Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lewe przednie koło skrzypi.


Fernando

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie skrzypi na dolnym wahaczu w miejscu gdzie spoczywa amor. Tam się chyba ze strzykawą nie wbiję....:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie u siebie wbilem strzykawka z olejem w 4 gorne wahacze i jak narazie spoko, nie lychac skrzypienia na spiacy policjantach jak sie lyszalo wczesniej, i niech nie gada ktos glupot ze nie mozna jak mozna takie zabiegi robic ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wahacze dolne wymienione i jeden górny bo coś do mnie pukał i w końcu cisza :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh ogólnie prawda pewnie leży gdzieś po środku, między piszczącą gumą, a uszkodzoną tuleją. U mnie było tak, że piszczał jak głupi, ściągnąłem i okazało się że banan był do wymiany, co więcej z zewnątrz nie było widać niczego, bez luzu itd. Więc nie jest głupotą sprawdzić zawiechę. Szkoda później grata z asfaltu zbierać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a moim aucie niemilosiernie skrzypi prawe przednie kolo, zwlaszcza na garbach i roznych nierownosciach

problem powstal po myciu

czy mozliwe jest ze woda dostala sie do amortyzatora czy to poprostu usterka gumy na wachaczu ( na jednej gumie mam mała dziore, prowizoryczne zakleilem ją izolacja zeby piach sie niedostawal)

co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale to nie dobra oznaka... pewnie wahacz się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po naciśnięciu na nadkole tak skrzypiało. Weź kogoś do pomocy i trzymaj poszczególne wahacze podczas gdy druga osoba będzie ruszać autem lub kierą. Na pewno znajdziecie usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz glupi jestem, podczas krecenia kierownica na zalozonym kole, strasznie skrzypi, jak zdejme kolo i krece to juz nic nie slychac

te skrzypienie wydobywa sie jakby zza kola

dziore w gumie mam na koncowce grazka kierownicy a nie jak pisalem wczesnie na wahaczu

czy lanie oleju w gume koncowki drazka kierownicy cos da????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak, ale to na nie długo pomoże. próbuj :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem... z tuleją wahacza tylnego dolnego. Mechanik popsikał jakimś preparatem w puszcze (coś ala olej w spreyu) i do dziś spokój. (jakiś rok - około 30 000 km).

Ale przed wakacjami i tak będę chciał wymienić te tuleje - pytanie: wymieniać samą tuleję czy cały wahacz? (wahacz prosty, równy itp) tuleja: zaczyna łapać luz na gumie...[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem ale objawy są troszkę inne...

Stosowałem strzykawę i olej do gum. Gumy są całe, niepopękane.

Najpierw starannie wyczyściłem gumy, potem je ładnie potraktowałem strzykawą z olejem i nic nie pomaga.

Skrzypi ciągle w prawej stronie.

Ciekawe jest to, że jak umyję wahacze, amorek i wszystko co jest w pobliżu na myjni samoobsługowej, bezdotykowej to przestaje piszczeć...;/

Wykreśliłbym wahacze, raczej mi amorek skrzypi, tylko czy można np. wymienić jakieś gumy na górze amorka? Bo coś mi się wydaje, że skrzypi właśnie na górze amorka (słychać mocno jak się otworzy maskę).

Niestety zapracowany jestem i nie mam na razie jak dochodzić co jest nie tak, a i auta nie mam czasu do mechaniora oddawać.

Miał ktoś może podobne objawy skrzypienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

u mnie też skrzypi lewe przednie koło. Byłem u znajomego mechanika ale nic nie znaleźli. Sprawdzili zawieszenie, a że akurat miałem do wymiany klocki i tarcze przyjrzeli się dokładnie i niczego nie znaleźli. Objawy skrzypienia najbardziej słyszalne są jak dojeżdzam na luzie do skrzyżowania wówczas pojawia się dźwięk jakby coś o coś tarło i po chwili samoistnie znika. Na równym jak jade na biegu praktycznie nic nie słychać (podejrzewam że zagłusza dźwięk silnika). Wkurza mnie to niemiłosiernie, może ktoś ma pomysł?

---------- Post dopisany 30-10-2012 at 13:13 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2012 at 08:31 ----------

Chłopaki ktoś ma jakiś pomysł co to może być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku skrzypienie powodowal wahacz dolny banan :) skrzypialo tylko jak bylo cieplo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...