Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź sobie jeszcze gościa o nicku Bebecebula :wink: Ma na prawdę dobry sprzęt elektrozawory , zaworki precyzyjne itp. Camozzi a to podstawa bezawaryjnej pracy ( wiem , ze to kosztuje ale na prawdę warto coś takiego kupić niż chńskie dziadostwa ) , chyba , że zastosujesz tylko butlę i reduktor :wink: Jeszcze raz wspomnę tylko , że warto przemyśleć zakup 6 kg butli

---------- Post dopisany at 15:15 ---------- Poprzedni post napisany at 15:15 ----------

Masz rację przekręciłem 100x40x50. Pojadę dzisiaj do egzotyka to zobaczymy może śa jakieś fajne okazy:naughty:

Tylko jak już wspomniałem nie przesadzaj z obsadą ( ilością )

---------- Post dopisany at 15:26 ---------- Poprzedni post napisany at 15:15 ----------

Tu macie jego sprzęt , na prawdę polecam

http://www.fotosik.pl/u/bebecebula/zdjecia/1

Kontakt gdzieś tam znajdziecie i tel. i gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lekturę

https://holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=30023&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=da39628148b64aede53bf24fc21fa778

---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 20:16 ----------

PS. Piękny zbiorniczek :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z co2 dopiero zobaczysz co to rośliny ;) dobrze koledzy mówią.Ja mam instalację w 60litrach,ukrytą w "nodze" pod akwarium. Kupiłem z holenderskiego allegro i mam komplet marki Dupla z dwiema butlami na zmianę po 0,5 kg czy coś w podobie.Taki mini antyk,ale komplet i działa.A dałem kilka lat do tyłu jakie 400zł.A większe zawsze taniej kupić i wybór większy.Jak planujesz gaz to pamiętaj,że butla musi stać,nigdy leżeć.Bo se przypadkiem można kupić 6kg i postawić do podziwiania w salonie,bo się nigdzie nie zmieści;)))

Honda,sumatrzanki za***rdolą ci resztę toważystwa,choć są mniej agresywne po 150litrach ponoć.Ale kotłują się nawzajem i gonią resztę.Tego wąsatego kiryśnika też będą podżerać,gupiki będą miały gołe d*py,aż padną itd.Tu masz fajne gurami,które duże nie rośnie.A wyszukane okazy są przepięknie wybarwione.Sam choruje;)

http://foro.acuarios.es/attachments/ciclidos-americanos/10098d1221988962-cuidados-los-escalares-colisa-laila.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z co2 dopiero zobaczysz co to rośliny ;) dobrze koledzy mówią.Ja mam instalację w 60litrach,ukrytą w "nodze" pod akwarium. Kupiłem z holenderskiego allegro i mam komplet marki Dupla z dwiema butlami na zmianę po 0,5 kg czy coś w podobie.Taki mini antyk,ale komplet i działa.A dałem kilka lat do tyłu jakie 400zł.A większe zawsze taniej kupić i wybór większy.Jak planujesz gaz to pamiętaj,że butla musi stać,nigdy leżeć.Bo se przypadkiem można kupić 6kg i postawić do podziwiania w salonie,bo się nigdzie nie zmieści;)))

Honda,sumatrzanki za***rdolą ci resztę toważystwa,choć są mniej agresywne po 150litrach ponoć.Ale kotłują się nawzajem i gonią resztę.Tego wąsatego kiryśnika też będą podżerać,gupiki będą miały gołe d*py,aż padną itd.Tu masz fajne gurami,które duże nie rośnie.A wyszukane okazy są przepięknie wybarwione.Sam choruje;)

http://foro.acuarios.es/attachments/ciclidos-americanos/10098d1221988962-cuidados-los-escalares-colisa-laila.jpg

Tak dla sprostowania ryba z ilustracji to prętnik karłowaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież Prętnik Karłowaty ( smiec ) a nie Gurami :cool1:

---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ----------

Uprzedziłeś mnie o sekundę :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łacińskie znasz a polskich nie znasz ... nieźle :naughty: w takim razie Gurami to Trichogaster ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy byłem wczoraj w egzotyku i po rozmowie ze sprzedawcą wybór padł na: rozbora klinowa 8 szt, neon czerwony 10 szt prętnik karłowaty 2szt. Dziś rano wyłowiłem 2 padnięte neony, pływa tylko 6 szt. reszty nie widziałem mam nadzieję, że się znajdą. Zastanawiam się co może być przyczyną:eusathink: mierzyłem ostatnio ph przed wyjęciem tych muszli:wallbash:i wyszło 7,8 -8,0 to trochę za dużo, ale z drugiej strony inne rybcie pływają. A reszta neonków na jaskrawe barwy (ponoć jak jest coś nie tak to bledną). Może ktoś mi podpowie co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wpuszczałeś te ryby ? Od razu do akwarium czy powoli mieszałeś wodę z akwarium z tą w której przywiozłeś ryby żeby m.in. wyrównać Ph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie winna była głównie nagła zmiana Ph

