Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elektrycznie składanych lusterek


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myśle czy byłaby możliwość dołożenia dodatkowego modułu który sterowałby skladaniem i rozkładaniem lusterek. Pozostałe funkcje lusterka czyli regulacja położenia , podgrzewanie były by sterowane z dotychczasowych modułów szyb. Wtedy nie trzeba by było wymieniać modułów na te obsługujące składanie lusterek. Można by wykorzystać do tego domykacze szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka składane el. już założone. Wszystko działa jak należy, ale jednak brakuje samoczynnego składania/ rozkładania przy zamykaniu /otwieraniu centralnego. Narazie dałem sobie z tym spokój bo przerażało mnie przeciąganie przewodów przez słupki. Tam są kostki i jedyne wyjście to chyba uzbrojenie jej w piny. Jak mnie znów najdzie to znów będę ściągał boczki i rezał dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratulacje! ja dziś zmieniłem swój moduł komfortu na wersje z końcówką AJ. Resztę będę robił dopiero jak dojdzie do mnie plastik w drzwi kierowcy (ten w co montuje się przycisk od el. szyb i manetkę od el. lusterek) - zamówiłem go w ASO i kazali czekać do 2 tyg. bo nie ma tego na miejscu. Co najlepsze mój Tata jest teraz we Frankfurcie nam Menem i tam też pytał o ten plastik, ale mu powiedzieli że czas oczekiwania na niego to ok 2 - 3 tygodni :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tego uchwytu nie zmienialem. Bo chyba nie ma pod składane lusterka i na dwie el. szyby. Jak zmienie z tyłu na elektryczne to pewnie zmienie i ten uchwyt. A tak z ciekawości to ile kosztuje taka przyjemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od wersji kolorystycznej czy też elektryki przód czy przód i tył - 75zł w ASO, na allegro widziałem ostatnio po 129zł+KW :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh to nieźle. Nieraz to w ASO można kupić taniej niż na alledrogo w używce. Szkoda że nie ma tak z silniczkami czy też sterownikami, bo pod tym względem to ASO powala. Ale dobrze wiedzieć. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratulacje! ja dziś zmieniłem swój moduł komfortu na wersje z końcówką AJ. Resztę będę robił dopiero jak dojdzie do mnie plastik w drzwi kierowcy (ten w co montuje się przycisk od el. szyb i manetkę od el. lusterek) - zamówiłem go w ASO i kazali czekać do 2 tyg. bo nie ma tego na miejscu. Co najlepsze mój Tata jest teraz we Frankfurcie nam Menem i tam też pytał o ten plastik, ale mu powiedzieli że czas oczekiwania na niego to ok 2 - 3 tygodni :facepalm:

przeciez nie trzeba tego zmieniac. roznica jest tylko w malej ikonce dla czwartego polozenia joy'a. ma to jedynie znaczenie estetyczne. sam joy na 3 lub 4 pozycje jest dokladnie taki sam. wymontowujesz starty, wrzucasz nowy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gratulacje! ja dziś zmieniłem swój moduł komfortu na wersje z końcówką AJ. Resztę będę robił dopiero jak dojdzie do mnie plastik w drzwi kierowcy (ten w co montuje się przycisk od el. szyb i manetkę od el. lusterek) - zamówiłem go w ASO i kazali czekać do 2 tyg. bo nie ma tego na miejscu. Co najlepsze mój Tata jest teraz we Frankfurcie nam Menem i tam też pytał o ten plastik, ale mu powiedzieli że czas oczekiwania na niego to ok 2 - 3 tygodni :facepalm:

przeciez nie trzeba tego zmieniac. roznica jest tylko w malej ikonce dla czwartego polozenia joy'a. ma to jedynie znaczenie estetyczne. sam joy na 3 lub 4 pozycje jest dokladnie taki sam. wymontowujesz starty, wrzucasz nowy i tyle.

Tak wiem, ale ten plastik u mnie jest trochę podrapany i dlatego to zmieniam.

Natomiast mam mały problem z MK, który opisałem tu: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?114454-ALL-B6-B7-Lista-modu%B3%F3w-komfortu-z-opisem-funkcji/page26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do rozeznanych w temacie rodzajów luster w A4 B6 B7.

Kompletuje graty do składania luster , mam przełącznik, 2 silniczki szyb z literką G brakuje mi samych lusterek i tu mam zagadkę.

Na allegro bywają lusterka 5pin, 7pin, 10pin, 14pin.

5 pin - elektr. reg.

7 pin - elektr. reg. + ?

10 pin - elektr. reg + elekt.składane + ?

