Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Nie strasz mnie, serio mogą wchłonąć krewetki:eusathink: mam teraz cztery sztuki ładnie sobie chodzą (jak byla jedna to ciężko było ją namierzyć), krewetki muszą być:kox:

To są mało subtelne ryby, bardzo odporne, raczej mało wymagające no i niezbyt piękne. Z czasem mogą zacząć przeszkadzać innym rybom, zależy jak obsadzisz zbiornik.

Namawiam Cię na bocje wspaniałe, min. 5-7szt. Dopiero wtedy zobaczysz co to życie w akwarium:naughty:

Myślałem nad bocjami ale one chyba też krewetek nie tolerują. Zastanawiam się nad skalarem x2 podobno jak są od małego to "przyzwyczają" się do rybek.

Opublikowano
czy te allegrowe ledy jako "oświetlenie nocne" są coś warte czy jak to zwykle bywa z ledami lepiej sobie podarować ? Jak dawkujecie CO2 dla roślin macie kurtynę powietrzną pod podłożem coś jak tu-> http://allegro.pl/kurtyna-napowietrzajaca-gietka-60-cm-do-akwarium-i2275501804.html Mam coś takiego przy szybie od frontu i zastanawiam się czy nie zakopać jeszcze jednej z tyłu ale z CO2 dla roślin

Daruj sobie taki wynalazek , ja mam coś takiego http://www.sera.de/pl/pages/produkty/in_category/techniczne-co2wyposazenie-5171/product/sera-flore-co2-aktywny-reaktor.html

i dodatkowo coś takiego ( kostka lipowa DIY ) 3d50e1866045cc31.jpg zdjęcie przykładowe z neta :wink:

Opublikowano
  • Autor
Honda,ja bym szybko wyjął te muszle z baniaka.Chyba,że masz za miękką wodę.

Mówisz, że muszle "zatwardzają" wodę? jak ostatnio sprawdzałem to było 7.5 - 7.8 za miękka nie jest.

Opublikowano

Oczywiście , że zatwardzają :wink: idealnie by było mieć koło ph 6.5 , u mnie mam ph 6 , ale to przez CO2

Opublikowano

O fajny temat muszę zrobić zdjęcia swojego małego akwarium z pielęgnicami :wink:

Opublikowano
Honda,ja bym szybko wyjął te muszle z baniaka.Chyba,że masz za miękką wodę.

Mówisz, że muszle "zatwardzają" wodę? jak ostatnio sprawdzałem to było 7.5 - 7.8 za miękka nie jest.

No,a ja bym jeszcze tak nieśmiało zapytał o to co na dnie leży.Bo jak te białe kamyki są wapienne to sorry mamma.Spoko,nie ty pierwszy i ostatni wpierd*liłeś muszle do akwarium ;))

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:05 ----------

A ja mam pytanko do urzytkowników kostki lipowej-jak się sprawuje.Mam ceramiczną płytkę,w plastikowym rozpierdalaczu(wersja mini) sprawuje się dobrze,ale raz na miesiąc,dwa muszę dokręcać,uszczelniać bo zaczyna większe bąble bokami puszczać.I zastanawiałem się czy kostka by nie lepsza była.

Opublikowano

Kostka się tak szybko nie zatyka i kosztuje grosze :wink: najlepsza jest taka która sobie sam zrobisz z kawałka gałązki lipy i strzykawki , dla posiadaczy filtra zew. polecam reaktor z filtra narurowego

---------- Post dopisany 21-04-2012 at 10:34 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2012 at 21:43 ----------

Wczoraj przed przycinką

imag0249a.jpg

i po

imag0255a.jpg

Opublikowano

ta rzeżucha co rośnie na dnie to jak sie nazywa ?

Opublikowano

Robert :notworthy:

Opublikowano
ta rzeżucha co rośnie na dnie to jak sie nazywa ?

glosia

Opublikowano

postawiłem moją pierwszą bimbrownię. Czekam aż zacier zacznie pracować. Dzisiaj dowiedziałem się od sprzedawcy (kupowałem kostki lipowe) że dopóki będę miał welony to z roślin nici bo albo będą obgryzały albo wyrwą z korzeniami :thumbdown: Szkoda mi je oddać bo hodowałem je od małego a są już na prawdę duże 13-14 cm

Opublikowano
... Dzisiaj dowiedziałem się od sprzedawcy (kupowałem kostki lipowe) że dopóki będę miał welony to z roślin nici bo albo będą obgryzały albo wyrwą z korzeniami ...

To dobrze Ci powiedział , każda większa ryba będzie tak robić , przy takich rybach szanse na przetrwanie mają tylko rośliny z silnym system korzeniowym np. wszystkie z rodziny Echinodorus , Bacopa , Alternanthera itp. :wink:

---------- Post dopisany at 15:21 ---------- Poprzedni post napisany at 15:19 ----------

ta rzeżucha co rośnie na dnie to jak sie nazywa ?

glosia

http://www.google.pl/#hl=pl&sclient=psy-ab&q=glossostigma+elatinoides&oq=glosso&aq=1&aqi=g2g-s1g1&aql=&gs_nf=1&gs_l=hp.1.1.0l2j0i10j0.2256.60157.5.62109.8.8.0.0.0.0.484.1701.0j6j0j1j1.8.0.42FuLQGQgm4&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=9fd2fe40af365871

U mnie jest trochę już "zapuszczona" , za niedługo trzeba będzie ją na nowo posadzić

