Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Bardzo duże drgania zimnego silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Klubowiczów

Mam problem z silnikiem, a chodzi o to ze jak uruchomie zimny silnik to ma nierowne obroty, skacze mi tak jakby chciał wypaść, nierówno pracuje.Dopiero po jakims czasie pracuje rowno, ale nie tak jeszcze jak powinnien.

Nie wiem jaka moze byc przyczyna tego.

Zanim to mi sie zrobilo wczesniej mialem lekkiego dzwona, wjechałem w tył innego auta lewym bokiem, poszla lampa. blotnik i chlodnica od turbiny...

przed zderzeniem silnik pracował bardzo dobrze, rowniotko bez zadnych problemow...

Poradcie jaka moze byc przyczyna... jezdze audi A4 rocznik 1996 1.9 TDI 90KM

pozdrawiam

Opublikowano

bez podłączenia vaga trudno cos stwierdzic wróżek u nas nie ma :wink4:

Opublikowano

Wygląda to na uszkodzoną jedną lub więcej świec. Ale oczywiście przyczyny moge być też inne.

Opublikowano

Wygląda to na uszkodzoną jedną lub więcej świec. Ale oczywiście przyczyny moge być też inne.

jak masz pisac takie bzdury to lepiej nic nie pisz

ps.swiece przy aktualniej aurze w ogole nie grzeja :wink4:

Opublikowano

ja bym się przyjrzał nastawnikowi pompy wtryskowej

i poduszkom pod silnikiem... mogła się któraś urwać przy walnięciu

Opublikowano

najpierw VAG, potem gdybanie

Opublikowano

z mechanicznych uszkodzen obstawilbym poduszke silnika z tej strony co miales dzwona

Opublikowano
  • Autor

Chciałem dodać ze jeszcze mi dziwnie buczy przy obrotach od 1000 do 2000 dodajac gazu na kazdym biegu....

Macie racje bez Vaga nic sie niestwierdzi jaka moze byc tego przyczyna...ale dzieki za podpowiedzi...

pozdrawiam...

Opublikowano

Czy da się Vagiem zdiagnozować czy któryś wtrysk czasem nie przelewa?

Opublikowano
  • Autor

Właśnie zauważyłem że od pary dni dokładnie przed weekendem silnik przestał mi drgać zaraz po uruchomieniu...tym bardziej że nie byłem jeszcze u mechanika...samo by sie coś zrobiło?

Ale przed uderzeniem wstrysk działał mi dobrze nie było żadnego problemu silnikiem...

Myślisz sonnen_x że to może być przeczyna tego buczenia ze wstrysk mi czasem przelewa?

Opublikowano

sonnen_x, które logi sprawdzić Vagiem, aby sprawdzić wtyryski? Ja cały czasz walcze z tymi drganiami i póki co jeszcze nic nie wywalczyłem. Plecionkę sprawdzałem jest ok, wiec tak sobie czytam Twoje pomysły i może u mnie też jakiś wtrysk przelewa?

Opublikowano

sonnen_x, które logi sprawdzić Vagiem, aby sprawdzić wtyryski? Ja cały czasz walcze z tymi drganiami i póki co jeszcze nic nie wywalczyłem. Plecionkę sprawdzałem jest ok, wiec tak sobie czytam Twoje pomysły i może u mnie też jakiś wtrysk przelewa?

grupa 013

Opublikowano

Mi też trzęsie ale przy rozgrzanym silniku. Wymieniłem już poduche, plecionka sprawdzona, tu są logi z wtrysków. Czy czeka mnie wymiana dwumasa? Zauważyłem jeszcze, że gdy jadę na rozgrzanym silniku i dojeżdzam np. do świateł, samochód bardzo trzęsie, ale jak tylko dodam lekko gazu tak do 1200 obrotów i puszcze na luz to prawie wszystko się uspokaja. Co Wy na to??? Czekam na sugestie

Dziś zrobione logi 013

Friday 16 May 2008 10:21:39

038 906 018 S 1,9l R4 EDC G00SG 1614

Group A: '013

Cyl 1 Cyl 2 Cyl 3 Cyl 4

TIME -2 to +2 -2 to +2 -2 to +2 -2 to +2

Marker STAMP mg/str mg/str mg/str

1,37 0,40 0,19 0,09

2,60 0,40 0,19 0,07

3,85 0,40 0,19 0,07

5,05 0,40 0,16 0,05

6,25 0,40 0,16 0,07

7,45 0,38 0,16 0,05

8,65 0,40 0,14 0,05

9,85 0,42 0,14 0,05

11,05 0,42 0,12 0,05

12,25 0,42 0,12 0,05

13,45 0,42 0,09 0,05

1 14,65 0,42 0,09 0,05

15,85 0,42 0,09 0,09

17,05 0,42 0,09 0,09

18,25 0,42 0,07 0,09

19,45 0,42 0,07 0,09

20,65 0,40 0,05 0,09

21,85 0,42 0,07 0,12

23,03 0,45 0,07 0,12

24,23 0,45 0,07 0,12

25,43 0,47 0,07 0,14

26,63 0,47 0,05 0,14

27,83 0,52 0,09 0,16

29,03 0,56 0,14 0,19

30,23 0,61 0,16 0,21

31,43 0,64 0,19 0,24

32,63 0,71 0,24 0,26

33,83 0,73 0,24 0,26

35,03 0,75 0,28 0,28

36,23 0,75 0,28 0,28

37,43 0,75 0,28 0,28

38,63 0,78 0,31 0,31

39,83 0,80 0,31 0,28

41,03 0,80 0,28 0,26

42,23 0,80 0,26 0,26

43,43 0,78 0,24 0,26

44,63 0,78 0,19 0,24

45,83 0,75 0,16 0,24

47,03 0,75 0,14 0,24

48,23 0,75 0,12 0,21

49,43 0,75 0,07 0,21

50,63 0,73 0,05 0,19

51,83 0,73 0,02 0,19

53,03 0,71 0,00 0,19

tam gdzie marker to załączyłem klimę. Z tego co sie naczytałem to wtryski są dobre, ale Wasza opinia jest najcenniejsza

Gdzie jeszcze mam szukać tego trzęsienia?

Opublikowano
  • Autor

I jak nadal macie problemy z silnikiem?

Ja w swoim aucie zauważyłem ze jak jeżdze codziennie to silnik jak uruchomię to nie trzesie, ale jak np dzień lub dwa dni nie jeżdzę i uruchomię silnik zimny to jest powtórka z rozrywki dzieje sie to samo co pisałem wcześniej....

To ciekawe dlaczego tak sie dzieje....Moze ktoś wie cos na ten temat?

Opublikowano

U mnie to jest tak, ze jak temp na dworzu jest ok 6-9st to wibracje są odczuwalne ale takie w normie, do zniesienia. Jak już go w wyższej temp. odpalę to zazwyczaj w swoim ulubionym przedziale obrotowym szaleje...

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze zauważyłem że jak silnik mi trzesie to z rury wydechowej wydostaje sie szary dym..dopiero po kilkunastu sekundach przestaje dymić...

Wie może ktoś czemu tak dymi jaka jest przyczyna tego?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.