Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki klucz dynamometryczny wybrać?


żbik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić klucz dynamometryczny i chciałbym się poradzić jaki wybrać. Nie chcę płacić za niego 500 czy 1000 zł, bo będzie mi sporadycznie potrzebny. Zależy mi aby zakres pomiarowy miał dość duży. Na alledrogo.pl jest tego sporo z ceną ok. 100 zł i tu mam pytanie czy ktoś z was tym działał i ewentualnie jakiś konkretny może polecić czy to wszystko jeden sort bez względu na firmę. Przykładowe aukcje:

http://allegro.pl/klucz-dynamometryczny-1-2-28-210-nm-faktura-hit-i2189413443.html

http://allegro.pl/niemiecki-klucz-dynamometryczny-10-210nm-1-2-i2222153063.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, coś z tym linkiem jest nie halo.. Możesz poprawić albo napisać coś więcej o tym swoim kluczu..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba sobie zadać pytanie do czego chce używać klucza. I na tej podstawie dobrać zakres klucza. Generalnie unika się kluczy multi od 0 do 210Nm bo na bank to się rozkalibruje. Tak tak klucz dynamometryczny to przyrząd pomiarowy który okresowo trzeba poddawać kalibracji i tak należy traktować to narzędzie i po skończonej pracy zmniejszyć napięcie sprężyny do zera aby zapobiec rozciagnieciu. Ja używam klucza tylko do dokrecania śrub podczas wymiany opon zima lato i kupiłem sobie właśnie taki klucz jak koledzy podają na aukcjach. Uwaga taki kluczyk będzie od 24 sobota a sieci sklepów ALDI za cenę 79,99 zł. Swój klucz właśnie nabyłem w tym właśnie sklepie wygląda dokładnie jak wasz i jestem z niego zadowolony już od 2 lat.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za rady. Będę musiał odwiedzić ALDI w najbliższym czasie. :naughty: Ciekawe, jaki będzie on miał zakres bo w tej gazetce nie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w castoramie kupiłem za ok 80zł i jak na razie jest ok, też chyba 42-210Nm jest zakres jak dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz 1/2 będzie odpowiedni do głowicy ??

Spora rozbieżnia w wyborze jest a wydaje mi się, że 1/2 najodpowiedniejszym będzie. Potrzebna siła 20Nm-90Nm, takie klucze zazwyczaj mają 20Nm-200Nm

Zgodzi się ktoś ze mną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś zależy na dobrym kluczu to polecam firmę GEDORE. Klucze są naprawdę mega wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam klucza dynamometrycznego, ale tylko i wyłacznie do pracy przy silniku dla swoich potrzeb (głowica itp. zostawie dla mechanika) jaki zarkres pracy taki klucz powiniem mieć?

Jak będę miał podany zakres to zacznę szukać czegoś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem zakupić sobie na początek klucz o zakresie pracy 6-30Nm Jonnesway (ok. 170zł). Drugi kupie za jakiś czas, ale z zakresem pracy 20-100Nm.

Jak są jakieś inne propozycje to proszę pisać.

Poczytałem i nie ma sensy kupować klucza za 100zł 10-200Nm, gdyż precyzja pracy jest słaba. A najlepiej jak min.Nm x5= max.Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym was sie doradzić i zapytać jaki klucz dynamometryczny polecacie oraz z jakim zakresem Nm. Klucz będzie głownie używany przy składaniu silników. Często kupuje samochody z uszkodzonymi silnikami a później jak składam to a moze juz a może jeszcze i ostatnio ukręciłem szpilkę głowicy. Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja posiadam klucz firmy yato 3/8" o zakresie od 19 do 110 Nm. Koszt ok 200 zł i do dokręcania głowicy czy kół rozrządu powinien starczyć,jeśli masz nasadki 1/2' to należało by dokupić przejściówkę. Mam kilka zestawów narzędzi tej marki i jeszcze odpukać nic się uszkodziłem i urwałem. Myślę ze cena adekwatna do jakości tych produktów -to moje spostrzeżenie może się ktoś jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem teng tools z pewnego zródła za okolo 250 zl ten sam zakres co kolega wyżej i daje rade w tych sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...