Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Drgania silnika na biegu jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tu http://a4-klub.pl/forumdisplay.php?32-Diagnostyka-VAG wkleić i obowiązkowo zapoznać się z tym http://a4-klub.pl/showthread.php?12031-TDI-Diagnostyka-%28aktualizacja-30-VII-2008%29 ponieważ 9 sekund i 3 grupy to za mało by ocenić stan silnika i osprzętu.

Opublikowano

logu lepiej zrobic wszystkie. jednak teakurat duzo mowia o rownomiernosci pracy silnika. nic niepojacego w nich nie widac.

Czy to sa nieregularne drgania silnika czy drgania diesla przenoszace sie na nadwozie?

Opublikowano

za drgania może być odpowiedzialnych wieleczynników

poduszki, dwumasa, pompki..

Opublikowano
  • Autor

dwumas i sprzeglo bym wykluczyl gdyz zostaly wymienione w zeszlym roku takze obstawial bym poduszki no ale niebede gdybac. wrzuce wiecej logow i wtedy bedziemy rozkminiac dalej.

---------- Post dopisany at 11:28 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ----------

drganie te pojawiaja sie na biegu jalowym i wystepuje co 2-3 sekundy zakolysze cala buda. musze przyznac ze nasilaja sie coraz bardziej.

---------- Post dopisany at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany at 11:28 ----------

na samym poczatku chcialbym wykluczyc pompowtryski gdyz moge to sprawdzic sam za pomoca logow ?

Opublikowano

drgania, pojawiajace sie i znikajace moga spowodowane przez przycinajace sie wtryski. Chociaz po logach nic nie widac.

dociagnij opaski fitra paliwa, tandem pompy.

mozesz zastosowac preparat do czyszczenia ukldow wtryskowych. motul system clean lub podobny z LM.

Opublikowano

zrób logi pojedyńczo, jak są trzy grupy na raz to czas próbkowania jest tak długi że każda odchyłka może zniknąć.

Opublikowano
  • Autor

czyli zrobic pojedynczo logi przez minute tak? czy silnik musi byc rozgrzany czy musi byc zimny? dzieki aha jeszcze jedno te logi to maja byc statyczne tak?

Opublikowano
czyli zrobic pojedynczo logi przez minute tak? czy silnik musi byc rozgrzany czy musi byc zimny? dzieki aha jeszcze jedno te logi to maja byc statyczne tak?

statyczne na gorącym silniku

Opublikowano
  • Autor

Jezeli mam silnik AVF to sa pompo wtryskiwacze czyli nie loguje basic settings tylko normalnie tak?

Opublikowano

logujesz normalnie. 003, 004, 011, 013, 018, 023, a BS 003 i 011.

Opublikowano
  • Autor

dobra jutro robie logi i wlewam preparat do wtryskow...

Opublikowano
  • Autor

sytuacja wyglada tak ze mechanik mowi ze poduszki na pierwszy rzut oka musze podjechac do niego i sprawdzi na podnosniku, wlalem preparat roznicy nie ma, za to pojawila sie kolejna rzecz auto zaczelo mulic tzn turbo sie zalancza , cisne mu i w oklolicach 2 tys obrotow do 2,2 obrotow muli i pozniej juz dobrze idze....

co to moze byc?

Opublikowano

pewnie kierowniczki... :wink: zrób logi, a przedewszystkim dynamiczne to będzie wiadomo :hi:

Opublikowano
  • Autor

dziwne bo turbine mialem regenerowana w zeszlym roku.... ale nic zrobie logi dynamiczne

---------- Post dopisany 24-05-2012 at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany 23-05-2012 at 15:53 ----------

przestal dzisiaj mulic, mozliwe ze to preparat do wtryskiwaczy to spowodowal, drgania na jalowym nie ustaly. Poduszki silnika w mojej a4 maja czujniki wiec powinno wykryc czy sa uszkodzone lecz vag nic nie pokazuje. Jak to jest z tymi poduszkami ? Boje sie ze jak wymienie wtopie sporo kasy drgania nieustana... Ile kosztuja orginalne nowe poduszki w Pl? Bo tu w irlandii z 200 euro. Mechanik powiedzial ze on by tego nieruszal - kolysanie na jalowyl jeszcze ujdzie, najgorsze ze telepie calym autkiem podczas gaszenia silnika.

Opublikowano

no to tyle samo dasz za poduszki e PL . Ale moze zobacz złącze elastyczne za turbo , moze zniszczone i dlatego drga .

Opublikowano

kolego mialem tak samo jak Ty i mam jeszcze od czasu do czasu ale nie tak czesto i nie tak silne wlalem preparat do czyszczenia wtryskow z tym ze zamiast calej butelki na 75 litrow paliwa to zatankowalem za 50 euro i wlalem cala butelke, przejechalem 500 km i jakby troche pomoglo teraz w paitek jade do polski i w domu zrobie takie czyszczenie jak jest na filmiku pokozane na forum http://a4-klub.pl/warsztat-zr%F3b-sam-26/%5Ball%5D-czyszczenie-wtryskiwaczy-pompowtryskiwaczy-diesla-166546/ i bedzie wtedy cacy do tego jeszcze ostatnio albo plecionka albo ktoras guma na wydechu juz jest wyrobiona bo zaczelo mi stukac podczas tego telepania. opisze wszystko jak skoncze czy pomoglo czy nie. Pozdro

Opublikowano
  • Autor

sluchajcie rzeczywiscie jakby drgania troche ustawaly, zrobilem tak samo jak ty wlalem caly preparat na 50 litrow, zauwazylem rowniez ze jak wlanczam klimatyzacje to drgania ustaja i sa wyczuwalne mnimalnie , mechanik mowi ze sie czepiam ale tak mam poprostu chce miec wszystko idealnie...

Opublikowano

mechanik piz*a, czepiasz sie bo nie chodzi tak jak powinien jade dzisiaj do polski to po weekendzie dam znac jak zrobie wszystko

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.