Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa klamki schowka pasażera


omerta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wiadomo klameczki pękają, ale jest sposób naprawy i gwarantuję że jak zrobić tak samo jak tu przedstawiłem lub podobnie to wytrzyma min 40 otwierań (dziś testowałem, po 40 otwieraniach dałem sobie luz i wypiłem kolejną pianę). Więc do rzeczy.

Co trzeba/co miałem :

- obcążki

- blaszka (kawałek blaszki, ja miałem z InPostu - tą blaszę co przyklejają czasem do listów)

- wiertła (chyba ok 2,5 i ok 2)

- suwmiarka

- nożyk do tapet

- 4 piany (czyt. browar wtedy zdolności manualne się znajdą - najlepiej Perła)

- nożyce do blachy (ja miałem stołowe)

- szlifierka z tarczą do szlifowania

- 2 nity

Więc lecimy:

1. Tak miałem wyłamany plasticzek

d292baecb15b1d5bm.jpg

2. (A) wycięta blaszka (z InPosta) jak widać dłuższa od plastika , (B) wyłamany plastik

fbd729aae918bbb1m.jpg

3. Porównanie blaszek w klamce

980d213dc94b0d7fm.jpg

4. Powiększenie otworu nożykiem do tapet

5e055a8733c7da7em.jpg

5. I teraz: (A) - suwmiarką mierzymy średnicę bolca i szykujemy wiertło do metalu o takim wymiarze. (B) robimy dziurkę w blaszce. © potem szlifujemy tak spód blaszki aby idealnie przylegała do podstawy klamki (na sztywno)

bde8b7d9dd71c8dbm.jpg

6. Robimy dwie dziurki wiertłem (średnica bolca nita czyli jakieś 2mm)

c9d9fb95c7daddb7m.jpg

7. Bierzemy plastik, przymierzamy do blaszki i robimy kolejne dziurki tym razem w plastiku

8d912a0847735641m.jpg

8. Przymierzamy i wkładamy bolce od nitów i z obu stron obcinamy końce i szlifujemy na równo

71c2c654cbd038b6m.jpg

9. Tak wygląda po zamontowaniu i powiem szczerze że działa

a4ab560effbd11a9m.jpg

c54bad4a421c7f0dm.jpg

10. I teraz uwaga jeżeli blaszki (A) które są złączone ze sobą latają po bolcu (B) to bez obaw na bolec © można wsunąć kawałek (co kto ma) rurkę termokurczliwą czy tam jakąś rureczkę (będzie sztywno). Oczywiście wsunąć ją przy montowaniu (spinaniu części ze sobą) bolca

fe20bb0115575747m.jpg

Uwierzcie mi, działa, trzyma, koszt praktycznie zerowy i śmiem twierdzić że dłużej wytrzyma niż "sam" plastik (czy tam nowy po xxzł czy tam sklejany klejami różnej maści).

Jak coś to pytać

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, powodzenia przy ewentualnej naprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam wykręca się małą śrubkę - jest to torx rozmiaru nie pamiętam (bok klapy schowka przy klamce) a potem lekko podważa klamkę i sama powoli wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wtopilem lutownica kolbowa 2 preciki stalowe i trzymalo 6 miesiecy dopoki kobieta ..nie urwala i skonczylo sie na aso i dostalem za 120 zl bez zamka ale z chromem w kolorze.Ale sposob masz super gdybym wiedzial wczesniej to napewno bym sprobowal bo konkretnie wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za słowa uznania, czasem jakiś pomysł skoczy do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystałem pomysł, dziękować, tyle, że nie skręcałem tego złamanego dynksa, uznałem, że sama blaszka, odpowiednio wyprofilowana, wystarczy (i jak na razie sprawuje się znakomicie)

20130508_215802.jpg

20130508_215811.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł omerta oraz za pomysł z samą blachą cwipsz u mnie tylko sama blacha bo ten dynks się urwał i gdzieś zgubił, ale to nawet lepiej bo łatwiej było wszystko zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie jak ciągnę za klamkę to bolce się nie chowają (czyli schowek jest ciągle zamknięty :/ )myślicie, że to właśnie wina pękniętej klamki?

Tak kolego miałem to samo,

Klamkę odkręcasz 1 torxem potem ja ciągniesz w stronę kierownicy i wyskakuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odczepic ta czesc z Twojego zdjecia nr 4 od reszty klamki ?

Ja też tego plastiku ze zdjęcia nr 4 nie mogę wyjąć, może ktoś pomoże.

schowek_gniazdo.jpg

Nie mogę tego wyjąć z drzwiczek schowka. Odkręciłem śrubkę z boku drzwiczek a reszta siedzi bardzo ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego delikatnie wybij ten bolec. A co do wyjęcia trzeba użyć trochę siły : )

Jak odczepic ta czesc z Twojego zdjecia nr 4 od reszty klamki ?

Ja też tego plastiku ze zdjęcia nr 4 nie mogę wyjąć, może ktoś pomoże.

http://s23.postimg.org/41ot60xiv/schowek_gniazdo.jpg

Nie mogę tego wyjąć z drzwiczek schowka. Odkręciłem śrubkę z boku drzwiczek a reszta siedzi bardzo ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczepię się pod temat, ponieważ spotkał mnie ten sam problem.

Odkręciłem schowek i następnie odkręciłem śrubkę (torx). Niestety klamka nie chce wyjść! Próbowałem ciągnąć ją z całej siły, podważać śrubokrętem z każdej strony i tylko delikatnie się rusza ten czarny element plastikowy w środku. Czy jest jakiś sposób, żeby wyjąć tę klamkę?

Dodam, że sprawa dotyczy A4 B7 i nie mam zamka w klamce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ponownie

Podczepię się pod temat, ponieważ spotkał mnie ten sam problem co kolega wyżej

Odkręciłem schowek i następnie odkręciłem śrubkę (torx). Niestety klamka nie chce wyjść! Próbowałem ciągnąć ją z całej siły, podważać śrubokrętem z każdej strony i tylko delikatnie się rusza ten czarny element plastikowy w środku. Czy jest jakiś sposób, żeby wyjąć tę klamkę?

Dodam, że sprawa dotyczy A4 B7 i nie mam zamka w klamce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja u siebie naprawiłem urwaną klamkę w inny sposób,szybciej i też po naprawie działa,już kilka miesięcy,poprostu podgrzewajać lutownicą wtopiłem kilka zszywek do papieru,zajeło mi to 20minut,na koniec delikatna warstwa kleju 2 składnikowego,na łączone elementy i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wyłamało się to ustrojstwo tak żeby dało się to naprawić patentem kolegi omerta.

Widać że już ktoś próbował to kleić wcześniej...

klamka.jpg?noCache=1440371985

http://postimg.org/image/6mvz1tavb/

Macie koledzy jakiś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...