Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana z profilu 225/45/17 na 205/55/17?


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie...

Koledzy pytam o to bo mam juz dosc jezdzenia na tym profilu, jaki mam teraz czyli na 225/45/17, o ile na rownych drogach jest bajka, to na dziurawych lokalnych a po takich teraz ostatnio jezdze jest tragedia.

Postanowilem wiec kupic wezsze a o wyzszym profilu. Bedzie to wygladac pewnie troche nie teges ale co zrobic. Robil ktos z Was taka zmiane? Pod uwage biore 205/55/17 oraz 205/50/17 ze sklonnoscią na pierwszą opcje, przeciez ta druga to mi nic praltycznie nie zmieni w komforcie bo wysokosc opony pozostanie ta sama zgadza sie?

Jeszcze kwestia samych felg szerokosci 8J, nie bedzie problemu wcisnac opone 205?

Ps. W dziale FAQ Opony byl link do strony chyba anglojezycznej gdzie po wpisaniu parametrow opon mozna bylo zaobaczyc jak wygladaja przejscia z profili, szerokosci itd... Nie moge teraz tego znalesc, jesli zna ktos ten link bylbym wdzieczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczeh to bedzie wygladac jak woz drabiniasty, zaklamanie licznika wynosi 4 % srednica kola wieksza o 25 mm.Hmmm wydaje mi sie ze bedzie lekki naciag opony ori fele 16' sa 7j i 205 lezy w sam raz, to na 8 j lekki naciag bedzie ale moge sie mylic.Czemu chcesz zmienic? takie kiepskie drogi w twojej okolicy? Ja ci powiem ze podstawa to dobre opony jak jest to , to komfort jest dosc dobry. Sam mam 225/45/17 do tego twardsze zawieszenie 1BE dobre opony nowki FULDY i jak dla mnie miodzio,walne jeszcze rozporke i bedzie fantastico.I wcale nie ma tragedii z tymi dolami, ogolnie mam w miare drogi w okolicy ale 2 km od domu to masakra dol na dole droga stara i nie ma przebacz ale te 2km mala predkoscia sie doturlam jakosc. Wiec jak dla mnie te doly nie stwarzaja az takiej masakry moze to zasluga oponek ze dobrze amortyzuja. No ale nic odpowiadajac na twoje pytanie ja bym osobiscie takiej oponki nie zakladal na ta felge, jak chcesz koniecznie zmienic to kup fele 16 i walnij 205/55 . Sam posiadam ori fele 5 ramienne 16' z tym ze 2 do malowania bo przypalone sadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz koniecznie polepszyć komfort na dziurach to nie kombinuj tylko wymieć felgi na 16'', opony 205/55/16 to są najlepsze koło po dziurawej polsce jeśli chodzi o komfort. Wiadomo że będzie gorsze prowadzenie w zakrętach bo będzie większy przechył na oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4km drogi od domu, wołającej :facepalm: o pomste do nieba stad chce zrobic ta zmiane,

tez mam zawias 1BE, oponki continental dosc mlode bo chyba z konca 2009roku, z tym ze bierznika nie mają zbyt wiele bo juz ok 3-3,5mm tylko :kwasny: dlatego tez pewnie nie amortyzują dodatkowo nierownosci, dodatkowo ta szerokosc 225 tez w jakis sposob auto spowalnia a moj silnik 1,8 ADR demonem predkosci nie jest.

Tak naprawde nie ma chyba w tym przypadku kompromisu pomiedzy 225/45/17 a 205/55/16 zeby zachowac i wyglad i w miare komfort. A szkoda bo kola ktore mam w tej chwili bardzo mi sie podobają. A szkoda bo kola ktore mam w tej chwili bardzo mi sie podobają. Dlatego chyba zdecyduje sie na 16''

Gdyby byl ktos zainteresowany: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?t=233237

---------- Post dopisany 07-05-2012 at 22:39 ---------- Poprzedni post napisany 26-04-2012 at 21:21 ----------

panowie moze pytanie baaardzo laiczne, ale powiedzcie mi co dala by mi taka rozporka o ktorej pisze kolega mateooo25??? polepszyloby mi to w jakis sposob komfort jazdy?

