Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Hamulce 334mm do b5 bez rezania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

gdzie tak napisalem? sprawdz dokladnie...

Opublikowano

A jakoś tak mi wyskoczyło kilka tarcz do R129 i były w takim własnie rozmiarze .

W linku który podałeś faktycznie 334/32 . To już ładnie.

Tylko wciąż problem co wsadzić na tył w ośce :kwasny:

Opublikowano
Opublikowano
Opublikowano
  • Autor

zacisk jest ten sam co w w8 wiec jak kupujesz komplet z R32 mkiv to nic nie zmieniasz procz tarcz

Opublikowano

cena też ładna. Chyba trzeba pójść w zacisk z A8 :decayed:

Na lato mam 18 cali to wejdzie. A na zimę ranem z kołami sie bedzie wymieniać tarcze z zaciskami :polew:

Opublikowano
  • Autor

za tą cene to w miare okazja można by się pokusić, bo zamienników nie ma, ale wolałbym kupić sobie nawiercane tarcze merca zimmermanna za 700 dolozyc stowke albo mniej tokarzowi i miec lepsze za mniej, o gladkie kiedys pytalem to jeszcze taniej wychodza, kolo 500zł za dwie

Opublikowano

Dziwie sie ze chcecie tak cudowac.

Ja wole proste tematy mniejsze ryzyko ze sie cos wysra.

Opublikowano
  • Autor

ale co ma się tu wysrać?:)

tomek troche piszesz jakby taka lekka przeróbka tarczy była tak samo niebezpieczna jak jakieś skracanie półosiek czy obcinanie sprezyn :decayed:

moje zdanie jest takie:

jest to raczej temat dla ludzi którzy są na przykład w mojej sytuacji, mają na przykład nowe łożyska i przeguby i to w dodatku te mniejsze i szkoda było by im znowu wszystko wymieniać, lub dla tych co nie chcą poprostu zmieniać kombinować z zawieszeniem, bo zacisk pasuje bez przeróbek w swoje miejsce

a ci co mają i tak troche rzeczy do wymiany i tak muszą rozbierać zawieche, a ci co mają choćby AJLa, V6stki lub diesle po lifcie, to mają i tak mniej roboty, zmieniają tylko zwrotnice i zacisków mają i tarcz plug'n'play kupe, w dodatku nie muszą zmieniać przegubów na większe, a tym samym półosiek, a tym samym i łożysk na większe jeśli chcą mieć wszystko tip top tak jak ci co mają jakieś zwykłe 1.8T 150KM i motory mniejsze, o wahaczu nie wspominam bo czy przegub duzy czy mały, dolny wahacz i tak idzie do zmiany jak ktoś chce mieć zwrotnice z wiekszym rozstawem

można to po prostu sobie skalkulować używając na przykład cen nowych części, bo chyba nikt nie bedzie pchał uzywanej zwrotnicy z rozwalonym łożyskiem czy używanej półosi z rozwaloną osłoną przegubu lub samym przegubem

generalnie to tak, pisze tylko w przypadku gdy ktoś ma mały przegub

wariant 1. zwrotnice z esy i zaciski i tarcze audi

-2x zwrotnica - ok 300zł

-2x nowe łożysko ok 200zł FAG za dwa

- 2x nowe przeguby tu różnie, ja mam ruvilla i jeżdzą jak na razie - ok 200zł za dwa

- 2x półosie to taniocha, 100zł

- dolny prosty wahacz też wiadomo są lema za 3stowy są i ruvilla za 150, czyli min. 300zł za dwa ruvilla

- no i tarcze i zaciski jakieś sensowne, zaciski jesli chce sie miec wieksza tarcze niż 334 to wiadomo, jakies 6 tlokow co też nie sa tanie, powiedzmy 600-800zł, nowe klocki 200, i tarcze tez ze 3-4 stowki

łatwo można policzyć że wychodzi około 2500 złotych i trzeba całą zawieche rozbierać przednią, plus jest taki że ma się powiedzmy wiecej tych tloczkow w zacisku, no i minimalnie wieksza tarcze o nieco ponad 1cm, ale nie wiem czy 6tlokow z touarega wejdzie pod 17cali

a wariant 2. zaciski z R32 bez rozbierania niczego

- może nie zaciski ale jarzma są rzadkie i drogie, ok 1000zł (jakby uzywek nie było to z tego co pamietam ori nowe kosztuja ok 80$/szt za oceanem ori z przesylka to jakies 600zł za dwa, a zaciski po cenie złomu można kupić na allegro z W8, bo nikt tego nei kupuje, wiec teoretycznie moze wyjsc taniej jak uzywki z polski

- klocki to taniocha do tych zacisków, ja raz nowe kupiłem za 120zł z wyprzedazy ale policze po ok 150zł

- i tarcze 334mm z merca + obróbka - ok 600zł za gładkie, a na upartego te z aukcji za 1000zł bez przeróbek

wychodzi ok 1600-1700 zł ale jest często tak że można dużo taniej wyrwać te zaciski z jarzmami, a plus jest taki że wszystko stare zostaje i nic nie trzeba kombinować, żadnych półosiek, wahaczy, przegubów itd.... wiec jesli mowa o kombinowaniu to raczej więcej jest zdecydowanie w pierwszym przypadku :)

Opublikowano
  • Autor

napisal tarcze i klocki slabe:d

ale wlasnie tu jest tez szkopul, ze w passacie W8 juz byla ALU zwrotnica czy tam zeliwna ale z rozstawem juz szerokim, wiec po co pchac je w takie jarzma jak mozna kupic od audi z jeszcze wiekszymi tarczami niz 334mm, cała magia jarzm z golfa R32 to właśnie to że są pod żeliwne zwrotnice takie jak seryjne B5

poszukałem troche i znalazlem ze komplet jarzm takich kosztuje ok 500zl (nowe fabryczne) + przesyłka z US, do tego zaciski po stówce uzywki i za 800zł plus tarcze i klocki można już mieć taki zestaw :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.