Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator Klimatyzacjii -Nie włącza sie


antol2010

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam taki climatronic jak ty i bledem jest co piszesz wiatrak od razu startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się włącza, gdy klimatronik stwierdzi, że przy obecnych warunkach nie jest w stanie wyparować ciepła i musi dodatkowo chłodzić skraplacz.

:facepalm:włączy się za każdym razem gdy odpalisz klimę i zacznie chłodzić

no wlasie u mnie w 95 jest tak samo ze drugi wentylator jest dolanczany..... i w zasadzie to ma sens bo jezeli skraplacz odda zaduzo ciepla to uklad chlodniczy jest mniej wydajny..... na wysokim tez musisz miec cisnienie w pewnym zakresie zeby klima byla wydajniejsza....

ale moze w roznych rocznikach bylo to roznie rozwiazane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob test mi kiedys nie startowal bo jakis przekaznik umarl, wyszlo na serwisie klimy, koszt ok 10 pln, dzisiaj z ciekawosci sprawdze czy wentylator startuje od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stratuje po zakczeniu klimy,czyli odrazu bynajmniej w Moim.Mam 2 inne auta i jest tak samo-natychmiastowy start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator załącza się po starcie sprężarki....Jeśli nie to jest uszkodzony....Tym bardziej jeżeli klima Ci działa.Wymień wentylator. W czasie jazdy da sobie radę i bez niego ale na postoju czy na światłach może być potrzebny....I nie szukaj używek.....nowy nie kosztuje fortunę....)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze jak nie bedzie dzialal zwiekszy sie temperatura a co za tym idzie cisnienie i powinna sie klima rozszczelnic...male bum moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze jak nie bedzie dzialal zwiekszy sie temperatura a co za tym idzie cisnienie i powinna sie klima rozszczelnic...male bum moze byc.

:facepalm: od tego jest cisnieniowka wysokiego cisnienia zeby wylaczylo sprezarke, i zeby nie bylo malego"bum" :polew: pozatym jak nie bedzie dzialal wentylator to nic sie nie rozszczelni.... tylko klima nie bedzie chlodzila prawidlowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przewijalem uzwojenie do peugota 407 bo nowy w serwisie kosztowal 1400zl z zalozeniem,a koles ogarnal mi to za 400 z montazem na gotowo.Klimy nie uzywalem aby nie uszkodzic czegos .To mniejszy problem niz uszkodzona sprezarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym mam się zastanawiać?

Posiadam klimatronik jak poniżej i on zachowuje się jak opisałem.

Zastanówcie się przez chwilę, jaki sens miało by włączanie tego wentylatora przy włączonej klimie przy np. 10oC na zewnątrz...

Może twierdzicie, że kompresor też pracuje cały czas?

Przy pomocy vaga można sprawdzić załączanie się wentylatora.

http://audi.pacula.eu/wp-content/gallery/audi-a4-naprawa-obudowy-klimatronika-2din/audi-a4-naprawa-obudowy-klimatronika-2din-21.jpg

Kolego mam ten sam klimatronik, wentylatora startuje od razu a u Ciebie pewnie gdy już się załączy to pracuje na max obrotach, masz prawdopodobnie uszkodzony obwód I biegu wentylatora czyli do sprawdzenia rezystor oraz przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Tylko ze w moim ABC wentylator klimy jest tez wentylatorem wspomagajacym chlodzenie wody ( wiskoza to za mało ) 3 dni temu jadac po miescie w nocy złapałem temp ok 110oC otworzylem maske wentylator sie nie kreci. spialem na krótko odpala, odpialem go od czujnika w chłodnicy podpiąłem na krótko tez działa. jak spinam do kupy wsio to nie działa a powinien zalaczyc 1 bieg juz przy 90oC a nie zalacza. wymienilem wlasnie czujnik ( wlacznik wentylatora) bo pomyslalem ze padniety. zalozony nowy problem dalej taki sam. skłaniam sie ku przekaznikom i bezpiecznikom. pytanie który to ;) i gdzie szukac

bezpieczniki te w desce po lewej stronie sprawdzalem i wszystkie ok. termostat nowy wymieniony .

JAkies pomysly ?

---------- Post dopisany at 19:31 ---------- Poprzedni post napisany at 19:31 ----------

Mam ten sam problem. Tylko ze w moim ABC wentylator klimy jest tez wentylatorem wspomagajacym chlodzenie wody ( wiskoza to za mało ) 3 dni temu jadac po miescie w nocy złapałem temp ok 110oC otworzylem maske wentylator sie nie kreci. spialem na krótko odpala, odpialem go od czujnika w chłodnicy podpiąłem na krótko tez działa. jak spinam do kupy wsio to nie działa a powinien zalaczyc 1 bieg juz przy 90oC a nie zalacza. wymienilem wlasnie czujnik ( wlacznik wentylatora) bo pomyslalem ze padniety. zalozony nowy problem dalej taki sam. skłaniam sie ku przekaznikom i bezpiecznikom. pytanie który to ;) i gdzie szukac

bezpieczniki te w desce po lewej stronie sprawdzalem i wszystkie ok. termostat nowy wymieniony .

JAkies pomysly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie załączal bo padł jakiś przekaźnik , gdzie był nie wiem, który to nie wiem, wymieniał mechanik a z tego co pamiętam jego cena to chyba 10 zł byla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac po twoim silniku 2.8 to masz piekło pod maską tak samo jak i ja w swoim 2.6 wiec wentyl od klimy tak czy siak powinien zalaczyc sie aby pomoc wiskozie chłodzic silnik. najprostrze to wypnij wtyczke z czujnika/wlacznika wentylatora ( jak stoisz przodem do auta to prawy dolny róg chłodnicy. wypinasz kostke, bierzesz kabelek i wsadzasz jeden koniec do przewodu brazowego a drugi do srodkowego ( na włączonym zapłonie - silnik niekoniecznie musi byc wlaczony ) wentyl powinien wystartowac. pozniej sprawdzasz to samo tylko drugi koniec przewodu nie do srodkowego a do drugiego skrajnego kabelka wtedy powinien odpalic drugi bieg wentylatora. jak ci dziala to masz uwalony włacznik wentylatora. wymiana jest prosta czujnik max 100zł ( ale to juz wypas ) tylko trzeba zlac płyn a pozniej zalac ponownie i go odpowietrzyc ( probowalem wymienic szybko czujnik ale wiecej plynu sie wylało niz zostało wiec lepiej go pierwsze zlac).

Co do samej klimy, ten wentylator w niektorych modelach powinien zalaczyc sie po wcisnieciu sniezynki na panelu climatrona jednak musi byc tez odpowiednia temperatura na zewnatrz ( gorąco ) bo zasada dzialania tego wentylatora jest taka ze pomaga wiskozie w chlodzeniu chlodnicy ale chłodzi tez chłodnice wody, kompresor, parownik itd zeby ci uklad od klimy nie wybuchł z przegrzania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, juz wszystko wiem, tak wiec , wiatrak ZAWSZE sie wlaczy jezeli tylko wlaczysz klime , sprawdzone , i pan elektromechanik tez tak mowil, zmienilem wiatrak, na nowke<koszt okolo 240 pln> i wszystko gra! dzieki za pomoc wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie potrzebnie wymieniałeś wentylator, ja miałem u siebie to samo i wystarczyło poświęcić chwilę na to aby wyjąć wentylator rozebrać go i wymienić szczotki (koszt to 10zł) plus trochę poświęconego czasu. Teraz śmiga jak zły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...