Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przy lekkim zwalnianiu załącza się ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam problem tego typu.

Jadąc przy lekkim zwalnianiu autem czuć na dźwigni hamulca że załącza się ABS jak bym jechał po lodzie ( czuć delikatne załączenie ABS)

Natomiast jadąc około 80 km/h naciskam hamulec lekko jest ok potem bardzo gwałtowni jak bym chciał się zatrzymać w miejscu to ABS działa elegancko.

Co to może być ?

Opublikowano

Możesz mieć nie dopięty któryś czujnik od ABS-u... Kumpel miał to samo jak dopiął objaw ustąpił...

Opublikowano

Miałem taki objaw po wymianie łożysk tylnych na niewłaściwe, ale to raczej Ciebie nie dotyczy. Dodatkowo, takie objawy mogą występować przy zużytej/pordzewiałej/pękniętej koronce ABS.

Opublikowano

Zła odległosc czujnika od koronki. Poczytaj troche kolego było juz mnustwo razy o tym w ciagu dwoch trzech stron:D delikatnie dopukaj czujnik z kazdej strony ale po mm zeby nie przasadzic i przejedz sie:D

Opublikowano

prawidłowa odległośc czujnika od koronki: 0.6-0.8mm

Opublikowano

zawsze to powtarzam ze to koronki na przegubach popekaly, pewnie z tylu - bo z przodu maja inna budowe i sa masywniejsze, nei pekaja tak latwo

czujniki abs zwykle sa tak zapieczone (jesli nie byly ruszane od nowosci) ze nie sposob ich wbic/wybic nawet mlotkiem, dlatego pewnie w 95% przypadkow wina lezy po stronie koronek

Opublikowano

A ja mam pytanie innego typu: czy lepiej uzyc oryginalnego uzywanego czujnika czy tez kupic zamiennik ?

Mam problem z lewym tylnym kolem i zastanawiam sie co wybrac.

VAG oczywiscie wskazuje blad tego czujnika

Opublikowano

podobno zamienniki tez sa ok, czujniki nie sa bardzo skomplikowane i czesto sie nei psuja, nawet zamienniki

Opublikowano
  • Autor
Możesz mieć nie dopięty któryś czujnik od ABS-u... Kumpel miał to samo jak dopiął objaw ustąpił...

Dzięki pomogło.

Opublikowano
zawsze to powtarzam ze to koronki na przegubach popekaly, pewnie z tylu - bo z przodu maja inna budowe i sa masywniejsze, nei pekaja tak latwo

czujniki abs zwykle sa tak zapieczone (jesli nie byly ruszane od nowosci) ze nie sposob ich wbic/wybic nawet mlotkiem, dlatego pewnie w 95% przypadkow wina lezy po stronie koronek

raczej odwrotnie, przednie pekaja a tylne rdzewieją :decayed:

oczywiście mówimy tutaj o FWD

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.