Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b5] Moja srebrna strzała - skromny projekt -> tabar


tabar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzystwo! xD

Zaprezentuję Wam swój nowy nabytek:

Audi a4 1.8 t QATTRO sedan - aktualnie całkowicie seryjna:)

Krótko o aucie - kupiłem je okazyjnie, jednak od razu okazało się, że wiele rzeczy trzeba poprawić...

Ogólnie było bardzo zaniedbane- brudne w środku i na zewnątrz, mechanicznie było przyzwoicie.

Zbyt długo się nim nie najeździłem- w ten sam dzień stacyjka odmówiła posłuszeństwa. Od samego początku miała straszny luz, aż w końcu auto nie chciało odpalić... I od razu zapadła decyzja, że zaprowadzę je do mechanika na kompletny przegląd i konieczne naprawy:)

Jak postanowiłem, tak zrobiłem i auto następnego dnia znalazło się u mechanika- odpalając na pych dojechało o własnych, 150 konnych siłach, które wywoływały uśmiech na twarzy :D

I tak audi odczekało swoją kolejkę i teraz jest leczone- a co z tego wyjdzie i co zostało zrobione napisze po odbiorze:)

Ale przez ten czas ja nie próżnowałem :)

Wprowadzę do mojej strzały parę zmian, a zacząłem od gromadzenia części.

Zakupiłem więc:

- Lampy przednie soczewkowe Depo Clear Chrome wraz z kierunkowwskazami (Lampy używane - już wypolerowane:) i kierunkowskazy nowe)

- Ksenon 4300k

- Białe kierunkowskazy boczne

- Tylne lampy Red & White Depo

- Sterownik centralnego zamka z pilotem (stary nie działał)

- Aluminiowe ramki zegarów

- Skórzany mieszek na skrzynie biegów (stary był już trochę zniszczony)

- Wysłałem panel klimatronika do regeneracji

- Zamówiłem kompleksowe pranie tapicerki wnętrza i czyszczenie auta z zewnątrz z woskowaniem

... to chyba narazie tyle:)

Auto wymaga jeszcze drobnej kosmetyki nadwozia- drzwi mają rysę, więc oddam je do malowania i całe auto będzie polerowane.

Na koniec zostawiam tapicera, który będzie musiał uporać się boczkiem fotela- jest już przetarty, oraz podłokietnikami w drzwiach - materiał się miejscami odkleił.

Hm przydałyby się zdjęcia, może jakoś uda mi się wstawić:)

Zdjęcia przed zakupem:

22812632.jpg

53989652.jpg

16690407.jpg

36037004.jpg

A tu już po zakupie:

20120225058.jpg

20120225059.jpg

20120225060.jpg

20120225061.jpg

20120225062.jpg

20120225063.jpg

20120225064.jpg

20120225065.jpg

20120225066.jpg

To było parę zdjęć poglądowych i jak widać - jest parę rzeczy do poprawek, ale nie ma tragedii :D

Zaraz po odbiorze auta i montażu zakupionych części będzie lepsza sesja:D

W planach mam jeszcze chrom wokół szyb, kierownica s-line, głośniki w tylną oryginalną półkę z maskownicami i radio clarion/kenwood:) Być może jeszcze dojdą listwy progowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche do roboty jest:naughty: ale te listwy wokol szyb daruj sobie :dziura:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus za napęd, silnik, fotele, podpatruj tematy chłopaków a ogarniesz w dobra stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem telefon od mechanika- stacyjka już ogarnięta, rozrusznik zregenerowany :D jeszcze jutro ogólny przegląd, zamawianie części, montaż i w gdzieś pewnie w połowie tygodnia będzie gotowy:D

A zaraz potem.... Lakiernik:D

Żadnych spojlerów, ciemnych szyb nie przewiduje:P myślałem tylko o chromie, bo widziałem już taką gdzieś na drodze i całkiem to wyglądało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze powiedziane! xD

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mógł się już pochwalić pierwszymi zmianami:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiecha 1be tez robi swoje;]

---------- Post added at 08:04 ---------- Previous post was at 08:03 ----------

albo to 1bv bo cos za nisko jak na 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pierwsze plusy qattro dostrzegłem wjeżdżając w błotną ścieżkę , która prowadziła do warsztatu :D

Tak, jestem z Torunia!:D Mieszkam i pracuję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER furacz ;p kolorek srebnry coraz czesciej i wiecej ich na forum :D +za Q dbaj o nia :D i ten zderzak popraw przydaly by sie polifty i bedzie kozak malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ma potencjał.

Co do drzwi, to jeśłi tylko poszycie jest uszkodzone, a sąsiedni elementy s a nieruszone to lepiej kupić drzwi w kolorze. Masz pewność, że kolor będzie pasował a w razie sprzedaży miernik nic nie wykaże:D No i oryginalny lakier to oryginalny. A najlepsze jest to, że $$ wychodzi podobnie jak malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi właśnie mają delikatnie uszkodzone poszycie- dwie rysy- pewnie jakaś szkoda parkingowa:)

Z kupnem używanych drzwi też wiąże się jakieś ryzyko.. a i odcień może się różnić i wtedy też pozostanie malowanie:P

chociaż gdybym faktycznie znalazł drzwi w dobrym stanie, które wcześniej mógłbym zobaczyć, to na pewno bym się zdecydował.

Spróbuje ich jeszcze poszukać na alledrogo:)

Nad zderzakami poliftowymi myślałem i chciałem je założyć razem z poliftowymi lampami, ale...

Kupiłem dzielone lampy i zderzaków póki co nie wymieniam:) być może pomaluje dokładki pod kolor nadwozia:D

Wszystko zależy od tego, ile uczynią mnie mechaniczne naprawy :D

---------- Post added at 11:37 ---------- Previous post was at 11:22 ----------

To już czeka na montaż :D

20120311068.jpg

---------- Post added at 11:54 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

Niestety nie mogę się teraz dowiedzieć jaki kod lakieru jest wybity na aucie, ale w książce serwisowej, na tej wielkiej nalepce na pierwszej stronie jest taki kod : LY7T/LY7T, to będzie chyba kolor nadwozia, co?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba będzie ciężko ze znalezieniem drzwi w kolorze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d;aczego nie zdecydowales sie na cale lampy ? z przodu zespolone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej trochę czytałem na forum co trzeba zrobić, żeby dobrze pasowały i jakoś wpadły mi w oko te lampy i kupiłem:D a już miałem zamawiać zespolone.

Nie bardzo mam gdzie grzebać przy aucie, a te co kupiłem wejdą bez problemów:)

---------- Post added at 12:56 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

Wszystkie lampy mam DEPO:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...