Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pomóżcie mi w wymyśleniu trasy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie jest po części związane z nawigacją. Mam nawigację z automapą, ale nie koniecznie muszę z tego korzystać.

Mam zadanie wjazdu do jakiejś miejscowości i obskoczenie jej w kilkudziesięciu punktach (ok. 30). Fajnie by było, żebym obskoczył je w miarę po kolei (by kolejne punkty były blisko siebie), a nie jadąc z jednego końca miasta na drugi i z powrotem, bo mi to zabierze dużo czasu i benzyny.

Próbowałem coś z mapą targeo, ale tam tylko kilka punktów można umieścic. Mapa google mnie denerwuje, bo niektóre ulice trzeba wpisywać pełną nazwą (np. z imieniem osoby, której nazwisko zaszczyciło ulicę) i mało wygodny jest dla mnie ten interfejs.

Mam automapę, ale nie za bardzo umiem ją obsługiwać, nie wiem, czy ma taką funkcję.

Jeśli wiecie o co mi chodzi, macie jakiś pomysł na taki problem :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w automapie ustawiacz punkty pośrednie i sama ci je segreguje, ale niewiem ile można maksymalnie. Myśle ze 30 to może nie ogarnąć.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nawigacją idziesz na łatwiznę.

Kartka i ołówek, tu masz wzory: http://pl.wikipedia.org/wiki/Problem_marszrutyzacji :kox:

A tak na poważnie, to nawigacja punkty "przez" traktuje w kolejności dodawania. Nie wybiera kolejności przejazdu przez poszczególne pod katem uzyskania najkrótszej trasy.

---------- Post added at 08:39 ---------- Previous post was at 08:24 ----------

Zapoznaj się z Automapą, bo właśnie ją włączyłem i wydaje mi się, że potrafi rozwiazać "problem komiwojażera". :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale jej interfejs doprowadza mnie do szewskiej pasji :). Nie wiem jak tą trasę ustalać, w oryginalnej, alternatywnej, przez modyfikację? Co to w ogóle znaczy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale jej interfejs doprowadza mnie do szewskiej pasji :). Nie wiem jak tą trasę ustalać, w oryginalnej, alternatywnej, przez modyfikację? Co to w ogóle znaczy :P.

:facepalm:

To może zacznij od przeczytania instrukcji obsługi programu. To nie boli...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz jak koń pod górę :cheesy: auto mapa korzysta z tych samych map co targeo. Wytyczasz trasę na kompie i eksportujesz ją do AutoMapy i masz wszystko gotowe. Tylko z mi 30 punktami to trochę dużo. Zawsze możesz zrobić trzy trasy po 10 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...