Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju prosze o pomoc


melon1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

JEzdze teraz na polsyntetycznym oleju Mobil.Mam pytanie ,gdyz czeka mnie wymiana czy moge wymienic na w pelnisyntetyczny ...jak sie do tego zabrac i jaki wybrac olej, w miare cenowo aby to dobrze wygladalo:)

pozdrawiam :pijacy: prosze o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ciezko domyslic sie o co ci chodzi bo tak kijowo napisales :P ktory rok jaki przebieg ? :P ja mam 96 300 tys przebiegu i leje mobil 1 2000 cos tam do disli 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zciągnąłem autko 2 lata temu z niemiec i tam lali półsyntetyk nie pamiętam jaki... Przebieg jaki miała audiczka po zakupie to 243 tys km. Doradziłem się znajomego mechanika ponieważ czytałem że turba siadają etc etc i ten powiedział mi że jeśli mam zbyt dużo kasy na syntetyk to nie ma problemu ale on zalałby dobry półsyntetyk i zaproponował mi castrol magnatec 10/40... Rzekomo do tych silników leje go non stop i nigdy nic się nie działo... Ponadto powiedział że castrol w porównaniu do mobila nie jest podrabiany w polsce tylko rozlewany w niemczech i rozsyłany na cały świat... Dodał jeszcze że owszem nowe TDIki powinny chodzić na syntetyku ale nasze stare 90/110km Spokojnie będą jeździć na półsyntetyku...

Posłuchałem go, teraz mam przejechane 290 tys km.. Dbam o regularne wymiany co 10 tys km, zmieniam również filter oleju i powietrza i nigdy nie miałem z autkiem problemu... Od zmiany do zmiany dolewam ok pół litra oleju i wydaje mi się że to dobry wynik.. Silnik śmiga książkowo, nie ma wycieków i wszystko ok zatem twierdzę że nie ma sensu przepłacać... Kolega jeździ passatem b5 90km i ma go od nowości... Po 100 tys przesiadł się na pół syntetyk i teraz ma coś ponad 500 tys km... Nic się mu z autem nie dzieje i nawet turbiny nie regenerował ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tu http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?9726-ALL-TDI-Jaki-olej-do-TDI szkoda zaśmiecania tego forum :facepalm:

A widać że nie czytałeś wszystkich postów ( post nr 3 ) :grin:

Należy się :whip2::nabijasie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki faktycznie nei napisalem jaki przebieg:D "250 tys" silnik AFN:D czytalem tamten watek i nie wiem sam co robic.....w pierwszym poscie piasze ze musze lac pelny syntetyk a inni pisza ze leja pol syntetyk:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...