Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PlastiDip czyli alternatywa dla malowania


szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też się pochwalę albo i nie pochwalę bo audi przeszło już trochę prób dip i wygląda jak wygląda w rzeczywistości. Od 1 grudnia rusza nowy punkt w Szczecinie z dipem ze skromnym moim udziałem. A tak kilka fot po wyjechaniu z pod pędzla.

http://imageshack.us/a/img641/2716/dsc0066zb.th.jpg

http://imageshack.us/a/img823/6992/dsc0063fq.th.jpg

http://imageshack.us/a/img525/7632/dsc0061dr.th.jpg

bede 10 grudnia lecial n Szczecin to moze jakos bym zajechal ogladnac jak to wychodzi, moze sie skusze bo i tak mnie czeka malowanie fury a tylko maty sa czy polysk tez?

to ladna misja z Rzeszowa do Szczecina... ja tez bym z checia zobaczyl to na zywo w Szczecinie

A kto powiedzial ze z Rzeszowa? Obenie w szwabi przebywam, lecac na Szczecin mam hmm z 800km i caly czas autostrada wiec misja na lajcie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu czytalem z Twoich danych :wink: Szcz-Rzeszow 830km,czyli tyle samo co przez Niemcy masz no ale autobahn i 160 mozna leciec,w Polsce troche gorzej z tym ale google pokazuje ze w ok 10h bys zajechal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu czytalem z Twoich danych :wink: Szcz-Rzeszow 830km,czyli tyle samo co przez Niemcy masz no ale autobahn i 160 mozna leciec,w Polsce troche gorzej z tym ale google pokazuje ze w ok 10h bys zajechal

9h z haczkiem do Szczecinka osatnio lecialem, a rekord to 1200km z niemiec do Rzeszowa to 9.5h z 3 tankowaniami plus 3 pauzy na kawe:wink: ale audi to i po 220 lecialo:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę albo i nie pochwalę bo audi przeszło już trochę prób dip i wygląda jak wygląda w rzeczywistości. Od 1 grudnia rusza nowy punkt w Szczecinie z dipem ze skromnym moim udziałem. A tak kilka fot po wyjechaniu z pod pędzla.

http://imageshack.us/a/img641/2716/dsc0066zb.th.jpg

http://imageshack.us/a/img823/6992/dsc0063fq.th.jpg

http://imageshack.us/a/img525/7632/dsc0061dr.th.jpg

na totach widac przebarwienia na przednim zderzaku czyzby za cienka warstwa ? rozmawialem z jednym osciem mowil ze 6 warste to minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent napewno bardzo fajny z racji możliwości powrotu do koloru bazowego :D zastanawiam się nad czarnym dachem ale jakoś nie do końca jestem jeszcze przekonany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też pomalowałem plastidipem grille i tylną listwę, nie wiem czy wrzucać foty, bo każdy już wie jak to wygląda :decayed:.

Myłem dzisiaj auto i z każdej strony karcherem waliłem w to i nic nie odchodziło, ale trzeba bardzo uważać przy wycieraniu auta żeby nie zahaczyć mikrofibrą o malowany element ani nie przejechać po nim czymś szorstkim, bo zniekształca się po prostu :wink:.

IMO ja nie widzę sensu w malowaniu całego auta tą metodą, może się mylę, ale koszt jest duży w porównaniu do trwałości, biorąc jeszcze pod uwagę jak zmienną mamy pogodę i fatalne warunki drogowe. Dodam, że na grillu było 7 warstw, przed malowaniem porządnie odtłuszczone wszystko.

Oczywiście dało się te lekkie fale naprostować na grillu i wygląda to równie dobrze jak wcześniej.

To jest jedyna wada jaką znalazłem jeśli chodzi o PD, po prostu trzeba bardzo uważać przy wycieraniu auta do sucha :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja sie zbytni nie spinam z wycieraniem a juz tymbardziej nie uwazam czy sie o cos zaczepia czy nie

Jak na moj gust jesli to Ci sie marszczy to znaczy ze sie nie trzyma podloza a co za tym idzie albo tak odtlusciles albo odszedl Ci chrom od plastiku

Nawet jesli zaczepilem czyms ostrym to po prostu zostala dziura i juz

7 warst na gril to zrobiles go chyba jeszcze bardziej 3D niz byl hyhyhy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa ten plasti dip ale szkoda mi wydawac te 70zł zeby psiknąć tylko tylni znaczek na klapie :decayed: Jesli ktos w okolicach Katowic posiada ten cudowny srodek i za niewielka oplata psiknąłby mi bylbym wdzięczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja sie zbytni nie spinam z wycieraniem a juz tymbardziej nie uwazam czy sie o cos zaczepia czy nie

Jak na moj gust jesli to Ci sie marszczy to znaczy ze sie nie trzyma podloza a co za tym idzie albo tak odtlusciles albo odszedl Ci chrom od plastiku

Nawet jesli zaczepilem czyms ostrym to po prostu zostala dziura i juz

7 warst na gril to zrobiles go chyba jeszcze bardziej 3D niz byl hyhyhy ;)

Przecież napisałem, że porządnie odtłuszczone i nie odszedł mi chrom od plastyku :grin:. Nie wiem jakiej grubości warstwy Ty psikasz, ale u mnie wyszło 7, 6 już ładnie wszystko pokrywała i psiknąłem 7 dla pewności :wink:.

