Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

biore, podeslij dane na pw

Ty mi podaj dane do wysyłki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kolega się nie zdecydował to jestem chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie super baniaczek, kolego mam pytanie jak sprzątasz, podmieniasz wodę to odsysasz z dna syfki, czy tylko sama podmiana. Zastanawiam się bo przy tylu roślinach trochę trudno "odkurzać".

Pochwalę się swoim ma już 2 miesiące:naughty: i sporo się zmieniło po podpowiedziach kolegów :thumbup1:

aca67ed2148c8d72med.jpg

7ff40af33a2c412emed.jpg

3d86e858c4be5cd9m.jpg

ff0eeb7c5bf92eabm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dziś rano padła mi pielęgnica sewerum :cry::cry: duży okaz .zachorowała na znanego wirusa EXOPHTHALMIA

może ma ktoś z Was odsprzedania takie rybki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biore, podeslij dane na pw

Ty mi podaj dane do wysyłki ^^

Roslinki doszły, bardzo ładne, juz posadzone.. Mam nadzieje ze zapewnie im odpowiednie warunki :wink:

Musze sie rozejrzeć za otoskami, moze jakas krewetka :eusathink:

---------- Post dopisany at 11:18 ---------- Poprzedni post napisany at 09:36 ----------

tak to wyglada

20120524075.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mam pytanie jak sprzątasz

moja metoda (a tez mam w miare gesto obsadzone) : wężyk 8mm średnicy , na koniec zakładam kawałek opatrunku :naughty: , obwiązuje gumka i jade po dnie , zeby nie zaciągać żwiru który zapychałby gaze reguluje sobie przepływ palcem na drugi koncu weżyka (w wiadrze).

Ładnie wszystko wybiera , jak zaciąga kaienie to dławisz lekko wezyk w wiadrze i odpada. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarystyka to fajne hobby. Miałem wcześniej różne gatunki po pewnym czasie zdecydowałem że tylko i wyłącznie jeden gatunek czyli paletki kto jest w temacie to wie że ryby te nie należą do ryb łatwych w hodowli. Przede wszystkim chodzi o wodę kwaśna i bardzo miękka ale według mnie nie ma ładniejszych reprezentacyjnych ryb. :decayed:

Tak było na początku

poczatekz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

43969619.jpg

Uploaded with ImageShack.us

71036079.jpg

Uploaded with ImageShack.us

15862897.jpg

Uploaded with ImageShack.us

paletka.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczuras gdybyś chciał mam na sprzedaż filtr kubełkowy Unimaxa 250 filtr do akwa max 250L ,plus gratis do tego dorzucam aquaszuta 750N turbo cena to koło 190 zł na gwarancji dwa lata:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat nie odmulam. Tylko cotygodniowe podmiany 50% wody. Ewentualnie przy podmianie czasem jakieś pozostałości pokarmów zaciągam wężykiem, albo przybrudzony piasek z plaży.

Ja z paletkami zaczynałem rok temu - na początek kupiłem tzw. szczury - czyli z wadami budowy lub wolno rosnące. Udało mi się je utzymać, więc w tym roku dokupiłem już pełnowartościowe:)

Grippen, ładnego pigeona masz:) Sam teraz poluje na pigeona, bo czerwieni mało;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnego to ja miałem wcześniej ten ma około 14 cm ale jeszcze podrośnie ja poluje teraz na Pigeona blood blue ewentualnie pigeona blood red powiem bajka ale takie okazy 15 cm sam wiesz ile trzeba kasy zapłacić

Teraz bede się pozbywał tzn sprzedam po okazyjnej cenie moze ze 4 szt mam ładne Turkusy i dwa marlboro.

Najbardziej to u mnie podoba mi się snow white

mam też jedną z wadami pokryw skrzelowych taka około może z 9 cm ale juz taka pozostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie rozejrzeć za otoskami, moze jakas krewetka :eusathink:

---------- Post dopisany at 11:18 ---------- Poprzedni post napisany at 09:36 ----------

Otoski fajnie buszują i czyszczą zbiornik. Jak myślisz o krewetkach to może być problem jak będziesz chciał mieć większą rybke. Ja mam u sienie RC (zostało chyba ze 4 szt). Są mało widoczne jak miałem mniej rybek to można bylo sobie poobserwować, a teraz tylko od czasu do czasu. Ostatnio rak wsunął jedą:facepalm: i po jedzonku zrzucił wylinke. Stwiedziłem, że nie będę zwracał uwagi na nie bo chciałem zapodać gurami mozaikowe. A jak kolego sprawują się rozborki? ostatnio jedna mi padła ale może to moja wina bo robiłem przemeblowanie w baniaku (wyjmowałem mate ze środka) i narobilo się zamieszania, okazało się że miala jajeczka:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam razborki klinowe i sa swietne, nie gonia innych ryb, towarzyskie fajnie plywaja, mam 5 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam razborki klinowe i sa swietne,

tez polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razbory ok miałem ale jak kupujesz to minimum 10 szt to są stadne ryby i ładniej się prezentują w stadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało bo była podmianka a czekalem az odstoi sie :good: zwirek taki juz mam, a jakie ma wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarm włazi miedzy kamienie gnije i syfi wodę. Przerabiałem to na początku. Teraz mam żwirek akwarystyczny płaciłem 4 pln za worek. Worków do mojego 80x40 weszło 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zwirek akwarystyczny, srednica do 7mm to chyba nie taki znowu wielki? jakos nie odczulem brudzenia wody hmm :eusathink: chyba kupie troche drobnego na wierzch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...