Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana silnika - pomóżcie


Daromaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze Państwa mam silnik 1.8 ADR i majać problemy wyciekowe już z nim chcialbym go wymienić na inny... Zastanawiam się czy zostać przy 1.8 czy moze jakis wiekszy. Wiem,ze wiaze sie to z wymiana skrzyni, czy jeszcze cos trzeba wymieniac? I jaki byscie mnie silnik proponowali? Czy silnika z lancuchem moglbym wlozyc do swojego? Tez interesuje mnie jaka bylaby to cena takiej operacji;) porsze o porady,bo ja w tym za duzego doswiadczenia nie mam na tyle by wlasciwie zadecydowac i pozniej nie zalowac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba najtaniej,to będzie zostać przy swoim typie silnika.Oprócz skrzyni trzeba by wymienić chyba jeszcze półośki,elektronikę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuj adr jakiegos nie zajechanego w takim typie jak ty masz bo są różne rodzaje adra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnika z lancuchem moglbym wlozyc do swojego?

A o jaki silnik z łańcuchem chodzi, bo w ADR też jest łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tobie chodzi o silnik,w którym zamiast paska rozrządu jest łańcuch?Silnik 1,8 ADR jest niezłym silnikiem,u mnie było na blacie około 480 tys,jak wymieniłem na drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma,a ja jak bym wymienial na jakis inny silnik to zastanawialbym sie nad lancuchem,ale to chyba w 2.0 jest...

Jest łańcuch ale on przenosi napęd z jednego wałka na drugi z nastawnikiem wałków rozrządu, a wszystkie 1.8 mają rozrząd na pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowania nie jest duzo chociaz najwiecej zejdzie przy elekrtyce jak cos to mam rozne weze i inne rzeczy co mi zostaly po rozbitej A4 jak bys sie zglosil wczesniej to bym Ci oddal silnik za pol darmo z przebiegiem 200tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie,ze 1500zl silnik:D jest wyciek,bo znowu jakas uszczelka puscila. Podobno 500zl ma mnie to kosztowac,a tym bardziej silnik jest zajechany juz przez wczesniejszego kolesia to wole wymienic niz go robic. Panowie 1.8 T jakbym chcial wlozyc to chyba predzej oplacaloby mnie sie kupic taki juz samochod z silnikiem niz zmieniac;D Jakby nie bylo takiego problemu to oczywiscie,ze bym za takim silnikiem byl:D Elektryce trzeba duzo zmieniac i do tego turbine kupic:) Odrazu zmienia sie cena:) A o lancuch pytam,bo zostalo mi juz niewiele do wymianu rozrzadu i moze by sobie z lancuchem wrzucic by miec spokoj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm jak sam masz pojecie,klucze,checi to rozbierzesz i zlozysz i bedzie smigal nie wyjdzie tak duzo czesci u Tom77 i go zrobisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem a4 ale w angliku z silnikiem 2.4, teraz pytanie czy duzo jest zabawy w przelozeniu silnika i czy bedzie pasowal bez zadnych wiekszych przerobek, mam na mysli spawania ciecia budy itp :wink: orginalny silnik 1.8 adr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...