Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuknięcie przy dodawaniu gazu na 1 biegu


tomcioskinny

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem podczas ruszania na jedynce , dodaje mało gazu słyszę lekkie stuknięcie z przodu, lu spod dołu dzwięk trudno ustalić. Pomyślałem że poraz kolijny wahacze, wymieniałem już 3 razy odkąd założyłem lemfordery narazie jest dobrze. Udałem się do znajomego na stacje diagnostyczną, całe auto prawie do góry nogami postawił zawieszenie 100% sprawne żadnych luców na wahaczach i drążkach. Co to może być , może ktoś z was miał podobne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problemy wymieniłem wahacze górne i łączniki stablizatora + końcówki drązków i nadal puka na zakrętach tak jak by wahacze, ale wahacze są nowe. Co to może być ? dolny wahacz, amortyzator by tak walił ?dźwięk taki jak by wahacze górne się skończyły, a miesiąc temu febi zakładane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam na przeguby poduszki skrzyni tak łatwo nie wykończysz no chyba ze jeździsz jak rajdowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzałem brechą

To jest dobry sposób, jednak żeby w 100 % stwierdzić stan poduchy to niestety trzeba ją wymontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze maglownica ma luzy i ci wali. wahacze mozesz miec nowe ale jesli zle zalozone to beda dalej walic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek w żony puntolocie i po wymianie górnych łożysk mcpersona problem ustąpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacze mozesz miec nowe ale jesli zle zalozone to beda dalej walic.

a jak można źle wymienić wahacze żeby waliły dalej? - pytam z czystej ciekawości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zużyty przegub napędowy zewnętrzny. Wjedż na kanał, chwyć za półoś przy kole i ruszaj nią w pionie lub poziomie względem koła. Jeżeli wyczujesz luz, to już masz przyczynę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sprawdz czy nie ma w kielichu od amortyzatora na dole kawalka sprezyny ja mialem to samo pekl mi kawalek i spadl na dol i tez wszystko bylo ok a gdy wjechalem na jakas nierownosc zaczynalo dzwonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem dziwne stukanie przy dodawaniu gazu, puszczaniu gazu, na niższych biegach 1,2. Podjechalem do mechanik i się okazało ze jedna poduszka miała wylamane całe dolne mocowanie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki amortyzatórw do sprawdzenia,tym bardziej jeżeli puka nie tylko po wrzuceniu 1 biegu ale piszczy przy nierównościach podczas jazdy,sprawdź też koniecznie łozyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...