Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja drzwi


jacob12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z instalaja elektryczna, mianowicie akumulator calkowicie sie rozladowywuje. Jedyne co mi przychodzi do glowy to jakies zwarcie, jedyna wskazowka to na fisie pokazuje, ze drzwi kierowcy sa otwarte nawet jesli drzwi faktycznie sa zamkniete. Centralny zamek z pilota nie zamyka tych drzwi jako jedynych a kluczykiem tak. Sprawdzalem kable pomiedzy samochodem a drzwiami, wszystko wyglada normalnie zaden kabel nie jest przerwany. Czy mozliwe jest ze zamek sam w sobie robi zwarcie lub z tytulu "dzrzwi otwarte" jest jakis pobor pradu na lampki lub tym podobne? W serwisie chca wymieniac odrazu cala instalacje drzwi tzn cale okablowanie plus zestaw naprawczy do gniazdka w karoserii, tak poza tym wszystkie szyby dzialaja normalnie, sterowanie pamiecia siedzen i lusterko takze. Czy moze ktos spotkal sie z tym problem czy ma jakis pomysl co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że po odchyleniu harmonijki nie widać przerwanych kabli to nic nie znaczy, miałem u siebie podobnie w tylnych drzwiach. Też nie widziałem przetartych kabli, ale jak rozebrałem tapicerkę z drzwi i wciągnąłem je do środka to chyba ze 3 były przetarte - robiłem to dlatego że nie działał mi w tych drzwiach centralny zamek. Niestety na dzień dzisiejszy - ok pół roku po robocie, po otwarciu ów drzwi czasem nie zapala mi się czerwona lampka w drzwiach oraz oświetlenie kabiny. Pewnie dlatego że zrobiłem tak trochę na "odwal się" gdyż było już ciemno jak w ..pie a robiłem to pod blokiem pod latarnią :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable wyciagnalem calkowicie z drzwi tzn rozebralem je zadnych przetarc nie bylo pozatym odlaczylem tylko zamek z wtyczki i akumulator sie przez noc nie rozladowal wiec dlatego pytam czy mozliwe jest zwarcie w zamku lub przebicie na mase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlamnie to wygląda że wzamkwu zepsuł się silniczek centralnego wgląda nato że zacioł się i cały czas jest niedomkniety lub nie dokońca otwarty dlatego rozładowuje akumulator ...jest w trybie pracy.. I jest pobur prądu..to jest sugestja bardziej prawdopodobna skoro kable w wjązce są .ok .i po odłączeniu kostki od zamka nie rozładowuje akumulatora to tesz świadczy że na kablach niemasz zwarcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...