? audi 1999 lift

trzeba ciągną kabelki do białej kostki lub bezpośrednio do ECU. nie masz w aucie gotowca ori wiązki którą wepniesz w manetce tu gdzie wyjście tempomatu
Opublikowano

a

miszelllo :notworthy: a nie wiesz ja z kablami trzeba jakieś ciągnąć?? czy wystarczy podpiąć ta manetkę?? audi 1999 lift

trzeba ciągną kabelki do białej kostki lub bezpośrednio do ECU. nie masz w aucie gotowca ori wiązki którą wepniesz w manetce tu gdzie wyjście tempomatu

aha dzięki wielkie. a ty u siebie robiłeś coś takiego??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.