No to, że Ty nie osuszasz auta to Twoja sprawa, ale są osoby, które tak robią i właśnie dla tych osób to piszę.

Przecież nie chcę zniechęcić do używania PD, bo to jest super produkt, piszę tylko swoje spostrzeżenia dla innych :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też pomalowałem plastidipem grille i tylną listwę, nie wiem czy wrzucać foty, bo każdy już wie jak to wygląda :decayed:.

Myłem dzisiaj auto i z każdej strony karcherem waliłem w to i nic nie odchodziło, ale trzeba bardzo uważać przy wycieraniu auta żeby nie zahaczyć mikrofibrą o malowany element ani nie przejechać po nim czymś szorstkim, bo zniekształca się po prostu :wink:.

IMO ja nie widzę sensu w malowaniu całego auta tą metodą, może się mylę, ale koszt jest duży w porównaniu do trwałości, biorąc jeszcze pod uwagę jak zmienną mamy pogodę i fatalne warunki drogowe. Dodam, że na grillu było 7 warstw, przed malowaniem porządnie odtłuszczone wszystko.

Oczywiście dało się te lekkie fale naprostować na grillu i wygląda to równie dobrze jak wcześniej.

To jest jedyna wada jaką znalazłem jeśli chodzi o PD, po prostu trzeba bardzo uważać przy wycieraniu auta do sucha :wink:.

ile Ci poszlo PD na te elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja sie zbytni nie spinam z wycieraniem a juz tymbardziej nie uwazam czy sie o cos zaczepia czy nie

Jak na moj gust jesli to Ci sie marszczy to znaczy ze sie nie trzyma podloza a co za tym idzie albo tak odtlusciles albo odszedl Ci chrom od plastiku

Nawet jesli zaczepilem czyms ostrym to po prostu zostala dziura i juz

7 warst na gril to zrobiles go chyba jeszcze bardziej 3D niz byl hyhyhy ;)

Przecież napisałem, że porządnie odtłuszczone i nie odszedł mi chrom od plastyku :grin:. Nie wiem jakiej grubości warstwy Ty psikasz, ale u mnie wyszło 7, 6 już ładnie wszystko pokrywała i psiknąłem 7 dla pewności :wink:.

No to, że Ty nie osuszasz auta to Twoja sprawa, ale są osoby, które tak robią i właśnie dla tych osób to piszę.

Przecież nie chcę zniechęcić do używania PD, bo to jest super produkt, piszę tylko swoje spostrzeżenia dla innych :hi:.

nie no spoko ja robie dokladnie to samo :)

ja nakladalem 2-3 warstwy max na elementy i pokrywalo w 100 % bez zadnych przeswitow bez niczego

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja też pomalowałem plastidipem grille i tylną listwę, nie wiem czy wrzucać foty, bo każdy już wie jak to wygląda :decayed:.

Myłem dzisiaj auto i z każdej strony karcherem waliłem w to i nic nie odchodziło, ale trzeba bardzo uważać przy wycieraniu auta żeby nie zahaczyć mikrofibrą o malowany element ani nie przejechać po nim czymś szorstkim, bo zniekształca się po prostu :wink:.

IMO ja nie widzę sensu w malowaniu całego auta tą metodą, może się mylę, ale koszt jest duży w porównaniu do trwałości, biorąc jeszcze pod uwagę jak zmienną mamy pogodę i fatalne warunki drogowe. Dodam, że na grillu było 7 warstw, przed malowaniem porządnie odtłuszczone wszystko.

Oczywiście dało się te lekkie fale naprostować na grillu i wygląda to równie dobrze jak wcześniej.

To jest jedyna wada jaką znalazłem jeśli chodzi o PD, po prostu trzeba bardzo uważać przy wycieraniu auta do sucha :wink:.

ile Ci poszlo PD na te elementy?

Malowałem górny i dolny grill+ tylną listwę dwa razy, bo mi za 1 nie wyszło :decayed:, po tym zostało gdzieś 1/3 puchy, może trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam male pytanko nie zostalo komus troszke PD kolor bialy potrzebuje psiknac tylko przedni znaczek a cala puche tak srednio oplaca mi sie kupowac :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam male pytanko nie zostalo komus troszke PD kolor bialy potrzebuje psiknac tylko przedni znaczek a cala puche tak srednio oplaca mi sie kupowac :whistling:
Weź sobie mąką opierdol:grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam male pytanko nie zostalo komus troszke PD kolor bialy potrzebuje psiknac tylko przedni znaczek a cala puche tak srednio oplaca mi sie kupowac :whistling:
Weź sobie mąką opierdol:grin:

kogo jak kogo ale ciebie to sie raczej nie bede sluchal :grin: byku jeden ty :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...