Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Czujnik temperatury zewnętrznej - pytanie


christophe1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pytanko które mnie nurtuje....mój czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje zaniżone wartości :mysli:, przynajmniej o 5-8 stopni w dół :confused4: :

-czy w związku z tym ma to jakiś wpływ na pracę silnika

-czy odczyt z tego czujnika jest przekazywany do kompa i steruje jakimiś podzespołami?

Specjalnie nie odczówam z tego powodu jakiś problemów, ale mimo tego coś z tym czujnikiem jest nie tak. Proszę o wasze sugestie w tej sprawie.

Z góry dziękuje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn nie mam czujnika bo był uszkodzony czy to dlatego nic nie pokazuje??

a jak niby ma ci pokazywac jak ni emasz czujnika albo jak jest uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie w sprawie wyswietlania temp zew, mam pełny FIS i nie pokazuje mi temp zew, tzn nie mam czujnika bo był uszkodzony czy to dlatego nic nie pokazuje??

Czesc, sam wkladales fisa? czy tak juz kupiles? sprawdz czy masz czujnik, znajduje sie kolo chlodnicy olejowej na plastikowym uchwycie. Jezeli jest to moze jest nie podlaczony, lub uszkodzony, wyciagnij zegary i zobacz (zrob fotke) co tam masz porobione. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECU otrzymuje informacje o temperaturze z czujnika temp w kolektorze ssacym oraz czujnika temperatury plynu chlodzacego.

czujnik temperatury zewnetrznej przekazuje info do kompa sterujacego klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury zewnetrznej przekazuje info do kompa sterujacego klimatyzacja.

To co ten czujnik zmienia w dzialaniu klimatyzacji??

Bo z tego co mi wiadomo to wplyw na dzialanie klimatyzacji ma czujnik temperaturu w srodku auta i czujnik naslonecznienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury zewnetrznej przekazuje info do kompa sterujacego klimatyzacja.

To co ten czujnik zmienia w dzialaniu klimatyzacji??

Bo z tego co mi wiadomo to wplyw na dzialanie klimatyzacji ma czujnik temperaturu w srodku auta i czujnik naslonecznienia.

przy temp zewnetrznej ponizej 15C klimatyzacja nie jest uruchamiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały błąd.

Wartość graniczna w grupie VAG to około 5 stopni C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Przekłamywał mi termometr 1/2 FIS. Wymieniłem czujnik temp zew (przed chłodnicą) i dalej problem. Wymieniłem kabel i wpiąłem we wtyczkę obok zbiornika oleju wspomagania (stary kabel odciąłem). Termometr zaczyna od 3,5 stopnia co jakiś czas wyskakuje na wyświetlaczu E domyślam się że to error. Odłączyłem czujnik. I podczas jazdy i tak na zmianę na wyświetlaczu E i temperatura. Pytanie zkąd info do eku o wartościach i tak błędnych. Może inny czujnik mam wymienić. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...