Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem


Rekomendowane odpowiedzi

IMG_3719.jpg

CANON 7D

---------- Post dopisany at 08:07 ---------- Poprzedni post napisany at 08:02 ----------

IMG_3826.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wątek "Nasze fotografie".

Mojemu wujowi na ślubie robił zdjęcia kolega z klasy. Tomasz Tomaszewski.

Z kolei ja, do klasy chodziłem z Rafałem Latoszkiem.

Nie podrzucam tu jednak ich galerii, bo chyba nie taki był zamysł tego wątku. Fascynaci znajdą te galerie na forach fotograficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Cię tak to bolało to usunąłem, a to spadło z mojego kalkulatora

IMG_2620.jpgb64kldVSsPaNTLbae-IWnAqCMjPipclDASBh3pc7ZqQ=w1107-h622-noHeovFGzkMzhE5KCkCZqY5A5Vv4zGJYzBrlHp0Ur57PQ=w1107-h622-noIMG_3397.jpgIMG_3516.jpgIMG_3992.jpgIMG_4029.jpg

:naughty::naughty:

IMG_3053.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie mnie nie zabolało :drinks:

Unikaj centralnego kadru, kiedy nie jest wskazany. W przypadku moich zdjęć centralny kadr jest wskazany mniej więcej raz na 10 tysięcy zdjęć. I taka wartość jest w przypadku fotografii amatorskiej jak najbardziej poprawna. Niektórzy twierdzą, że jakiekowliek zdjęcie z kadrem centralnym jest błędnie skadrowane.

Przy makro przydałaby się zdecydowanie mniejsza głębia ostrości, by wyciągnąć temat, który chcesz pokazać. W tej chwili sporo niepotrzebnego "śmietnika" odciąga wzrok od tego co chciałeś pokazać.

imgp4304f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chmarski czy Ty nie jesteś czasem z forum Oly?

coś kojarzę Twojego nicka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmarski z tym raz na 10tys to przesadziłeś. Zdarzają się ładne, symetryczne rzeczy do fotografowania które aż się proszą o centralny kadr i oś symetrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Dlatego wskazałem na amatora. Jak ktoś tłucze wazony z kwiatkami czy jakąś inną martwą naturę, to się zgodzę. Ja u siebie na palcach jednej ręki mogę policzyć ile tych centralnych kadrów było właściwych. Reszta była niewskazana.

Najśmieszniejsze jest to, że moje zdecydowanie najlepsze foty jakie do tej pory ustrzeliłem, to centralne kadry... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotografia to nie inżyniera, a sztuka i wszystko zależy od tego jaki mam styl,co nam się podoba i co chcemy pokazać :decayed: dlatego nie przesadzałbym z tym centralnym kadrem :wink:

"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.

Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w listku obowiązkowy centralny kadr. Inaczej być nie mogło :)

---------- Post dopisany at 00:55 ---------- Poprzedni post napisany at 00:54 ----------

ps, mogę pamiętać tą fotę z CF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...