Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Piski podczas hamowania


BROMKALUKASZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z piskiem podczas hamowania (początkowo zauważyłem ten pisk podczas powrotu z warszawy po przekroczeniu 80km/h było słychac delikatny pisk wydawało mi sie ze po prawej stronie, jednakze nastepnego dnia jka wracalem do wawy problem zniknął pojawił sie ponownie jz nie podczas jazy ale podacza hamowania tym razem wydawało mi sie ze pisk dochodzi z lewej strony (jest to pisk podobny do tego który wydaja z siebie autobusy podczas hamowania) podjechałem na warsztat kolo zdjął koło popatrzył na klocki powiedział że sa ok, popatrzył na tarcze pwoieedział że nie śa pierwszej świerzosci ale spoko, i na tym sie skonczyło powiedział że nie ma pojecia co to jest ewntualnie mozna zmienic tarcza, ale narazie radził mi jeżdzic z tym piskiem. Macie może jakis pomysł co to może być i ewentualnie ile kosztuja tarcze i dokładnie jaki model bym musiał kupić??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie z tym żyć ale może to ma jakiś ostro niekorzystny wpływ na tarcze lub klocki że mianowicie sie szybciej zużywaja

taaaak ......?

a mozesz napisac dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże tylko wymiana tarcz i klocków oczywiście dobrej firmy(raz a porządnie) i cisza.Przerobiłem to tydzień temu,aż miło jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust to niema sensu wymieniac od razu wszystkiego, mechanik mowil Ci ze masz tarcze jeszcze ok wiec po co je wymieniac. Wymien sobie klocki bo nie jest strasznie duzy koszt i moze przestanie piszczec a jak dalej bedzie piszczalo to wtedy mozesz pomyslec o wymianie tarcz. Po co wydawac niepotrzebnie pieniadze :) Ja osobiscie uzywam klockow Lucasa od kilku lat i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem wszystko ale rzecz jasna zależy to od tego ile masz kasy i ile masz zamiar pojeździć tym autkiem. Zasada jest taka wymieniasz tarcze - wymieniasz też klocki, natomiast do starych tarcz nowe klocki tez jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja może was wyprowadze z błędu hamulce piszczą cały czas i to w każdym aucie tylko częstotliwość z jaką piszczą są nie słyszalne dla ludzkiego ucha dopiero gdy hamulce zaczynają mocniej drgać słychać pisk podczas hamowania i nie trzeba wymieniać klocków tylko przeczyścić i nasmarować prowadnice klocków smarem miedzianym i spsikać klocki preparatem który tłumi drgania i już nie bedzie piszczało :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:no:piszczenie zależy od składu budowy klocka im zawiera większe opiłki metalu tym bardziej piszczy.Porównaj klocki np.Lucasa a jakieś tanie zobaczysz różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pablo. powiedz jaki to spray służy do tłumienia drgań - bo pierwsze słyszę.

Zaciski wyczyściłem szczotką drucianą na wiertarce, klocki "Frodo", więc nie najtańszy produkt, tarcze wymieniane 1/2 roku temu - nie Brembo co prawda ale też nie najtańsze.

Prowadnice wysmarowane pastą miedzianą; a jak piszczały - tak piszczą.

Jeszcze przeprowadzę taki zabieg na tylnych kołach ale piszczą na 99% przody - sprawdzałem na ręcznym :confused4:

Trochę się czuję jakbym ikarusem powoził przy hamowaniu :embarrassed:

Pozdrawiam, RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem kilka dnie temu tarcze klocki trw przod i klocki tyl ferrodo. i przy hamowaniu wciaz piszcza, moze nie mocno, ale slychac pisk, co moze byc przyczyna,? slyszalem ,ze musza sie dobrze ulozyc i wtedy przestana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim stanie sa tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie uderzyles w kraweznik tym kolem z ktorego wydobywa sie pisk ?? mialem taka sytuacje w bmw.. ponioslo mnie podczas driftu zbyt mocno polecial mi tylek :evil: i przydupilem .. felga zlamana i po wymianie klockow.. tarcz.. etc. caly czas piszczalo.. okazalo sie ze nalezy wymienic piasty (o ile dobrze pamietam).. Druga taka sytuacje mialem w mercedesie i tu tez.. pisk podczas jazdy ale w tym przypadku spowodowany slaba jakoscia klockow hamulcowych (do mercedesow polecam tylko ori klocki)... warto tez odpowietrzyc uklad hamulcowy i przetoczyc tarcze poniewaz mogly sie nierowno podocierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...