Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie głośniki w Avancie?


Wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Głupoty walicie... W moim audi jest Stary BOSE 6 głosników i tuba i WYJEBANIE GRA przy niskich basach cała buda się trzesie dosłownie... :>

Źle kombinujesz :) Możesz wsadzić najtańsze głośniki z allegro i też będzie Ci się buda trzęsła :053: I ilość głośników tu nie m znaczenia..Ja zrobie u siebie extra przód i nawet te Twoje 6 głośników i tuba nie pomoże ;) Wsadziłeś tube do bagażnika czy mówisz o tym papierowym subwooferze , który jest w nadkolu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie o tym papierowm subwooferze... co jak co ale nie widzialem w autach lepszego sprzetu seryjnego niz maja AUDI MERCEDES I VW

Przecież w tych autach siedzą zwykłe papierowe głośniki , więc o czym my tutaj rozmawiamy.Jak chcesz zobaczyć jakie śmieci wkładają do aut za kilkaset tysięcy złotych to podjedź do jakiejś dużej firmy robiącej car audio to sam zobaczysz :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde człowieku my tu nie rozmawiamy o GŁOSNIKACH za kilkatysiecy tylko o systemie BOSE a to co innego....

Ja nie pisze o głośnikach za kilka tysięcy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajde czas to wkleje fotki "zajebistego" wedlug coniektorych systemu bose z a8 :) szczena łopadnie..

A z czego robi się "porządne" głośniki? Jestem bardzo ciekaw.

Nie z papieru ;p

Są różne techniki, każdy producent stosuje "swoją" metode.. Dobrym przykładem może tu być FOCAL.. Linia Polyglass, Polykevlar itd..

Przy tweetrach masz zastosowany różny materiał np. od jedwabiu, po beryl, czy inne "metale" .. I to wlasnie w pewnym stopniu określa brzmienie danego głośnika..

mówie o tym papierowm subwooferze... co jak co ale nie widzialem w autach lepszego sprzetu seryjnego niz maja AUDI MERCEDES I VW

To mało "widziałeś" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty walicie... W moim audi jest Stary BOSE 6 głosników i tuba i WYJEBANIE GRA przy niskich basach cała buda się trzesie dosłownie... :>

dobre sobie :rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartass_1, membrany papierowe to bardzo dobry materiał na membrany głośników i chętnie jest stosowany przez producentów bardzo dobrych przetworników. Zgadzam się z Tobą, że przy głośnikach kopułkowych stosuje się inne materiały ale w nisko i średniotonowych celuloza po nasączeniu różnymi wynalazkami gra bardzo przyjemnie i z pewnością nie jest to materiał dyskwalifikujący głośnik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązałem do Focal'a wiec troche faktów:

Seria Utopia 165W (woofer)

Membrana o nazwie Diagram W posiada budowę typu Sandwitch składającą się z dwóch warstw prasowanego włókna szklanego przełożonych specjalną pianką usztywniająco - tłumiącą. Jest to materiał przygotowany specjalnie dla serii Utopia charakteryzujący się zarówno doskonałą sztywnością przy jednoczesnej niewielkiej masie własnej, jak i wysokim tłumieniem wewnętrznym, co jest kombinacją bardzo pożądanych właściwości i niełatwą do uzyskania.

Seria Polykevlar

woofer z membraną plecioną z lekkiego i sztywnego kevlaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie membrany "papierowe" są bardzo dobre ale na krótką metę (niska trwałość, utrata szytwności) stąd też inne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabianie tylnych boczków wcale nie musi być kosztowne. więcej z tym zabawy (przeciąganie kabli, wycinanie otworu, zakładanie maskownic) niż kosztów. a dodam że tylne drzwi to dobre miejsce, ja mam u siebie seryjne głośniki z tyłu w drzwiach i są to 16cm i zakupiłem Powerbasy S-6C w to miejsce plus wygłuszanie drzwi i nie trzeba nic przerabiać jak w przypadku przednich drzwi, czyli przód robi za sopran plus bas a tył za sam konkretniejszy bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego WUJEK widzę że koledzy zamiast odpowiadać na pytania rozkręcili temat co kto ma i co lepiej gra więc odpowiadam : Głośniki w avancie z tyłu powinny być w boczkach drzwi ale nie każdy avant ma , ja np. nie mam ale zdejmowałem boczek i pięknie jest pokazane od wewnątrz gdzie powinien być głośnik tylko jest nie wycięta dziura więc wystarczy wyciąć włożyć głośnik przymocować jakaś maskownica i wcale nie potrzeba oryginalnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...