Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

to licząc po "Moskalowemu" muszę dokupić jeszcze jedną świetlówkę. Chyba zacznę od pokrywy wtedy będzie łatwiej i estetyczniej jak się wszystko upcha. Teraz mam 3/4 akwa przykryte szybą.

jak masz hajs to kup standardową pokrywe i zrób w niej oswietlenie pod siebie , kup statecznik , świetlówki i złóz wszystko po swojemu. ja tak zrobiłem i jest git.

http://www.zoolight.pl/signin.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam konta na stronie do której link podałeś. Myślałem nad dokupieniem pokrywy. Wtedy woda by nie odparowywała z szybkością 6l/tydzień. Takie głupi pytanie co to jest statecznik ? :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak masz kase to sam zrób pokrywę i dobierzesz sobie takie oświetlenie jakie będzie Ci odpowiadało i jakie będzie optymalne dla Twojego akwa. Ja pokrywę robiłem z płyty PCV, od razu zrobiłem sobie oświetlenie nocne i co najważniejsze mam dostęp do całego akwa a nie tylko do małego kawałka jak to jest w ori pokrywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam konta na stronie do której link podałeś. ...

A co to za problem zalogować się na stronie tego sklepu ?

Jak już byś kupował to proponuję świetlówki T5 zamiast T8 , nie muszą to być typowo akwarystyczne ale np. Philips TLD 840 i TLD 865 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej przycince bede miał do oddania nurzańca , sagittaria subulata i pogostemon helferi. szczuraz , honda nie chcecie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przycinania roślinek ;)

---------- Post dopisany at 10:58 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

No i filetowania rybek

No to nieźle Ci je poprzycinały skoro musisz je teraz wywalić :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam konta na stronie do której link podałeś. ...

A co to za problem zalogować się na stronie tego sklepu ?

Jak już byś kupował to proponuję świetlówki T5 zamiast T8 , nie muszą to być typowo akwarystyczne ale np. Philips TLD 840 i TLD 865 :wink:

Przede wszystkim zwykłe Philipsy. Tańsze o połowę. No chyba że ktoś potrzebuje T5 krótszych niż normalne, w takim wypadku pozostaje kupić cholernie drogie akwarystyczne.

Buszek toć wiadomo że kraby rozpiźdzą w mak wszystkie rośliny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips Master TLD 840 i 865 to nie aż takie zwykłe ( nie są to tzw. świetlówki przemysłowe , te mają na początku 6 ) :wink: , jeszcze lepsze są te z 9 na początku ( chodzi o współczynnik Ra , czyli oddawane barw , im wyższy tym lepiej ) np. 950 , 965 ( ale te już tez są dość drogie )

Jeżeli chodzi o długość świetlówek to raczej jeżeli chcesz dłuższe to kupujesz T5 , np. akwarium 80 cm , dla T8 jesteś zmuszony dać 59 cm ( 18W ) i masz po bokach po 10 cm niedoświetlone akwarium , natomiast w przypadku świetlówek T5 możesz zastosować świetlówki 74 cm ( 36 W ) i jest idealnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przycinania roślinek ;)

---------- Post dopisany at 10:58 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

No i filetowania rybek

No to nieźle Ci je poprzycinały skoro musisz je teraz wywalić :grin::wink:

Nie mi.Mu.Ja kraba na wędkę złapałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczuraz , honda nie chcecie ???

Bardzo chętnie :wink: Wrzuć mi dane do przelewu na PW :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej przycince bede miał do oddania nurzańca , sagittaria subulata i pogostemon helferi. szczuraz , honda nie chcecie ???

Wielkie dzięki ale na razie jeszcze do końca nie mam wizji na obsadę akwa. Koledzy mam pytanie czy brzęczyk jest konieczny? u siebie utawiłem wylot wody z filtra czyba nazywa się to deszczownica tak, że porusza taflą wody i wydaje się, że napowietrza wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy brzęczyk jest konieczny? u siebie utawiłem wylot wody z filtra czyba nazywa się to deszczownica tak, że porusza taflą wody i wydaje się, że napowietrza wodę.

zostaw tak jak masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko lustro wody niech niesza,nie na całą pyde.I deszczownia to jeszcze nie jest ;) A "brzęczek" wcześniej czy póżniej pewnie kupisz i tak.Bo a to na noc,a to w lato itp.

---------- Post dopisany at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany at 17:01 ----------

Kuwa- miesza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebjscie wyglądają:decayed: rybki są ok tylko roślinki bo to małe kraby czerwone one maja max 2cm :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moskal paczka dotarła. Wielki ukłon w Twoją stronę.:hi: Jak tylko skończę pracę zabieram się za sadzenie. :naughty: Dołożę też dzisiaj 2 lampę żeby jaśniej było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...