14 pin - elektr. reg. + elekt. składane + obsługa pamięci ustawień

Zależy mi na lusterkach z wkładami fotochrom, a ta opcja już chyba nie zależy od ilości pinów we wtyczce?

Dodatkowo jeśli kupię lustra elektr. składane na 10 kabelków to czy oba lustra mają obsadzone wtedy po 10 pinów każde?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mi udało się wyrezać lusterka w niedziele :facepalm: i wszystko działa GIT :banan:, a co do pytania o piny to 10PIN to lusterka składane i chyba fotochrom, a 14 to lusterka pod moduł z pamięcią usatwień. Tyle że jak lusterka mają 10pin to nie znaczy że szkło będzie z fotochromem. Lusterko lewe i prawe ma mieć tyle samo pinów. Uważać też trzeba by lusterka były z wersji europejskiej a nie anglika.

Lusterka z 5 pinami są el. regulowane i podgrzewane - takie miałem wcześniej u siebie, a co do 7 pinów to nie mam pojęcia co to jest - też się z nimi spotkałem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś stałem się szczęśliwym, posiadaczem elektrycznych składanych lusterek :banan: , podgrzewanie i ustawianie normalnie mi szmigało , dało mi do myślenia :kawa:że panel miałem pod składane lusterka ,a mi nie chodziły, a przyczyna była taka że poprzedni właściciel , zamienił silniczki z modułem , doszedłem do tego po postach kolegi Bobikos za co bardzo dziękuje .Poprzedni właściciel auta zamienił sterownik ,przednich drzwi lewych na 8E1959801B a powinien być , 8E1959801 zamieniłem ten sterownik i wszystko ,szmiga :banan: wielkiego moda nie miałem, ponieważ wszystko praktycznie już było :hi:


Dodam że moje lusterka patrząc na instalacje po postach kolegi BOBIKOS są 14 pinowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepne sie. Orientuje sie ktos czy moduly 8E2959801F i analogicznie 802F (anglik) obsluguja skladanie lusterek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepne sie. Orientuje sie ktos czy moduly 8E2959801F i analogicznie 802F (anglik) obsluguja skladanie lusterek?

musisz sprawdzić czy moduły w miejscu gdzie wpina się kostkę 16 pinową mają obsadzone wszystkie piny, jak mają to będzie OK. W dziale warsztat pokazywałem zdjęcia modułów oraz opisywałem które złącze jest ważne dla lusterek. Patrząc po twojej lokalizacji to zakładasz lustra do anglika i dlatego pytasz o moduły angielskie?? Bo jeśli się mylę i chcesz założyć moduły angielskie do europejczyka to to nie zadziała, ale mam nadzieje, że czytałeś mój temat w FAQ i tam to napisałem DUŻYMI LITERAMI.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Moduly angielskie bede montowac do angola oczywiscie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem nowy przełącznik do składania lusterek z końcówką A i nie mogę go przekręcić w pozycję do automatycznego ich składania. Czy musi być podłączone zasilanie aby przekręcić go w podaną wcześniej pozycję?

Edytowane przez artrem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być zasilania aby go przekręcić

Dzięki za informację... w takim razie radzę nie kupować na tej aukcji tego przełącznika bo po rozmowie ze sprzedającym okazało się ,że inne z partii jaką sprzedaje także nie można przekręcić w pozycję złożenia lusterek http://allegro.pl/sterownik-regulacja-lusterek-audi-a3-a4-b6-b7-a6-i5073587345.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2012 o 13:40, Lukasz_mk2 napisał:

witam, mi udało się wyrezać lusterka w niedziele :facepalm: i wszystko działa GIT :banan:, a co do pytania o piny to 10PIN to lusterka składane i chyba fotochrom, a 14 to lusterka pod moduł z pamięcią usatwień. Tyle że jak lusterka mają 10pin to nie znaczy że szkło będzie z fotochromem. Lusterko lewe i prawe ma mieć tyle samo pinów. Uważać też trzeba by lusterka były z wersji europejskiej a nie anglika.

Lusterka z 5 pinami są el. regulowane i podgrzewane - takie miałem wcześniej u siebie, a co do 7 pinów to nie mam pojęcia co to jest - też się z nimi spotkałem na allegro.

5 pin - elektryczne + grzane

7 pin - elektryczne+grzane+skladane

10 pin - elektryczne+grzane+skladane + fotochrom

14pin - elektryczne+grzane+skladane+ fotochrom + pamiec

tak to chyba wygladalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a przerabiał ktoś lusterka składane z anglika na europe ? Mam takie z anglika i nie wiem czy da sie to przerobić... ktoś coś ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...