musze juz zaczac cos myslec z tymi oponami, bo zal mi sie rozstawac z tymi felgami co mam na rzecz jakis 16'' :kwasny:

koniecznie upieram sie na 205/50, tylko moglby mi ktos jednoznacznie odpowiedziec czy naciagne taka opone na felge 8J? oraz czy ten profil przy 205/50 bedzie taki sam jak przy 225/45 czy jednak nizszy....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/17 spokojnie wchodzi na 8J, nie ma żadnego problemu, jak chcesz mieć trochę wyżej to zastosuj 215/50/17

---------- Post dopisany at 23:10 ---------- Poprzedni post napisany at 23:08 ----------

PS: Widzę że dalej szukasz, moich dobrych nie chcesz :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na 215/40/17, teraz mam 215/50/17, tak to wyglada:

20120402035.jpg

a tak wygladało:

20120322024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszstn Twoje sa ok, ale przyzwyczailem sie juz do moich i narazie mysle co by tu zrobic zeby jakos komfort poprawic, podobaja mi sie i szkoda mi sie ich pozbywac...

danielom dzieki za fotki, mam poglad jak too wyglada...

fajnie by bylo gdyby ktos mial zdjecia jak bylo na 225/45/17 a jak jest po zmianie na 205/50/17 lub 205/55/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prosze, 225/45 na 8' na aucie

43898439.jpg

Tutaj 205/50 na 8' na aucie

brata4male.jpg

A tutaj same felgi swiezo po malowaniu i zalozeniu opon na 205/50

206045_212198552164195_100001221561230_661811_4225972_n.jpg

Roznica w wygladzie prawie zadna, w komforcie troszke lepiej, szczegolnie w koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zdjecia

profil opon jest roumiem taki sam dla 225/45 jak i 205/50 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profil 225/45 to 45% z 225 a wiec 10,125cm, a profil 205/50 to analogicznie 50% z 205 -10,250cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli delikatusnie pewnie nie zauwazalnie ale zawsze profil przy szerokosci 205/50 bedzie wyzszy ciutenko co rowna sie minimalnie wyzszy komfort jazdy :decayed:

dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie ma znaczenia, jakbyś miał bieżnik bardziej zużyty lub mniej :wink: To jest to samo koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdyle juz sam nie wiem, zamieniac te kolka co mam na jakies wygodne 16stki.. czy pchac sie w zmiane opon :kwasny:

szkoda mi tych moich 17stek, zebym mial porownanie jak bedzie jezdzilo sie na tych oponkach 205/50/17....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się fela podoba to sprzedaj opony a kup 205/50 17 a jeszcze lepiej 215/50 17 i będziesz zadowolony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze chyba zrobic jednak myk z tymi oponami. tylko w mojej okolicy nic w tych rozmiarach nie ma niestety, a wysylkowo sie jednak boje po tym jak kiedys zakupilem opony w idealnym na pierwszy rzut oka stanie- mialy jeden maly mankament byly pociete nozem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj, czasami na forum się też zdarzają takie oponki w ładnym stanie. Ja nie miałem za bardzo kasy to kupiłem nówki w norauto na raty 0% na 20 miesięcy. Zapłaciłem za moje turanzy prawie 1500zł i płacę po niecałe 75zł miesięcznie więc to też jakieś rozwiązanie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojezdze i popytam jeszcze w wulkanizacjach w okolicy tych wiekszych moze tam cos beda mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zmianie z 225/45 r17 na 215/50 czy 205/55 różnica jest w komforcie jest znikoma. Przy 205 jest różnica w osiągach i prowadzeniu w koleinach. Ale przy 205 ciężko będzie ci znaleźć oponę która będzie zabezpieczała rant felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem jedno, jak jeżdze na zimówkach 205/55/16 to w zakrętach się beznadzieja prowadzi auto w porównaniu do 225/45/17.

Właściwie to nie ma wogóle porównania.

Ja wole sie troche przemęczyć na dziurach ale jak wypadne na równą drogę to jest poprostu bajka w zakrętach, przechyły są b.małe.

Teraz jak będę kupował opony to wezme chyba 235/45/17 bo takie to auto miało oryginalnie i dołoże dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać zimówek bo to inna bajka. Inna konstrukcja bierznika i inny rodzaj gumy. 205 zimowa i letnia bedą sie zupełnie inaczej zachowywały.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...