Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kiedy wymieniać amortyzatory?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej. Byłem na kontroli amortyzatorów. Diagnosta powiedział mi, że mam końcówkę przednich amortyzatorów. Miałem coś około 50% tłumienia.

Przy ilu procentach wymienia się amory?

Bo tak na zakrętach mi troche buja autem ale może tak ma być bo to zwykłe zawieszenie..

Mam dwa wahacze górne do wymiany lewy i prawy(te dwa L i P co się łatwo wymienia to już zrobiłem kiedyś), a dolne się jeszcze trzymią, ale też już stare. I zastanawiałem się nad wymianą wszystkiego choć mam malutko funduszy.

Wahacze master sport + amortyzatory Monroe?

Czy poprostu wymienić te dwa wahacze a resztę zostawić aż całkiem się posypie?

Liczę na Wasze opinie bo już sam nie wiem co robić, a kasy mało.. Z góry dzięki.

Opublikowano

50% to już padaczka

pora wymienic na nowe

Opublikowano

Podłączę się do tematu. U mnie pokazało 70% ale przy większych prędkościach buja, nie trzyma się drogi- więc tymi pomiarami chyba nie ma się co sugerować. Ponadto jak skręcam w lewo a prawe koło wpada w dziurę to coś niemiłosiernie stuka. Byłem na szarpakach i nie stwierdzili żadnych luzów. wszystkie wahacze wyglądają na względnie świeże-wszystkie ze znaczkami audi (auto niedawno sprowadzone). Czy to mogą być amorki?

Opublikowano
  • Autor

Szukałem zakresów tych sprawności amortyzatorów i niby 40-60% są określane jako dobre, nadające się do jazdy. Wiem, że strasznie wymyślam, ale ostatnio mam sporo wydatków, a tu jeszcze mi auto dochodzi. Niedawno hamulce zrobiłem teraz zawieszenie.

Jaką firmę tak polecacie? Monroe, bilstein czy kyb?

Co sądzisz o tym wahaczu, bo te wiem, że na 100% mam do wymiany.. Warto z allegro?

http://moto.allegro.pl/wahacz-gorny-przedni-lewy-audi-a4-a6-vw-passat-ory-i2247243380.html

A co do kolegi george17w to wahacze mogą względnie wyglądać świeżo bo często je myją przed sprzedażą auta, żeby wyglądały jak nowe. Kilka razy to widziałem jak szukałem komuś niedawno Audicy.. A szarpaki nie zawsze przy wielowahaczu pokazują luzy.. Najlepiej doświadczony mechanik i breszka..

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Szukałem zakresów tych sprawności amortyzatorów i niby 40-60% są określane jako dobre, nadające się do jazdy. Wiem, że strasznie wymyślam, ale ostatnio mam sporo wydatków, a tu jeszcze mi auto dochodzi. Niedawno hamulce zrobiłem teraz zawieszenie.

Jaką firmę tak polecacie? Monroe, bilstein czy kyb?

Co sądzisz o tym wahaczu, bo te wiem, że na 100% mam do wymiany.. Warto z allegro?

http://moto.allegro.pl/wahacz-gorny-przedni-lewy-audi-a4-a6-vw-passat-ory-i2247243380.html

A co do kolegi george17w to wahacze mogą względnie wyglądać świeżo bo często je myją przed sprzedażą auta, żeby wyglądały jak nowe. Kilka razy to widziałem jak szukałem komuś niedawno Audicy.. A szarpaki nie zawsze przy wielowahaczu pokazują luzy.. Najlepiej doświadczony mechanik i breszka..

Kolego, ja pomimo znalezienia różnych opinii założyłem 2 lata temu u siebie amorki gazowe "Gabriel" - jakaś amerykańska firma. Kupiłem okazyjnie 3 komplety (mam jeszcze 2 komplety jeśli chcesz pisz na prv). Cena amortyzatora za szt. to 35 EUR. Ja zrobiłem jakieś 100kk i jestem zadowolony. Nic się nie dzieje, auto ładnie trzyma się drogi - dużo lepiej niż na starych. Po testach po dwóch latach (lub 100kk jak kto woli) na testach ponad 85% więc nie jest źle :-)

Opublikowano

Gabriele to niedoceniane amory, a szkoda bo sa bardzo wytrzymałe

wiele lat temu załozyłem je do jednego auta, które śmiga na nich do dzisiejszego dnia

Opublikowano
  • Autor

Zrezygnowałem jednak na razie z wymiany amortyzatorów. Byłem na innej stacji diagnostycznej, bardziej polecanej przez znajomych i u nich wyszło, że przód około 68 a tył 60.. Myślę, że jakoś dam radę jeszcze na tych pojeździć, gdyż ostatnio nałożyło mi się sporo wydatków. Rozrząd i inne..

Ale dzięki za pomoc..

---------- Post dopisany at 20:34 ---------- Poprzedni post napisany at 20:34 ----------

Zrezygnowałem jednak na razie z wymiany amortyzatorów. Byłem na innej stacji diagnostycznej, bardziej polecanej przez znajomych i u nich wyszło, że przód około 68 a tył 60.. Myślę, że jakoś dam radę jeszcze na tych pojeździć, gdyż ostatnio nałożyło mi się sporo wydatków. Rozrząd i inne..

Ale dzięki za pomoc..

Opublikowano

Ja wyznaje zasadę; poniżej 70% do wymiany. Auto już nie jest stabilne na drodze przy takim zużyciu amorka, a ponadto jest dużo bardziej prawdopodobne że w każdej chwili z tych 60% sprawności nagle w drodze zrobi się 15% i auto przestanie się prowadzić. Wiem co mówię bo mnie to spotkało, jazda jak by wahacz się oberwał:shock3: dobrze że blisko do domu miałem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.