Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką cyfrową lustrzankę kupić dla początkującego ?


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie fajne :)

Zapraszam do zapoznania się z moją nocną galerią. Większość zdjęć roiona z ręki :evil: Niektóre tylko na statywie i te ostatnie (mosty) ze statywu.

Nikonem D50

http://picasaweb.google.com/karol.paczkowski/WarszawaNoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez jestem zadowolony i to bardzo narazie strzeliłem takie foty ;p

ja statyw juz mam :)

a co do obiektywu to chce miec te oba poniżej

brakuje mi strasznie zoomu :(

wiec ten pierwszy pojede chyba kupic w tym tygodniu :P

http://www.allegro.pl/item352868789_fotojulia_canon_90_300_warszawa_sklep_nowy_.html

http://www.allegro.pl/item352108025_fotojulia_canon_50_1_8_warszawa_sklep_nowy_.html

jestem tak zadowolony z tego aparatu ze to szok :)

cały czas sie ucze :) zamówiełm juz soczewki makro

zobaczymy czy da sie inne dziwne stworzenia fotografować

ale mysle ze fotografia moze stac sie moim kolejnym kosztownym hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej zadowolony bedziesz z modelu 75-300 usm. Nie dosc ze to nowsza konstrukcja, to lepsza optycznie. Ma silnik USM czyli praktycznie bezszelestny autofokus. A jesli wspomniales o fotografowaniu stworzen to im cichsze dzialanie sprzetu tym lepiej. Obiektyw 50 f/1.8 do calkiem dobra konstrukcja, ba dla poczatkujacego fotoamatora bedzie bardzo dobra. Jakosc obrazu obiektywu staloogniskowego od zooma zawsze bedzie lepsza. Na przyszlosc polecam tez dozbieranie do szerokiego zoomika Tamron 17-50 f/2.8. Mimo, ze to dosc glosny sprzet (chodzi troche jak wiertarka) to bardzo dobry optycznie. Sam go uzywam dosc czesto i mimo, ze to jeden z dwoch amatorskich obiektywow jakie mam, jestem z niego bardzo zadowolony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie będa takie obiektywy :)

narazie bedzie ten z wiekszym zoomem a kit pozostanie do fotografowania z mniejszej odległosci ;)

a ten obiektyw 50 f/1.8 bedzie z czasem ;)

mysle ze ten tlele obiektyw i obiektyw kitowy uzupełnia moje potrzeby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prezent wręczyłem. Po 10 minutowym szoku juz wszystko gra. Śniadanka konkret :th:

Boberek...zdjęcia kfiatusków nam pokazujesz ?? :blink::mysli::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prezent wręczyłem. Po 10 minutowym szoku juz wszystko gra. Śniadanka konkret :th:

Boberek...zdjęcia kfiatusków nam pokazujesz ?? :blink::mysli::kox:

jak rozumiem to śniadanka z kolacją lub lepiej brzmi kolacje ze śniadaniem :naughty::kox:

Boberek ocenzurował zdjęcia, i dlatego są tylko "kfiatki" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prezent wręczyłem. Po 10 minutowym szoku juz wszystko gra. Śniadanka konkret :th:

Boberek...zdjęcia kfiatusków nam pokazujesz ?? :blink::mysli::kox:

jak rozumiem to śniadanka z kolacją lub lepiej brzmi kolacje ze śniadaniem :naughty::kox:

Boberek ocenzurował zdjęcia, i dlatego są tylko "kfiatki" :gwizdanie:

Warto było dac taki prezent...tyle powiem :th:

I dzięki chłopaki, że udało nam się ugadać taki niezły deal :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuje kfiatki :P bo obiektyw nie pozwala z duzych odległosci roboc innych zdjec bo ma za mały zoom ale jade w tym tygodniu :P negocjowac cene za obiektyw :)

chciałem wam pokazac jaki ten aparat jest wstanie zorbic fote :P

dupeczki będa z czasem :P jak bedzi eobiektyw z duzym zoonem :P:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zademonstruje, że automatem (OLYMPUS mju 750) tez pikne zdjęcia wychodzą

463382d07c3afdfd.jpg

9a0b8851ff02fd0d.jpgo

PS. Może by otworzyć temat naszych fotograficznych wypocin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł ze stworzeniem wątku zdjęć własnej "roboty" :th:

Zrobcie wątek to i ja wrzuce kilka swoich fotek :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki statyw i polecam :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki statyw i polecam :th:

a jak z jego wytrzymałością ? tzn nie luzują się te połączenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup aparatu cyfrowego , a że nie za bardzo się na tym znam więc może mi pomożecie wybrać coś sensownego...

Ten mi się podoba no i przedział cenowy mi pasuje : http://www.allegro.pl/item359610172_panasonic_lumix_dmc_fz18_2gb_etui_18xzoom_fvat_rat.html

Dobrze celuje ???

Zły to on nie jest, ale sa lepsze. Jeśli chodzi o kompakty, to ciężko to dostania jako nowy sony R1. Poza tym z dużych starszy już fuji fd6500 (sam go mam, rewelacyjna jakość), troszkę bardziej wypaśny, niestety minimalnie większe szumy fuji fd9600, no i jest droższy. Jak chcesz mały to canon G9. Canon S3is i S5is też niezłe. Wszystkie powyższe zakrawają o profesjonalizm. Jak chcesz poprostu od czasu do czasu coś pstryknąć, to w zasadzie wszystkie są niezłe! Nie daj się tylko zwieść megapikselom, bo ich duża ilość niestety daje więcej złego niż dobrego. Zoom cyfrowy też sobie daruj, a i nawet nasto krotny optyczny nie wnosi nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechciałem przeszkadzać jak prowadziliście burzliwą dyskusjęale, ale skoro skończyliście to zapytam: a co myślicie o Sony Alpha 350? Mnie poza większą rozdzielczością, której pewnie i tak nie wykorzystam (nie potrzebuje) przekonuje jeszcze podglą "live" na wyświetlaczu, który ułatwia robienie zdjęć, np. na wyciągniętych w górę rękach. Ponieważ moja edukacja z zustrzankami zakończyła się na poziomie przaktycznie zenita, więc niewiem naprzykład jak jest z faktem kompatybilności obiektywów?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź, jakie są plusy, a jakie minusy tego aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...