Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Czujnik temperatury zewnętrznej - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Panowie mam pytanko które mnie nurtuje....mój czujnik temperatury zewnętrznej pokazuje zaniżone wartości :mysli:, przynajmniej o 5-8 stopni w dół :confused4: :

-czy w związku z tym ma to jakiś wpływ na pracę silnika

-czy odczyt z tego czujnika jest przekazywany do kompa i steruje jakimiś podzespołami?

Specjalnie nie odczówam z tego powodu jakiś problemów, ale mimo tego coś z tym czujnikiem jest nie tak. Proszę o wasze sugestie w tej sprawie.

Z góry dziękuje :hi:

Opublikowano

słuchaj a może po prostu oberwał się i wisi nie w tym miejscu co potrzeba i przekłamuje

możesz to sprawdzić :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzę to napewno :th: ale czy ten czujnik ma jakiś wpływ na coś?

Opublikowano

Ja mam takie pytanie w sprawie wyswietlania temp zew, mam pełny FIS i nie pokazuje mi temp zew, tzn nie mam czujnika bo był uszkodzony czy to dlatego nic nie pokazuje??

Opublikowano

tzn nie mam czujnika bo był uszkodzony czy to dlatego nic nie pokazuje??

a jak niby ma ci pokazywac jak ni emasz czujnika albo jak jest uszkodzony

Opublikowano

Sprawdzę to napewno :th: ale czy ten czujnik ma jakiś wpływ na coś?

Z tego co mi wiadomo to ten czujnik niema zadnego wplywu na nic. On tylko temp. pokazuje i nic wiecej
Opublikowano

A nie ma on czasem wpływu na klimatyzację? Na ustalanie temperatury?

Opublikowano

Ja mam takie pytanie w sprawie wyswietlania temp zew, mam pełny FIS i nie pokazuje mi temp zew, tzn nie mam czujnika bo był uszkodzony czy to dlatego nic nie pokazuje??

Czesc, sam wkladales fisa? czy tak juz kupiles? sprawdz czy masz czujnik, znajduje sie kolo chlodnicy olejowej na plastikowym uchwycie. Jezeli jest to moze jest nie podlaczony, lub uszkodzony, wyciagnij zegary i zobacz (zrob fotke) co tam masz porobione. Pozdrawiam Jocker01

Opublikowano

ECU otrzymuje informacje o temperaturze z czujnika temp w kolektorze ssacym oraz czujnika temperatury plynu chlodzacego.

czujnik temperatury zewnetrznej przekazuje info do kompa sterujacego klimatyzacja.

Opublikowano

Ten czujnik nie ma wpływu na pracę silnika. Mój też przekłamywał o około 8 stopni. Wymieniłem na nowy i teraz jest ok. W ASO koszt około 100 pln. :th:

Opublikowano

czujnik temperatury zewnetrznej przekazuje info do kompa sterujacego klimatyzacja.

To co ten czujnik zmienia w dzialaniu klimatyzacji??

Bo z tego co mi wiadomo to wplyw na dzialanie klimatyzacji ma czujnik temperaturu w srodku auta i czujnik naslonecznienia.

Opublikowano

czujnik temperatury zewnetrznej przekazuje info do kompa sterujacego klimatyzacja.

To co ten czujnik zmienia w dzialaniu klimatyzacji??

Bo z tego co mi wiadomo to wplyw na dzialanie klimatyzacji ma czujnik temperaturu w srodku auta i czujnik naslonecznienia.

przy temp zewnetrznej ponizej 15C klimatyzacja nie jest uruchamiana

Opublikowano

przy temp zewnetrznej ponizej 15C klimatyzacja nie jest uruchamiana

z ciekawosci to sprawdze i opisze na forum jak to wyglada

Pozdro

Opublikowano

Mały błąd.

Wartość graniczna w grupie VAG to około 5 stopni C.

  • 5 lat później...
Opublikowano

Podepnę się pod temat. Przekłamywał mi termometr 1/2 FIS. Wymieniłem czujnik temp zew (przed chłodnicą) i dalej problem. Wymieniłem kabel i wpiąłem we wtyczkę obok zbiornika oleju wspomagania (stary kabel odciąłem). Termometr zaczyna od 3,5 stopnia co jakiś czas wyskakuje na wyświetlaczu E domyślam się że to error. Odłączyłem czujnik. I podczas jazdy i tak na zmianę na wyświetlaczu E i temperatura. Pytanie zkąd info do eku o wartościach i tak błędnych. Może inny czujnik mam wymienić. Macie jakieś pomysły?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.