Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za wysokie przednie zawieszenie


pawel_tl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z przednim zawieszeniem ktorego nie moge obnizyć (do seryjnej wysokosci). Wyjąłęm cale mcphersony, założyłem nowe seryjne sprężyny i auto siadło może 0,5 cm. Skontaktowałem sie z poprzednim wlascicielem zeby sie zorientowac czy cos w tym modził i powiedzial ze gdy sprowadzil auto to bylo na sportowym zawieszeniu i jego "zaprzyjazninony" mechanik zalozyl mu "jakieś" mcphersony bez kosztow robocizny w zamian za sportowy zawias. na amorach i sprezynach nie ma zadnych oznaczen bo sa pomalowane farba... I teraz co z tym zrobic szukac calych mcphersonow do tego modelu czy same amorki wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjnymi sprężynami (jak sądzę 1BA) nikt jeszcze nie obniżył zawieszenia.. Jeśli sprężyny które kupiłeś były dodatkowo z V6 to przód powinien pójść do góry. Szukaj z 1BE (-20), 1BV (-30) z silnika 4cyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probuj zmienic sprezyny. mechanik ci wsadzil byle jakie z auta z niewiadomo jakim silnikiem. do kazdego silnika sa inne sprezyny:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale zalozylem sprezyny dokladnie z tego modelu jaie maja byc i auto siadlo minimalnie więc pozostaj tylko wlozyc 1be. chyba ze amory sa nie wiadomo z czego. takze najlepsza opcja jest wlozenie kompletnych mcphersonow do tego modelu

---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

czylikolejny wątek: kupię mcphersony do tego modelu czyli 1.8 125 km sedan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czegoś... Miałeś 1BA i zmieniłeś na 1BA, bo tak to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co siedzialo to nie wiem bo auto wyglada jak starujacy samolot. tyl siedzi tak jak ma byc a przod podniesiony o kilka cm. po rozmowie z poprzednim wlascicielem wywnioskowalem ze wlozyli nie wiadomo co, dlatego tak wysoko stoi. po zalozeniu sprezyn nowych dokladnie z tego modelu auto siadlo minimalnie, mechanik lapie sie za glowe i mowi ze moga to byc za wysokie amory skoro auto na nowych seryjnych sprezynach ledwo co siadlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co nie rozumieja:) auto wyglada jak startujacy samolot. tyl jest seryjny a z przodu nie wiadomo co bo jest pomalowane farba. wyminilem sprezyny na takie jakie powinny byc i auto ledwo co siadlo. czyli wychodzi na to ze albo amory sa za mocne albo diabeł to robił:)

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 19:37 ----------

Co ma amortyzator do wysokości auta ?

no wlasnie nie wiem czy amor moze cos miec do wyskosci auta bo to moje pierwsze OOOO;p czy amory sa takie same do kazdego typu czy wszystkie sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz przod wyżej a tył niżej to kwestia róznicy sprężyn. To nie amortyzator odpowiada za obniżenie tylko sprężyna. Założyłeś drugie i nie było prawie róznicy z tego wynika że tył masz obniżony bardziej niż serie, czyli całkiem inne sprężyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno kompletu sprężyn ) 4 ( dedykowanych i założenie na auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro na fotkach pokaze jak to wyglada. z tylu tez zalowylem nowe sprezyny i auto stalo dokladnie tak samo. i wyszlo na to ze moje tylne sa dokladnie takie same i nie ma roznicy i oddalem je do sklepu. przod tez jak na razie oddalem bo szkoda wydawac pare stowek zeby przod siadl 0,5cm a tyl pozostal tak jak byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie poprawić:

a814a2f79dbbba3dm.jpg

6f23cea21bf13f63m.jpg

Tak to jeszcze nie widziałem :decayed:

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

Takiego allroada mieć i urwać dokładkę...:kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladka urwana bo mi gosc mercem w przod wjechal na parkingu ale jutro juz bedzie nowy zderzak zalozony z dokladka:)

a co do zawieszenia to jest zagadka co tu siedzi ze tak wysoko stoi;P

Chyba masz amory z kombi :D Tak jak pisza koledzy zmien sprezyny powinno sie poprawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem odwrotną sytuację, założyłem 1BE od przedlifta i przód usiadł mi za mocno.

Po oględzinach okazało się, że kołnierz amortyzatora 1BE z przedlifta na którym opiera się sprężyna jest głębszy niż ten od 1BA Polift.

Przełożyliśmy kołnierze od amorków 1BA i wszystko było ok, przód zrównał się z tyłem.

Ty masz pewnie amorki z płytkim kołnierzem i musisz założyć z głębokim (różnica między tymi kołnierzami w głębokości to o ile dobrze pamiętam ok. 3-4cm) a wtedy zrównasz przód z tyłem

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...