Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika


daw2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czyściłem już nastawnik nie był aż tak brodny...ale szarpanie pozostalo jadąc stałą predkoscia na 4 i 5 biegu....Wszystko złożone wydaje mi się dobrze napięcie na RSW 0.780 i dawka 5.4. Czy może być inny powód szarpania? Szarpie przy lekkim gazie w przedziale obrotów 1600-2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja z tym problemem borykam się już od dłuższego czasu, tylko że umnie poszarpywanie wyczuwalne jest najbardziej w przegrodzie obrotowej 3000 wzwyż. Pisane było już dużo w tym temacie, a jakie mogą być przyczyny to: plecionka, koło dwumasowe, nieszczelny układ paliwowy po nastawnik. Pozdrawiam, będę obserwował Twój wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dwumasa w 1Z nie ma ,ja też się borykałem z takim problemem prawie przez rok,nastawnik czyściłem nie potrzebnie bo był jak nowy w środku wtrysk sterujący podmieniany z innego silnika,podmiana przepływki,filtr paliwa,przewody paliwowe,plecionka, a problem był nadal,podejrzenie padło na sterownik i jak się okazało słusznie,sterownik był modyfikowany.Po czytaniu wielu wątków na innych stronach dotyczących tego silnika (1Z) jednak sobie poradziłem bez zbędnych kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymieniłes sterownik? Mam modyfikowany sterownik kości sa w podstawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem szarpniecie miedzy 1700 2000 obrotów. mam wrazenie jak by sie turbina zalaczla. co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałem,nie nie wymieniałem

To napisz co zrobiłeś, aby wyeliminować szarpanie. Też mam podobny problem, wymieniłem nastawnik, na rzekomo czyszczony i szarpie mi autem jeszcze bardziej, niż wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aby napewno odłączyłeś czujnik prędkości,po odłączeniu licznik powinien nie chodzić,ja też na początku odłączałem złą wtyczkę jak się okazało,jeżeli przestanie szarpać to trzeba odciąć sygnał wychodzący z licznika do sterownika u mnie to pomogło i nie mam już żadnych szarpań,nie ma to wpływu na pracę silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz kolego jak to zrobiles bo u mnie tez jest ten problem i mnie to denerwuje i chce go wyeliminowac. Jak odciac ten sygnal co idzie do sterownika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moje tez jest z 95r . To wystarczy ktorys przewod odciac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat mi tesz szarpie w tym przedziałe obr. silnik 1Z odpiołem sygnał przy skrzyni i przestało szarpać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale pytanie czy ze skrzyni idzie sygnal do sterwonika czy do licznika i dopiero do sterownika bo co mi z tego ze odepne kostke jak mi predkosci nie bedzie pokazywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co trzeba zrobić to rozpiąć PIN43(BIAŁO-NIEBIESKI KABEL) od ECU, ale zrobienie tego od strony ECU wiąże się z większą pracą więc można to zrobić od strony licznika. Przewód ten jest w wiązce NIEBIESKIEJ WTYCZKI przyłączanej do prędkościomierza, wystarczy go przeciąć i TYLE.Możliwe że kolory przewodów mogą się różnić więc należy poszukać schematów do swojego rocznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego znalazłem coś na tej stronie ino ciekawe czy są opisane te piny http://www.a4club.pl/index.php?topic=25036.0

---------- Post added at 12:03 ---------- Previous post was at 12:03 ----------

powiedz kolego jak odetne ten kabel to licznik chodz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale pytanie czy ze skrzyni idzie sygnal do sterwonika czy do licznika i dopiero do sterownika bo co mi z tego ze odepne kostke jak mi predkosci nie bedzie pokazywac

kolego czytaj dokładnie post 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...