Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże kombi do lawety.


arris_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zmienić w niedalekiej przyszłości auto na większe. Myślę o A6 C6 Avant 2.7 lub 3.0 TDI w manualnej skrzyni biegów. Chciałbym aby auto było uniwersalne - takie pod które podłącze lawetę, ale również takie którym pojadę sobie z narzeczoną na weekend za miasto. Pytanie do was - czy ktoś targał takim autem ciężary na przyczepce, lub lawetę. Handluje trochę autami, lecz traktuje tą profesję jako dodatkowe zajęcie i hobby (zawsze miałem hopla na punkcie aut:decayed:) dlatego nie chcę kupować specjalnie po to busa. Pytania teraz do was - czy takie auto nada się pod lawetę, czy pod obciążeniem nie może się sypać. Myślę też o Allroadzie lub Tuaregu, na dobrą Q7 mnie nie stać. Może macie jakieś inne typy. Proszę o konstruktywną dyskusję.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 C6 3.0TDi to najlepsze wyjscie

wysoki moment no i co wazne ma Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiąc szczerze myślałem o silniku 2.7 TDI 190 KM w Polifcie i ośce. Co daje Quattro gdy ciągne ciężary. Do tej pory nie użytkowałem Quattro więc nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co daje Q ????

Kolego, prosze Cie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy osobówka nigdy nie będzie robiła takiej roboty jak bus, z ciężarem będzie nią majtać, może jakiegoś busa kup T5 albo T4 w multivanie istnieje też szereg wypożyczalni tylko pamiętaj żeby na haku były przynajmniej 2 tony bo wiesz co jest później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że zimą lepiej się jeżdzi, lest lepsza przyczepność i trakcja. Ale w tym kontretnym przypadku boję się że jak auto dociąże będę miał problemy z tylnim mostem. Nigdy nie miałem auta z napędem na 4 koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bedziesz miec żadnego problemu

wiele lat temu ciągąłem lawetę VW passatem syncro G60 a tam sytuacja jest gorsza bo to nie audi

na tyle jest wiskoza, nalatałem tym w ch.... kilometrów i zawsze wszystko grało jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ciagam zima transporterami lawety i jest ok nie narzekam tyle ze aut nie woze ale wagowo podbne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega do ciągania lawety kupił A6C5 Allroad 2.5 TDI głównie ze względu na Q i pneumatyczne zawieszenie pozwalające na równe wypoziomowanie obciążonej lawety. Na razie furka sprawdza mu się doskonale przy czym poporzedni właściciel robił kompletny remont głowic i pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc A6 z pneumatyką też podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sharan, alhambra ciąga sie bez problemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ML-u jakie silniki polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy osobówka nigdy nie będzie robiła takiej roboty jak bus, z ciężarem będzie nią majtać, może jakiegoś busa kup T5 albo T4 w multivanie istnieje też szereg wypożyczalni tylko pamiętaj żeby na haku były przynajmniej 2 tony bo wiesz co jest później

T4 multivan :wink: tylko kupić ładnego jest problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie liczcy z przebiegiem ale kto jezdzil to wie ze T4 w 2,5 tdi moze miec nawet 500 i jedzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie liczcy z przebiegiem ale kto jezdzil to wie ze T4 w 2,5 tdi moze miec nawet 500 i jedzie dalej

mój T4 multivan ma prawie 400 tyś. na blacie ;) i jedzie .... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że przyczepa nie może być cięższa niż samochód który ją ciągnie. Jedyny sensowny wybór to duża terenówka lub bus. W przypadku busa jak nie mieszkasz w górach to spokojnie starczy ci ośka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z busów podoba mi się tylko Multivan T5. Który silnik polecacie - 2.5 TDi 130KM czy 174KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa to już nie to co T4. 130 jedzie już przyzwoicie jak na busa a 170 sam możesz sobie odpowiedzieć.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...