Opublikowano
postawiłem moją pierwszą bimbrownię. Czekam aż zacier zacznie pracować.

jakby cie wkurwiała bimbrownia to tu masz nast patent : RoslinyAkwariowe.pl ™ Forum Dyskusyjne miłosnikow akwarystyki roślinnej. Akwaria roślinne, rośliny akwariowe, galerie, zestaw co2, reduktory, filtr RO, Amano, Rataj, Opti White

Opublikowano

wpadnie mi trochę wolnej gotówki to zakupię małą butlę i reduktor. Tą bimbrownie zrobiłem na tymczas żeby zielenina nie padła za szybko. W poniedziałek wreszcie będę miał pokrywę z pełnym oświetleniem bo w piątek przyszła ale profilowana zamiast prostej :doh:

Opublikowano
postawiłem moją pierwszą bimbrownię. Czekam aż zacier zacznie pracować.

jakby cie wkurwiała bimbrownia to tu masz nast patent : RoslinyAkwariowe.pl ™ Forum Dyskusyjne miłosnikow akwarystyki roślinnej. Akwaria roślinne, rośliny akwariowe, galerie, zestaw co2, reduktory, filtr RO, Amano, Rataj, Opti White

zdaje sie ze zastosuje to :)

Opublikowano
wpadnie mi trochę wolnej gotówki to zakupię małą butlę i reduktor. Tą bimbrownie zrobiłem na tymczas żeby zielenina nie padła za szybko. W poniedziałek wreszcie będę miał pokrywę z pełnym oświetleniem bo w piątek przyszła ale profilowana zamiast prostej :doh:

Pokrywa "Wromak " ? Jak tak proponuje wtedy dołożyć chociaż jedną świetlówkę T5 :wink:

---------- Post dopisany at 12:29 ---------- Poprzedni post napisany at 12:26 ----------

postawiłem moją pierwszą bimbrownię. Czekam aż zacier zacznie pracować.

jakby cie wkurwiała bimbrownia to tu masz nast patent : RoslinyAkwariowe.pl ™ Forum Dyskusyjne miłosnikow akwarystyki roślinnej. Akwaria roślinne, rośliny akwariowe, galerie, zestaw co2, reduktory, filtr RO, Amano, Rataj, Opti White

zdaje sie ze zastosuje to :)

Ja jak "jechałem" jeszcze na bimbrowni miałem trzy butelki z zacierem połączone w szereg i co tydzień w jednej robiłem nowy zacier ,wtedy nawet dawało to radę , jeżeli jet tylko jedna butelka z zacierem są za duże skoki CO2 a co za tym idzie również Ph :wink:

Opublikowano

Wyglada na to, że metoda z sodą i kwaskiem jest prostsza w stabilizacji niz bimber, bo jednak jak sie nie pusci kwasku na sode to sie co2 nie wytworzy wiec nie dojdzie do skoku cisnienia i nie rozerwie butelki co w przypadku bimbru moze sie zdarzyc jakby tak odciac odplyw . jednak 2 skladniki osobno a calosc w jednym baniaku jest roznica ;)

Opublikowano
Wyglada na to, że metoda z sodą i kwaskiem jest prostsza w stabilizacji niz bimber, bo jednak jak sie nie pusci kwasku na sode to sie co2 nie wytworzy wiec nie dojdzie do skoku cisnienia i nie rozerwie butelki co w przypadku bimbru moze sie zdarzyc jakby tak odciac odplyw . jednak 2 skladniki osobno a calosc w jednym baniaku jest roznica ;)

No tak ale wg. mnie za dużo kombinowania , zestawy z butlą CO2 aż tak drogie nie są i mamy spokój na kilka miesięcy , warto wtedy również rozważyć zakup elektrozaworu i na noc wyłączać dozowanie CO2 , u mnie w nocy CO2 włącza się co godzinę na 15 minut bo były duże skoki Ph w porównaniu wieczór-rano i tak że CO2 idzie non-stop od 8:00 ( 2 godziny przed włączeniem światła ) do 22:00 ( świtało gaśnie ) , później co godzinkę włącza się na 15 minut i poziom CO2 w zbiorniku utrzymuje się na poziomie ~ 30 ppm :wink:

---------- Post dopisany at 13:39 ---------- Poprzedni post napisany at 13:24 ----------

Jakby ktoś rozważał zakup zestawu CO2 ( czy tam jakiś różnych podzespołów ) polecam gościa o nicku Bebecebula ( ma na prawdę dobry i sprawdzony sprzęt a nie tanie i szajsowate chińskie dziadostwo które sprzedają sklepy akwarystyczne w zestawach CO2 )

http://www.google.pl/#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=bebecebula&oq=bebecebula&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_nf=1&gs_l=hp.3..0.2447.5780.1.6048.10.10.0.3.3.0.186.1030.0j7.7.0.FtkH7MZz260&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=9fd2fe40af365871

Opublikowano
Pokrywa "Wromak " ? Jak tak proponuje wtedy dołożyć chociaż jedną świetlówkę T5

wiem tylko tyle że wyprodukowano u azjatów dla sklepu w którym robię zakupy. Ma 2 świetlówki 18w.

Opublikowano
wpadnie mi trochę wolnej gotówki to zakupię małą butlę i reduktor. Tą bimbrownie zrobiłem na tymczas żeby zielenina nie padła za szybko. W poniedziałek wreszcie będę miał pokrywę z pełnym oświetleniem bo w piątek przyszła ale profilowana zamiast prostej :doh:

Nawozisz ????

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.