---------- Post dopisany at 18:18 ---------- Poprzedni post napisany at 18:17 ----------

A czasami po prostu tak się dzieje choćbyś nie wiadomo jak długo "adoptował" nowe rybki do wody w akwarium , słabsze egzemplarze po prostu zdychają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łacińskie znasz a polskich nie znasz ... nieźle :naughty: w takim razie Gurami to Trichogaster ... :wink:

Dla ścisłości:The dwarf gourami, Trichogaster lalius (formerly known as Colisa lalia), ;)))

Chyba http://en.wikipedia.org/wiki/Dwarf_gourami ,nie kłamie ;)

---------- Post dopisany at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany at 18:21 ----------

A tłumaczenie dosłowne to małe gurami,karłowate gurami.

---------- Post dopisany at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany at 18:22 ----------

A tłumaczenie dosłowne to małe gurami,karłowate gurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętnik to Prętnik a Gurami to Gurami , ta sam gromada/rodzina ale ryby inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "glonojad" to glonojad i pogadalim se.Enctklopedia kłamie?Chyba nie ;)) Prętnik to tak jak "maluchem" nazywano fiata 126p. Ja lekcje odrobiłem,a ty kolego musisz przełknąć że prętnik to też gurami bo na całym świecie tak jest,to w Polsce chyba nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po dogłębnych obserwacjach doszedłem do wnosku, że brakuje mi krewetek, małych mieczyków, no i 3 neonków i wyszło na to, że to kiryśniki dokarmiały się:facepalm: jak przesunołem domek w którym spały to był tam kawałek mieczyka. I w taki sposób zakończyły u mnie mieszkanie. Wymieniłem na kiryski panda x2 i "zwykły" x2 i akwarium odrzyło rybki nie boją się pływać i dzisiaj rano wszystkie są:thumbup1:. Dobrze, że tak wyszło bo już myślałem, że coś z wodą jest nie tak. Co do ph to włożyłem kore dębu zobaczymy czy obniży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "glonojad" to glonojad i pogadalim se.Enctklopedia kłamie?Chyba nie ;)) Prętnik to tak jak "maluchem" nazywano fiata 126p. Ja lekcje odrobiłem,a ty kolego musisz przełknąć że prętnik to też gurami bo na całym świecie tak jest,to w Polsce chyba nie inaczej.

Ta a Pielęgnica to Pielęgnica :grin::facepalm:

Nie będę z Tobą więcej dyskutował bo widzę , że wzorujesz się na encyklopedii , którą napisali ludzie m.in. nie mający zielonego pojęcia ( tak jak Ty ) czy Prętnik to Gurami a może Wielkopłetw :facepalm:

Prętnik należy do rodziny labiryntowatych ( błędnikowatych ) tak samo jak Gurami , Bojownik , Skrzecznik , Wielkopłetw , Sandelia, Buszowciec i Beloncja

Prętnik to Colisa a Gurami to Trichogaster oba gatunki ryb należą do rodziny Anabantoidei ( błędnikowce ) :cool1:

Akurat o tych rybach ( błędnikowce ) wiem więcej niż niejeden co pisał m.in. encyklopedię :cool1:

Aha a co do porównania Fiata 126p do "Malucha" to właśnie identycznia sutuacja jest gdy Prętnika nazwamy "Gurami Karłowatym"

I to tyle ode mnie :closed:

---------- Post dopisany at 07:59 ---------- Poprzedni post napisany at 07:54 ----------

Wczoraj po dogłębnych obserwacjach doszedłem do wnosku, że brakuje mi krewetek, małych mieczyków, no i 3 neonków i wyszło na to, że to kiryśniki dokarmiały się:facepalm: jak przesunołem domek w którym spały to był tam kawałek mieczyka. I w taki sposób zakończyły u mnie mieszkanie. Wymieniłem na kiryski panda x2 i "zwykły" x2 i akwarium odrzyło rybki nie boją się pływać i dzisiaj rano wszystkie są:thumbup1:. Dobrze, że tak wyszło bo już myślałem, że coś z wodą jest nie tak. Co do ph to włożyłem kore dębu zobaczymy czy obniży.

Pisałem Ci już wcześniej co te Kiryśniki zrobią prędzej czy później z Twoją obsadą ( pamiętaj , ze teraz były jeszcze "małe" ) :wink:

Kiryski wg. Ciebie "zwykłe" to jak przypuszczam Kiryski Spiżowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...