Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pracodawca - oszust i ukrócenie procederu zatrudniania "na czarno".


Ireneusz1772

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem. Otóż pracowałem przez miesiąc na budowie u znajomego bez umowy. Mieszkam w regionie w którym o pracę trudno. Znajomy niestety mnie oszukał i nie zapłacił mi za ten miesiąc. Jestem wściekły bo poczułem się jak "śmieć", a nie mam żadnego dokumentu aby ubiegać się o swoje pieniądze. "Pracodawca - oszust" wyśmiał mnie w twarz. Dlatego, chciałbym na niego złożyć donos, tak aby dotkliwie poczuł, że nie można tak ludzi oszukiwać. Wiem, że zatrudnia około 20 ludzi bez umowy. Proszę powiedzieć jak do tego się zabrać, gdzie się udać aby ten bezczelny arogant nigdy już nikogo nie oszukał. Wiem, że wątek nie jest przyjemny, sprawa dla mnie jeszcze mniej. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwowa inspekcja pracy za zatrudnianie ludzi bez umowy a ZUS za nieodprowadzanie składek za osoby pracujące na czarno i wszytko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem. Otóż pracowałem przez miesiąc na budowie u znajomego bez umowy. Mieszkam w regionie w którym o pracę trudno. Znajomy niestety mnie oszukał i nie zapłacił mi za ten miesiąc. Jestem wściekły bo poczułem się jak "śmieć", a nie mam żadnego dokumentu aby ubiegać się o swoje pieniądze. "Pracodawca - oszust" wyśmiał mnie w twarz. Dlatego, chciałbym na niego złożyć donos, tak aby dotkliwie poczuł, że nie można tak ludzi oszukiwać. Wiem, że zatrudnia około 20 ludzi bez umowy. Proszę powiedzieć jak do tego się zabrać, gdzie się udać aby ten bezczelny arogant nigdy już nikogo nie oszukał. Wiem, że wątek nie jest przyjemny, sprawa dla mnie jeszcze mniej. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Trzymam kciuki, żeby Ci się udało :thumbup1: Moze wtedy pajac coś zrozumie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to taka jest praca w budowlance, zimą roboty mało, a w lecie co drugi chce cie wydymać:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donos do PIP do ZUS i do Skarbówki tez byc cos naszkrobał :) Fajnego masz kolege skoro Cie wydymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak to kumpel to mu ryj obij i kasę zaraz ci wyrzyga (fajnych masz kumpli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za obicie ryja to moze pozniej miec problemy a tak to pip i reszta zrobia swoje jak mu zaczna kontrole nasylac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Irek nie napisał że ten frajer jest jego kolegą, tylko że go zna. Pytanie jakie mi się nasuwa jest takie - czy chłopak nie będzie miał za to też kłopotów że godził się na pracę na czarno? Czy może dać donos dzwoniąc do PIP czy ZUS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Po prostu jak to kumpel to mu ryj obij i kasę zaraz ci wyrzyga (fajnych masz kumpli)

Chyba nie tylko on ma fajnych kumpli :whistling::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma umowy wiec co mu da pip i zus

Chłopakowi nic, ale pracodoawcy zaszkodzi i moim zdaniem słusznie. Bo nowobogackim się w tyłkach przewraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co innego

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:39 ----------

szkoda mi Ireneusz1772 postrasz go jeszcze moze ci zapłaci

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ----------

szkoda mi Ireneusz1772 postrasz go jeszcze moze ci zapłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze moze sie tlumaczyc ze mial dostac umowe a tępy pracodawca go zbywal :) Proste:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw go postrasz że zglosisz jak zatrudniasz bo jak 20 osob straci przez ciebie "prace" to jeszcze się zbiorą i tobie "ryj" obiją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma PIP na głowie ale on wypłacał tylko pracownik nie płacił alimentów i tu go ścigla matka bo powiedział ze nie dostaje wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co sprawdza PIP:

umowy zatrudnienia

badania lekarskie

szkolenie BHP

listy płac

minimalny mandat jaki może nałożyć PIP to 1tyś zł,z reguły kontrola kończy sie kilkutysięcznym mandatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja kiedys pracowalem na czarno i jak była inspekcja powiedziałem że szef mi nie dał umowy powiedzał że da póżniej i miałem spokój a też poszło o to że nie zapłacił hu......jeba.....mieszkając w Szczecinie jeżdziełem jeszcze wtedy Tirem wjeżdzam na plac a tam spalone busy firmowe i ludzie czekający na pracę, rozmawiam z ludzmi a oni do mnie peda...nie zapłacił za ostatni mieisąc no to się doczekał sztaplarka rozłałdowywała towar ode mnie z auta a w tym czasie szef przywióżł kasę co do grosza a dzień wczesniej mówił że ledwo mu na chleb starcza z takimi tak tylko:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Pracowałem na czarno, i gość nie chciał mi zapłacić. Wziełem jego elektro narzędzia i do lombardu zaniosłem, a kwit osobiście mu dałem. Chciał na policje dzwonić. Ale jak powiedziałem że do skarbówki zgłoszę, że na czarno pracuję od kilku miechów i mam na to świadków i dowody to dał spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do strazy granicznej na telefon zaufania i powiedz ze zatrudnia obcokrajowców czyt. ruskich na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś miał przynajmniej ze 2 osoby jeszcze od tego gościa pracujących na czarno i podali do zusu, to oni się nim odpowiednio zajmą. Oni kasy szukają i nie dają tak niskich kar jak PIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...