Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Z trawnikiem bez CO2 i słabym światłem będzie ciężko :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem wczoraj do 3 w nocy i ogarniałem odbłyśniki na pokrywę. Jest teraz dużo więcej światła. Zauważyłem że po podaniu węgla aktywnego i potasu rośliny mi odżyły i zaczęły się rozrastać co mnie niezmiernie cieszy :naughty:. Zainstalowałem wczoraj w końcu kubełkowy filtr. Na dół dałem te śmieszne koraliki wyżej jakieś kamyczki potem włókninę i na samą górę gąbkę. Mam nadzieję że nic nie pomieszałem :whistling:Na koniec zalałem je bakteriami ze startera do filtrów i odstawiłem na godzinę jak nakazywała instrukcja. Po nocy widzę że woda zrobiła się wreszcie mega przejrzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie powtarzam , ale zainwestuj w butle co2 to zobaczysz co znaczy stwierdzenie "odżyły mi roślinki" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co mam na sprzedaż zestaw co2 butla 1,5kg, elektrozawór itd. Wszystko co potrzebne :-) stan bdb! szczegóły i zdjęcia na pw :-)

Wysłane za pomocą TapaTalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem wczoraj do 3 w nocy i ogarniałem odbłyśniki na pokrywę. Jest teraz dużo więcej światła. Zauważyłem że po podaniu węgla aktywnego i potasu rośliny mi odżyły i zaczęły się rozrastać co mnie niezmiernie cieszy :naughty:. Zainstalowałem wczoraj w końcu kubełkowy filtr. Na dół dałem te śmieszne koraliki wyżej jakieś kamyczki potem włókninę i na samą górę gąbkę. Mam nadzieję że nic nie pomieszałem :whistling:Na koniec zalałem je bakteriami ze startera do filtrów i odstawiłem na godzinę jak nakazywała instrukcja. Po nocy widzę że woda zrobiła się wreszcie mega przejrzysta.

Nie węgla aktywnego tylko węgla organicznego :cool1:

Co wlałeś EC czy inny węgiel w płynie ?

Ja stosuję ( oczywiście jako dodatkowe źródło węgla ) na przemian "EC" od Easy Life i "Carbo" od AquaArt'u ( z tym , że EC jest wg. mnie lepsze )

Co do kolejności złóż w filtrze to zależy co masz za filtr tj. przede wszystkim czy woda idzie z góry na dół czy odwrotnie ( tych jest o wiele więcej ) , jak woda idzie "normalnie" czyli z dołu to na samej górze umieściłbym włókninę a pod nią gąbkę ( a jeszcze lepiej zamiast niej jakiś wkład ceramiczny ) ... druga opcja wg. mnie najlepsza to na samej górze ( jako ostatnie medium filtracyjne ) gąbka o drobnych porach a pod nią już tylko ceramika ( np. eheim lav , ehfilav , eheim substrat , eheim substrat pro , seachem matrix , eheim biomech , eheim mech , sera siporax itp. ... ) wyżej wymienione to najlepsze dostępne wkłady biologiczne , biol.-mech. i mechaniczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie powtarzam , ale zainwestuj w butle co2 to zobaczysz co znaczy stwierdzenie "odżyły mi roślinki" :wink:

jak przed chwilą pisałem koledze Kshyhu87 troszkę mi się w poniedziałek plany pozmieniały bo wywalczyłem po roku pozwolenie na budowę więc teraz wszystko będę musiał w akwarium robić po kosztach :wink:

Co do kolejności złóż w filtrze to zależy co masz za filtr tj. przede wszystkim czy woda idzie z góry na dół czy odwrotnie

z dołu do góry gąbka jest jako ostatnia włóknina jest przed nią

dosadziłem dzisiaj tych "trawek" z tego samego gatunku co mi moskal wysłał. Odratowałem je z umierającego akwarium z jakimiś węgorzami które cholernie gryzą po rękach :thumbdown:. Dodatkowo obłożyłem korzeń jakimś mchem z tamtego akwarium. Mam nadzieję że się przyjmie i ładnie go obrośnie. Wszystko przed włożeniem do swojego akwa płukałem bo było w jakiejś syfozie. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest sporo :D nie wiem czy to mozliwe ale w koncu zniknely brazowe glony, jednoczesnie z pojawieniem sie wiekszych sztuk tych slimakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie temat małych slimakow załatwiło 6 helenek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helenki oprocz slimakow glonami tez sie zajmuja ?

Nie bardzo , na glony ( to jak już zresztą kiedyś wspominałem ) najlepszymi pożeraczami będą Otoski ( warto pamiętać , że to stadna ryba :wink: ) ew. krewetki Amano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera nigdzie w okolicy nie umiem dostac otoskow, chyba ze kojarzysz jakis sklep w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Rybniku w "Zoo Afryka" , wiem , że ciężko je dostać a jak się pojawią idą jak "świeże bułeczki" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moskal pojawiły się ślimaki od Ciebie :decayed:

i jak ??

Jak to ślimaki pełzają ale na szczęście się nie mnożą. Dokoptowałem 4 świderki ich populacja też nie rośnie. Dzisiaj z rana padł mi 16 centymetrowy welon zastanawiam się czy nie przejadł sie roślinami bo to było dzień po głodówce. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sporo czasu minęło chyba że dziady chowają się gdzieś w roślinach wtedy będę musiał poszczuć je helenkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...