Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk między silnikiem a grodzią...


szymonaudi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Jak w tytule,gdy silnik jest ciepły podczas delikatnego dodania gazu pojawia się metaliczny dźwięk jakby za kolektorem ssącym w okolicach przepustnicy.Nie zawsze to występuje ale wolę dmuchać na zimne.Gdy auto wejdzie na wyższe obroty dźwięk ustępuje.Zarówno na luzie jak i podczas jazdy.Nie mam pojęcia do czego to podpiąć :/

Poza tym pytanie do właścicieli ASNów,jak w Waszych autach ze spalaniem oleju? Jeżdżę na Castrolu Magnatec 10W40,przebieg 130 000,posiadam to auto od roku,średnio w miesiącu robię 2000 km i trochę oleju dolewam.Zdaję sobie sprawę że norma producenta to 0,7 l na 1000km. Posiadam LPG.

Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy leje co chce ale ogólnie Castrol nie ma dobrej opinie. Najlepiej zmienić przy następnej wymianie.... Poczytaj temat o oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a nie powinno być 10 000 km na 1L oleju norma ? chyba ze się mylę bo 0,7 L oleju na 1000km to bardzo dużo !!!!

nagraj ten dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy :) Do wszystkich silników audi benzynowych i TDI lanie oleju 10W40 to nic dobrego... Nasze auta są skonstuowane aby pracować na 5w30 / 5w40 / 5w50

Na twoim miejscu zrobił bym tak:

- płukanka silnika do starego oleju - 10/15 min na wolnych obrotach i zlac stary olej... wymienic filtr oliwy zalac nowy olej najlepiej valvoline maxlife 5w40 lub Liquy Moly 5w40 i napisz czy Ci autko nadal bierze olej... Stawiam 100zł ,że zużycie spadnie conajmniej o połowe... ;)

jesli macie wątpliwosci wejdzcie zapraszam do lektury : STERNDOCKTOR Jaki olej - http://p12.neostrada.pl/oleje.pdf

. Pomiędzy wymianami nie dolewam NIC. Olej Valvoline maxlife 5w40 na castrolu pomiedzy wymianami potrafilem dolac nawet LITR!!!

Mój silnik był płukany przed zastosowaniem valvoline żadnych skutków ubocznych - same pozytywne. Nie stukają zawory po uruchomieniu , pali mniej o conamniej litr benzynk/100 i i silnik chodzi bardziej miekko... POLECAM WSZYSTKIM przy wiekszym przebiegu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam okolo 150 tysiecy i leje ciagle full syntetyk obecnie motula w przyszla niedziele jedzie Millers CFS 5w30 tryple esters :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze aktualnie ( tak zalał poprzedni właściciel ) na 10w40 total poł syntetyk silnik ALT który kocha wysokie temperatury. Byłem u mechaniora i zapytałem jaki olej do tego silnika, on bez zastanowienia Mobli 1 5w50 full syntetyk. Potwierdza teze z dobrego artykułu. Także następna wymiana oleju to bedzie właśnie 5w50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam nie szkoda kasy to możecie lać 5w50.. czemu nie ?Tylko czy jest on Wam potrzebny ? 5w40 spokojnie starczy... Mobil i Mercedes zrobili na nim test MB e350 benzyna od nowosci do miliona kilometrów cały czas pełny syntetyk.. zgadnijcie jakie było zużycie silnika po takim przebiegu ? Tak wiec po cholere Wam 10w40 ? a tymbardziej...15w40 ?!!!

LAĆ TYLKO PEŁNE SYNTETYKI

Zarówno do ALT jak i do ASN wlał bym 5w40 lub 5w50 niezaleznie od jego przebiegu!!

Liquy Moly,Valvoline,Mobil kolejnosc przypadkowa byle nie CASTROL ale to moje osobiste przekonanie do tego oleju wiec nie sugerujcie sie nim :P

Najtaniej pewnie wyjdzie liquy moly lub valvoline ale to już zależy kto jaki ma dostep do czesci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Jak w tytule,gdy silnik jest ciepły podczas delikatnego dodania gazu pojawia się metaliczny dźwięk jakby za kolektorem ssącym w okolicach przepustnicy.Nie zawsze to występuje ale wolę dmuchać na zimne.Gdy auto wejdzie na wyższe obroty dźwięk ustępuje.Zarówno na luzie jak i podczas jazdy.Nie mam pojęcia do czego to podpiąć :/

Poza tym pytanie do właścicieli ASNów,jak w Waszych autach ze spalaniem oleju? Jeżdżę na Castrolu Magnatec 10W40,przebieg 130 000,posiadam to auto od roku,średnio w miesiącu robię 2000 km i trochę oleju dolewam.Zdaję sobie sprawę że norma producenta to 0,7 l na 1000km. Posiadam LPG.

Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

czy dźwięk ustępuje przy około 4000-4200rpm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze ASN od 4 lat, ma przejechane 165 tkm i jak narazie sprawuje sie b. dobrze!! Na LPG jezdze od 3 lat. Zurzycie oleju ok. 0,5 L na 10 000km. urzywam od 4 lat Mobil1 0W40. Narazie nie zmieniam na inny, nie widze powodu, cena oleju jak w polsce tak i w niemczech bardzo podobna, ok. 40 zl/L (internet). Przy nastepnej wymianie planuje plukanie silnika, tylko tak z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyplukalem silnik przed zalaniem millersa CFS plukanka tez od nich, rewelacja:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...