Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] hamulec ręczny


Gość rob

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciągać hamulec ręczny, czy nie :?: bo z tego co pamiętam, to raczej nie, bo w zimie może złapać i nie puści, a tu znalazłem taki cytat o automacie :???:

"Przy parkowaniu samochodu nawet na niewielkich wzniesieniach należy przestrzegać następującej kolejności wykonanych czynności. Po zatrzymaniu samochodu pedałem hamulca, zaciągamy hamulec ręczny, przełączamy dźwignię zmiany biegów w pozycję P, wyłączamy silnik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie lepiej dla automatu jak zaciągniesz

jak jest w praktyce nie wiem do konca bo jak mialem automacika to tez zawsze zaciągałem

warunek miec sprawny reczny (sparwne zaciski z tyłu i linki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie ryzykowac bo pozniej juz do wiosny bedziesz musil zostawic auto na parkingu(oczywiscie zart)ale problemu pozniej z tym jest :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak żle, a tak nie dobrze :???:

"Jeżeli nie zaciągniemy hamulca ręcznego przed przełączeniem dźwigni w pozycję P niewielki obrót kół napędzanych spowoduje silne naprężenie zapadki w układzie blokady. Może to utrudnić poźniejszą zmianę położenia dźwigni. Jeżeli już doszło do takiej sytuacji nie należy siłą wymuszać zmiany położenia dźwigni. Próbujemy rozruszać samochód pchając go w kierunku przeciwnym niż spadek wzniesienia i w tym momencie staramy się zmienić położenie dźwigni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, zawsze zaciągałem i nigdy problemu nie było.

Ale tak jak zdeniu pisze, musi być linka sprawna.

dokladnie

jak autko sprawne to mozna wszsytko ....

P.S a co robia ludzie w skandynawii .... :?: nie uzywaja recznego ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, jak pancerz linki cały i woda sie nie dostanie to nie zamarznie i nie powinno być problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S a co robia ludzie w skandynawii .... nie uzywaja recznego ...

oni to tam wogole maja dziwne auta z gniazdkami i takimi tam :mrgreen: kolega brombel moze cos nam na ten temat powiedziec :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kiedys mechanika czy zaciągac hamulec w czasie zimy? Odp. Nieużywany zaczyna rdzewieć i gorzej chodzić, chyba że są ciężkie mrozy to można sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poporstu nie zaciągac na noc i dłuższe postoje ale na krótszych postojach i w wyniku jazdu to nie powinno być problemu. Wszystko jeszcze zależy od wilgoci i temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...