Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzymanie obrotów na 2 biegach prosze o odp


oneone123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jadąc na czwórce np 80km/h na liczniku wskazówka na obrotomierzu jest na 3000 tys obrotów silnik nie wyje ani nic a kuzyn mi mówi,że poco męczyć silnik to logicznie już powiedzy przy tych 85 powinienem 5 wrzucić?

druga sytuacja 3 bieg a 60km/h jak jadę na 3-trójce 60km/h to wskazówka jest na 3000 tys obrotów czyli już powinienem sobie 4 wrzucic?

proszę o odp

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 20:16 ----------

Proszę o odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem totalna bzdura, i co to znaczyć męczyć silnik ? Przecież 3000 tys obr/min to normalna praca silnika i niczym go nie "męczysz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że żadna to męczarnia. Powinieneś przetestować spalanie przy różnych prędkościach i zobaczysz różnice. Poza tym jeżdżąc na wyższych obrotach "przedmuc**jesz" układ. Jak ktoś ma problemy z turbiną to wystarczy trochę pojeździć na obrotach dobrze powyżej 2000 (najlepiej 2500), prędkość nie ma znaczenia, a problem z notem z głowy.

Myślę, że obroty to kwestia przyzwyczajenia. W mojej poprzedniej benzynie jeździłem na niskich obrotach i spalanie było małe, ale w obecnym dieselku obroty idą w górę, bo tutaj spalanie na wyższych obrotach jest podobne do spalania przyjeździe na niskich obrotach, a dodatkowo nie dusi się silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADP spokojnie można przerzucać biegi tak 2800 - 3000 obrotów zauważyłem że najlepiej wtedy dla silnika nie męczy się spalanie w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie jest źle. Chociaż przy tej prędkości mógłbyś już 5th wbić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbijaj 5 przy tej predkosci, ja w adpku zmieniam biegi przy 2500 tys i po co krecic wiecej? no chyba ze ruszasz z buta spod swiatel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...