Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznie składanych lusterek


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kompletuje sobie graty do tego moda, ale nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak to wykonać. Czy może ktoś już to przerabiał u siebie i wie co i jak??

W "warsztacie" jeden z kolegów modził składanie elektrycznych lusterek po uzbrojeniu alarmu - wyszło mu to całkiem fajnie.

Z forum dowiedziałem się też, że do tego moda nie potrzebuje nic oprócz składanych lusterek i manetki do ich obsługi. Ale przeglądając anglojęzyczne fora trafiłem na coś takiego:

http://audiforum.us/threads/folding-mirrors.7130/

gościu tu opisuje że musiał zmieniać moduły w drzwiach - nie ukrywam, że bardzo mnie to zmartwiło :wallbash:

Bardzo proszę o jakieś wskazówki w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat byl opisywany na forum. na pewno musisz miec odpowiednie sterowniki szyb w drzwiach (pod nie podpinane sa lusterka) oraz mozliwe, ze bedziesz potrzebowal modulu komfortu w wersji high zeby skladalo sie prawe lusterko. Jesli masz szyberdach to Twoj komfort obsluzy skladanie lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do składania lusterek nie potrzeba zmieniać modułu..trzeba zmienić to pokrętło od ustawiania lusterek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w końcu tylko pokrętło czy moduły też?? Przeszukuje już forum ładną chwilę, ale nic nie mogę znaleźć konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do składania lusterek nie potrzeba zmieniać modułu..trzeba zmienić to pokrętło od ustawiania lusterek..

dwa moduly nie obsluguja skladanych lusterek, te z literka H (i chyba B). we wtyczce pod ktora podpinasz lusterko brak pinow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduły mam takie:

09

09cent.jpg

46:

46conf.jpg

czytając forum do którego link dałem w pierwszym poście to chyba u mnie będzie nic z tego :wallbash:

The ones who ends with "B" dosen't work for folding mirrors.

Tylko teraz się zastanawiam, jak powiedzmy wymienie te moduły w drzwiach to czy instalacja która tam teraz jest też będzie wymagała zmiany?? Bo jeśli instalacja w drzwiach też będzie wymagała zmiany to co z instalacją w budzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz pokretla do składanych lusterek potrzeba tez zmienic silniczniki w drzwiach na 8E0959801 E , F ,G .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduły mam takie:

09

http://img31.imageshack.us/img31/9531/09cent.jpg

46:

http://img717.imageshack.us/img717/8590/46conf.jpg

czytając forum do którego link dałem w pierwszym poście to chyba u mnie będzie nic z tego :wallbash:

The ones who ends with "B" dosen't work for folding mirrors.

Tylko teraz się zastanawiam, jak powiedzmy wymienie te moduły w drzwiach to czy instalacja która tam teraz jest też będzie wymagała zmiany?? Bo jeśli instalacja w drzwiach też będzie wymagała zmiany to co z instalacją w budzie??

moduly w drzwiach masz do wymiany. zmian w instalacji zadnych nie ma. lusterko podlaczone jest bezposrednio do modulow w drzwiach, przewod pod joy'a z 4 pozycjami tez jest taki sam. pozostaje jedynie sprawa komfortu. jak robilem u siebie tego moda to Bart-S wspominal mi o tym, ze prawe lusterko moze sie nie skladac bo sygnal do jego zlozenia leci po CAN'ie wlasnie z komfortu. U mnie akurat obeszlo sie bez zmiany komfortu, moj modul to 8E0 959 433 CD. Podobno, jak jest szyberdach to modul jest w wersji High i bedzie skladal lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jednak będę pchał do przodu, mam pytanie czy silniczki z seata exo będą ok?? Np. 8E1959801G i 8E1959802G

i czy silniczki muszą być z taką samą końcówką i początkiem z lewej jak i z prawej strony czy np mogę być z jednej 8E1959802G a z drugiej 8E0959801E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jednak będę pchał do przodu, mam pytanie czy silniczki z seata exo będą ok?? Np. 8E1959801G i 8E1959802G

i czy silniczki muszą być z taką samą końcówką i początkiem z lewej jak i z prawej strony czy np mogę być z jednej 8E1959802G a z drugiej 8E0959801E

Silniczki z końcówką G podejdą na pewno, a te z początkiem 8E0... to są silniczki na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeci czlon w numerze - 801/802 - lewa/prawa strona

pierwszy czlon w numerze - 8E0/8E1 - tyl/przod

G jak pisal Bromchit podejda, dokladnie takich uzylem u siebie robiac tego mode'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy same literki na końcu mogą być różne np lewe E a prawe G?? Czy to będzie się gryzło?? Sory że tak nudzę, ale te silniczki sa w cenach od 50zł do 200zł i niektórzy mają po 50zł jedną stronę z literką np E a u innych mógł bym kupić drugą stronę z literką G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy same literki na końcu mogą być różne np lewe E a prawe G?? Czy to będzie się gryzło?? Sory że tak nudzę, ale te silniczki sa w cenach od 50zł do 200zł i niektórzy mają po 50zł jedną stronę z literką np E a u innych mógł bym kupić drugą stronę z literką G

Tak mogą, ja tak mam. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zbieram graty do tego moda. A ma ktoś nr przełącznika 4-pozycyjnego lusterek? I jeszcze jedno, czy obudowy lusterek tych składanych elektrycznie i ręcznie są takie same? Nie chce mi się zabardzo malować nowych lusterek. Zmieniłbym tylko obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zbieram graty do tego moda. A ma ktoś nr przełącznika 4-pozycyjnego lusterek? I jeszcze jedno, czy obudowy lusterek tych składanych elektrycznie i ręcznie są takie same? Nie chce mi się zabardzo malować nowych lusterek. Zmieniłbym tylko obudowy.

Nr. przełącznika lusterek 8E0959565A

Obudowy są takie same.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super. Dodatkowe koszty malowania odpadają. Jakby ktoś miał do opchnięcia przełącznik i silniki szyb L+R to jestem chętny.

Przełącznik nówka 115zł, używki od 40zł w górę. Jest tego na allegro całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cwiara jaki masz moduł komfortu teraz w aucie?? I jakich gratów Ci jeszcze brakuje??

Moduł Komfortu jaki mam to 8E0 959 433 BA. Nie wiem czy obsłuży on lusterka. Ale wg rozpiski zamieszczonej na forum to jest to moduł w wersji high bo posiadam światła przestrzeni nóg oraz światła ułatwiające wsiadanie w tapicerkach drzwi.

Brakuje mi modułów do szyb i tego włącznika. no i jeszcze dwóch domykaczy szyb bo będę jeszcze rezał automatyczne składanie/ rozkładanie lusterek po zamknięciu/otwarciu drzwi z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratuluje, ja póki co mam same lusterka i poluje na moduły do szyb. Przed zmianą lusterek chciał bym jeszcze profilaktycznie przesmarować silniczki od składania, parę dni temu natknąłem się na fajny temat naprawy el. składania lusterek (komuś przestało działać składanie w jednym z nich i je reanimował z pozytywnym skutkiem) ale za ch..re nie moge tego teraz znaleźć. Jak by komuś przez przypadek wpadło to w oko to prosił bym o linka. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...