Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

brakuje mi krewetek,

jakie krewetki masz w akwa ???

Już ich nie ma :wink:

Zapewne były to Red Cherry i poszły na 'pierwszy ogień" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne były to Red Cherry i poszły na 'pierwszy ogień" :grin:

jak miałem harem bojownika 1+3 to te france (samice) tez mi zezarły prawie wszystkie krewetki :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dwie wczoraj wieczorem wyszły z kryjówki ale dokupiłem jeszcze 4.

Robert możesz mi powiedzieć więcej o prętnikach czy one cały czs są takie płochliwe? mam 2 szt i mam wrażenie jakby siebie nie widziały pływają osobno ciężki ich namieżyć. Są bardzo ładne jak będzie im dobrze u mnie to dokupie jeszcze kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętniki potrzebują dużo kryjówek a w szczególności gęsto zarośniętego zbiornika ( w szczególności roślin pływających , pokrywających pewną cześć powierzchni wody gdzie kiedyś możliwe że założą gniazdo ) co za tym idzie też cienia , ryby te jak i gurami są właśnie bardzo płochliwe , bojaźliwe i piękne , trzyma się je w parach w które same się dobierają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kryptokoryne która leżała ma powierzchni ale stwierdziłem, że podetne bo gromadziły się w niej różne "farfrocle" :wallbash: trzeba będzie poczekać aż odrośnie. Mam nadzieję, że się zaprzyjaźnią ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki to takie brązowe/ciemne szorstkie w dotyku jakby mikro plamki/kropki , Kosiarka ich nie ruszy jedynie Otoski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście dwie wczoraj wieczorem wyszły z kryjówki ale dokupiłem jeszcze 4.

To trochę za mało , długo potrwa zanim będziesz miał "pełną" obsadę , wiem , że w sklepie są dosyć drogie ale proponuję Ci poszukać np. na allegro ( lub na forach akwarystycznych ) kogoś w pobliżu Twojej miejscowości kto ma krewetki do "oddania" wtedy za sztukę zapłacisz ~ 1.0-1.5 zł i możesz kupić 20-30 szt. które odbierzesz sobie osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

honda jak chcesz krewetki lub za***isty mech to sie odezwij do mnie na pw , dam ci kontakt :wink:

---------- Post dopisany at 16:31 ---------- Poprzedni post napisany at 16:10 ----------

Na szczęście dwie wczoraj wieczorem wyszły z kryjówki ale dokupiłem jeszcze 4.

ja mam 30+ redek , 30+ babaulti , 4 Amanki duze , 6x CR w 72 litrach i na bank bede powiekszał bo jest mało , amanka ciezarna i 2-3 redki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega robert. jest mądrzejszy od encyklopedii to ja nie mam nic do dodania.Twoje słowa.

Nie mówię , że jestem mądrzejszy ale we wszystko co tam przeczytasz nie wierz :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł skuteczny na okrzemki?

Jak dawno temu zakladales zbiornik?okrzemki to plaga swiezych zbiornikow,najlepiej byloby kupic wklad do filtra redukujacy krzemiany z wody(to ich zwiazki sa powodem powstawania tych brzydkich glonow)

---------- Post dopisany at 21:49 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

Macie pomysł skuteczny na okrzemki?

Jak dawno temu zakladales zbiornik?okrzemki to plaga swiezych zbiornikow,najlepiej byloby kupic wklad do filtra redukujacy krzemiany z wody(to ich zwiazki sa powodem powstawania tych brzydkich glonow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł skuteczny na okrzemki?

Jak dawno temu zakladales zbiornik?okrzemki to plaga swiezych zbiornikow,najlepiej byloby kupic wklad do filtra redukujacy krzemiany z wody(to ich zwiazki sa powodem powstawania tych brzydkich glonow)

Z tego co mi wiadomo zbiornik "swoje już przeszedł" :wink: ( chociaż nie wiem czy czasami Daniel nie zaburza przypadkiem "proces nitryfikacji" np. nieodpowiednio czyszcząc filtr :rolleyes: ) ... okrzemki to jak najbardziej "zmora" atakująca szczególnie świeże akwaria ale także niedobrze doświetlonych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...