Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie LED w pomieszczeniach mieszkalnych.


chris.lkr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W najbliższym czasie czeka mnie wymiana oświetlenia z halogenowego na LED (pokoje, łazienki, korytarze, kuchnia). Wiem, że dla przykładu, w kuchni raczej się odradza tego typu oświetlenie. Przede wszystkim będą to żarówki typu GU10 oraz MR16 o barwie ciepłej białej (barwa typowo biała raczej odpada).

Proszę osoby, które korzystają już z takiego oświetlenia jak i tych z branży elektrycznej o pomoc w wyborze odpowiednich żarówek. Nadmienię, iż wszelakie produkty Made in China raczej nie wchodzą w grę (chyba, że są jakieś naprawdę godne polecenia).

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam żarówki z diodami LED SMD 5050 230v. Kolego te wszystkie ledy to i tak idą z chin:) co nie znaczy że są złe...

A dlaczego w kuchni takie oświetlenie się odradza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W najbliższym czasie czeka mnie wymiana oświetlenia z halogenowego na LED (pokoje, łazienki, korytarze, kuchnia). Wiem, że dla przykładu, w kuchni raczej się odradza tego typu oświetlenie. Przede wszystkim będą to żarówki typu GU10 oraz MR16 o barwie ciepłej białej (barwa typowo biała raczej odpada).

Proszę osoby, które korzystają już z takiego oświetlenia jak i tych z branży elektrycznej o pomoc w wyborze odpowiednich żarówek. Nadmienię, iż wszelakie produkty Made in China raczej nie wchodzą w grę (chyba, że są jakieś naprawdę godne polecenia).

Pozdrawiam,

A że niby kto takiego zabiegu odradza? Szwagier zajmujący się budowlanką od ładnych już kilkunastu miesięcy NIE stosuje barwy ciepłej tylko zimną, nawet klienci nie chcą ciepłego białego czy to w kuchni czy w pokojach, nie wspominam o pomieszczeniach bez "światła dziennego", czyli korytarze, czy malutkie łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie generalnego remontu mieszkania, wybierając oswietlenie szukałem ledów, powerled i innych wynalazków. Po obejrzeniu kilkudziesięciu różnych w sklepach branżowych stwierdziłem , że jednak nie wchodzę w temat. Z resztą sprzedawcy również odradzają pakowanie się w LED . Rynek zalany jest chinszyzną, światło z LED jest za bardzo skupione, poza tym żywotność podawana przez producentów to mżonka .

Dla porównania zwykły halogen Osram 35W za 6zł zasilany 12V daje więcej światła niż super hiper 50 LED SMD tego samego producenta za 70zł/szt.

---------- Post dopisany at 07:40 ---------- Poprzedni post napisany at 07:38 ----------

Dodam, że jedyne źródła światła LED w moim mieszkaniu to będą taśmy LED, ale tylko jako dekoracja wnęk, wypustów itp bo do tego nadają się świetnie

---------- Post dopisany at 07:40 ---------- Poprzedni post napisany at 07:40 ----------

Dodam, że jedyne źródła światła LED w moim mieszkaniu to będą taśmy LED, ale tylko jako dekoracja wnęk, wypustów itp bo do tego nadają się świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEdy wydaje mi się, że można zastosować wszędzie, ważna jest ilość punktów i barwa. Zimny biały wszędzie bym nie polecał, światło fajnie się prezentuje ale dla oczu nie jest najlepsze i wzrok się będzie męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zarowki ledowe GU10 19SMD 4,2W 290lm. kat swiecenia 120st, duzo juz ich montowalem, w domu tez mam zainstalowane, przykladowo wczesniej mialem wszystkie 50W 12V, zastapilem je ledowymi i jest tak samo widno ale o wiele taniej:) oczywiscie barwa ciepla bo zimna do oswietlenia pomieszczen sie nie nadaje, zimna mozna cos podswietlic ale nie oswietlac pomieszczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz minimum 800 lumenow, inne beda slabo swiecily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ciekawe skąd taką zarówkę GU10 800lm wziąć?? Dobrze jak 300lm zaświeci. GU10 5050 19SMD 4,2W 290lm też polecam, mam je u siebie, tylko trzeba odpowiednio dużo punktów aby oświetlić pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam żarówki z diodami LED SMD 5050 230v. Kolego te wszystkie ledy to i tak idą z chin:) co nie znaczy że są złe...

A dlaczego w kuchni takie oświetlenie się odradza?

oświetlenie LED nie jest zalecane do pomieszczeń, w których wzrok ludzki wystawiany jest na intensywniejszą "pracę" (a kuchnia do takich należy), z tego względu, iż przy oświetleniu diodowym (czy to barwa ciepła biała czy też biała) wzrok ulega szybszemu zmęczeniu niż np przy oświetleniu halogenowym, czy nawet, przy zwykłej tradycyjnej żarówce, co nie jest powiedziane, że nie wolno ich stosować w kuchniach, oczywiście że można, ale te pieniądze, które zaoszczędzimy na energii, to zostawimy u okulisty. Wszystko zależy od zdrowego rozsądku. U mnie w kuchni będzie dziewięć żarówek LED (bardziej dekoracyjnych), pięć żarówek halogenowych (oświetlających przestrzeń roboczą nad blatem) oraz żyrandol (oświetlający głównie strefę nad stołem).

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:21 ----------

Bierz minimum 800 lumenow, inne beda slabo swiecily.

dobrze by było kupić taką żarówkę o strumieniu 800 lumenów i mieć pewność że faktycznie tyle daje ;)

---------- Post dopisany at 21:33 ---------- Poprzedni post napisany at 21:31 ----------

co myślicie o czymś takim

http://www.mediajet.pl/pl/p/ECO-LED-Zarowka-24-LED-GU10-5050-SMD-120WW350H/1102

na razie chyba wezmę trzy sztuki i zobaczę jak świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta żarówka 24ledowa dość dobrze zaświeci- mam takie 19stki i całkiem całkiem a tutaj 5 diod więcej.

Też muszę je wypróbować ale nie za taką cenę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...