Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycisk podnoszenia szyby kierowcy warjuje


robert92717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy pomóżcie rozwiązać problem z przełącznikiem szyb od kierowcy. Na początku powiem że w drzwiach kierowcy jest sterowanie dwiema szybami, przełącznik szyby pasażera działa bez zarzutu natomiast przełącznik szyby kierowcy zamyka ją w dziwny sposób - przerywa i szyba podskakuje. Czasem szyba zasuwa się baz problemu. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kable w przelotce pomiędzy drzwiami a karoserią. Jak tam jest wszystko OK to przełącznik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szwankuje chyba sam przełącznik. Otworzy szybę ale już jej nie chce zamknąć. Uda sie ją zamknąć dopiero np. po 20 próbach. Dodam że z pilota zamykanie działa bez zarzutu więc w ciemno obstawiam przycisk.

Czy taki przycisk można naprawić (czyszczenie styków czy coś takiego) czy raczej od razu kupować nowy?

Ile może nowy kosztować? A może używkę działającą?

Może ktoś podać numer tego przycisku od szyby kierowcy?

A4 B6 AVF 2004r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to jest mechanizm podnoszenia szyby. U mnie tydzień temu zaczeło się psuć to jak zasuwałem, to trochę poszło do góry, trochę na dół i tak w kółko. Okazało się że cięgno było wciągane już w mechanizm. Nie słychać żadnego trzeszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij przełacznik szyb, rozbierz go i dobrze wyczyść. Zwróć uwagę na dokładne oczyszczenie blaszek przy płytce oraz tych blaczek przy samuch przyciskach.

Umnie czyszczenie rozwiązało problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Mechanizm na pewno nie bo wymieniałem go na jesieni. Jak zamykam szyby z pilota to działa idealnie, nic nie trzeszczy, nie churgocze... To na pewno coś z przyciskiem. A łatwo go wyjąć czy muszę cały boczek zdejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć cały boczek odkręcić rączkę i dopiero są dostaniesz do panelu z przyciskami.

Jak by co to mam na zbyciu przyciski działające ale trochę powycierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

Jak będę musiał wymieniać to jednak będę szukał niestyranego.

Masz może numer tego przycisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to on jest zintegrowany? To znaczy muszę wymieniać w razie czego obydwa tak?

Edit: ok, już widzę na allegro jak to wygląda. Czyli mi jest potrzebny ten z końcówką "a" bo z tyłu mam korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten numer który podałem jest na dwie szyby, czyli tył z korbami.

Poniżej link do przykłądowego zdjęcia przycisku

http://img15.allegroimg.pl/photos/oryginal/42/34/27/24/4234272465

Jak byś był zainteresowany zakupem daj znać (na PW) dogadany się mam nawet w dwoma rodzajami logotypów na przyciskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Shhaddoww. Udało mi się naprawić bez wymiany przycisku. Przeczyściłem i hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czasie znowu bedzie przerywać.

Przerabiałem to u siebie, trzy razy czyściłem dodatkowo naprawiałem ten od blokady tylnych szyb.

Po czasie znowu nie działał

Kupiłem zamiennik za 49zł, farba się nie ściera i działa idealnie, tylko ja mam na 4 szyby

WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK SZYB AUDI A4 (00-08) 8E B6 B7 (4311904849) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podzieliłby się ktoś wiedzą jak rozebrać przycisk sterownia dwoma szybami? Zaczyna mi coś przerywać i chciałbym go spróbować wyczyścić jutro, a w razie jakbym sam nie dał rady dojśc jak go rozebrać to chciałbym tu znaleźć jakieś wskazówki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go wyciągniesz z tapicerki to się domyślisz jak rozebrać.

Tam są takie zatrzaski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,

wystarczy podwadzić i wszystko ładnie się rozkłada.

Dodam tylko, że u mnie wyczyszczenie przełącznika usunęło wszystkie niesprawności w działaniu szyb :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo pomoglo wyczyszczenie sprayem do czyszczenia stykow. Oprocz psikania na wszystkie blaszki wlalem tez przez te dziurki co sa od spodu. No i spirytusem caly syf co byl wokol bo to on tam z czasme wpada na te styki. Przy okazji sciagniecia boczka warto tez zajrzec do wiazki laczenia slupka z drzwiami bo u mnie byly w stanie przed rozpadowym.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...