Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Allegro. Po wplacie kasy nie otrzymalem towaru co robic?


Rafal1988Lodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie kupilem rzecz na allegro za 90zl+9zl przesylka. Wplacilem od razu po zalicytowaniu przez pay.Paczki do dzisiaj nie otrzymalem. Jestem pewien ze to bedzie przekret bo koles albo ma wylaczone telefony albo podal zle. Na meile nie odpowiada. Co teraz zrobic? Jest szansa na odzyskanie kasy. Duzo to nie jest ale chce cos z tym zrobic bo bedzie tego coraz wiecej jak ludzie beda bezkarni. Ktos mial podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm konto ma od marca 5 komentarzy. Z czego 3 smierdza mi. Ktos kupil od niego towar i po kilku minutach otrzymuje komentarz o szybkiej przesylce i o wielkim zadowoleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mija dopiero tydzien nie wiem czy nie za wczesnie. Ktos mial podobna sytuacje ? Slyszalem ze po zarejestrowaniu sie trzeba wplacic 1zl z konta ktore sie podalo na allegro nie tak jak kiedys czekalo miecha na koperte. Wiece allegro powinno miec jego dane i chyba sciagnac kase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma zadnego kontaktu to zglaszaj problem do allegro:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu idz na policje, oni pisza do allegro, odrazu allegro oddaje kase, a z oszustem juz oni sie martwia, kolega miesiac temu tak mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu idz na policje, oni pisza do allegro, odrazu allegro oddaje kase, a z oszustem juz oni sie martwia, kolega miesiac temu tak mial

Tak kolorowo nie będzie jak piszesz. Przerabiałem temat jakieś pół roku temu. Tylko, że ja wtopiłem 10 razy tyle co kolega. Przedmiot dotakowo kupiłem poza allegro - w tym wypadku moja głupota, ale umowa mejlowa, to też pełno prawna umowa. Pan policjant powiedział mi otwarcie, że nikt z policji nie będzie się bawił w dochodzenie za 1000 zł ponieważ ( tu wyciąga segregator ) i zaczyna wymieniać oszustwa na setki tysięcy złotych, nad którymi właśnie pracuje lokalna policja. Skierował mnie od razu do prokuratury, gdzie miałem złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Otrzymałem potwierdzenie złożenia dokumentów w prokuraturze, wysłałem skan Panu, który mnie oszukał i pieniążki były w ciągi 3 dni na koncie. A co najlepsze po 3 tyg dostałem pismo, że prokurator umorzył wszczęcie postępowania. Trochę to śmieszne dla mnie było, ale suma sumarum kase odzyskałem. Napisałem to, bo podejrzewam, że reakcja Policji na oszustwo 90 zł + kw była by podobna. Jeśli kupiłeś przedmiot na aukcji, po prostu zgłoś do allegro. Każda transakcja do 10 000 zł jest ubezpieczona przez allegro. Tym bardziej, że płaciłeś przez PayU to nie będziesz musiał udowadniać, że przelałeś kase, a gość nie sie wywinie, że nie dostał. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat...

Kupiłem telefon na alegro - przesyłka pobraniowa, paczka przyszła, zapłaciłem, ale telefon nie jest w takim stanie jak sprzedający opisywał

Chciałem go zwrócić ale koleś mówi że nie ma opcji, żebym go sobie sprzedał dalej i stwierdził że allegro ani nikt inny go nie "zmusi" do jego przyjęcia

Przestał odbierać telefon i odpisywać na maile

Kwota niby nie duża bo 240zł ale chamstwa i buractwa nie zniosę... :evil:

Można coś powalczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratowała by Cię paczka z możliwością otwarcia ale w tej sytuacji zostaje Ci tylko otwarcie centrum sporów i czekanie na reakcję allegro. U mnie pomogło. Ostatnio byłem na policji bo nie doszły mi słuchawki ale tydzień po zgłoszeniu paczka się znalazła. Zgadnijcie z jaką datą nadania :naughty:. Teraz już się nie będę bawiał w dzwonienie. Piszę maila brak odpowiedzi to otwieram centrum sporów jak nie to policja. Dowiedziałem sie że we Wro jest cały oddział odpowiedzialny za oszustwa allegro. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum sporow to sciema. Gosc dostaje mail ze zglosilismy spor a allegro nic nie robi. Kiedys kupilem dolatowanie konta i kasy nie otrzymalem. Pani z allegro powiedziala zebym probowal sie skontaktowac ze sprzedajacym a jak nie pomoze to isc na policje bo allegro takimi sprawami sie nie zajmuje. Takze tylko policja moze cos zdzialac bo allegro umywa łapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum sporow to sciema. Gosc dostaje mail ze zglosilismy spor a allegro nic nie robi. Kiedys kupilem dolatowanie konta i kasy nie otrzymalem. Pani z allegro powiedziala zebym probowal sie skontaktowac ze sprzedajacym a jak nie pomoze to isc na policje bo allegro takimi sprawami sie nie zajmuje. Takze tylko policja moze cos zdzialac bo allegro umywa łapy
dokładnie, sprawę trzeba zgłosić na policję, bo allegro bez tego nawet nie kiwnie palcem, jeśli placileś przez PayU to jest szansa, że allegro odzyska kase, ale liczy się każdy dzień... centrum sporów to kit, będą Ci walić ściemę, żebyś sam ugodowo rozwiązał wszystko, czas leci, centrum sporów to miesiąc czekania na nic... 997!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balsam na wasze problemy :)http://www.wykop.pl/ramka/820133/jak-odzyskac-pieniadze-od-nieuczciwego-sprzedawcy-na-allegro-zakonczenie/ tylko zamiast latać po pocztach lepiej skorzystać z tzw e-sądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleszka ma juz 4 negatywy. Wszystko dzisiaj dostal. Najlepsza jest ta reklama allegro w TV o bezpieczenstwie na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to jest bezpieczeństwo na allegro ----> to ich mail do gościa który Cie zrobi w choooooja o treści "prosze się wywiazać i dogadać" i to wszystko. Te Poznańskie łajzy z allegro w NICZYM Ci nie pomogą. Możesz zebrać ileś osób i pozew zbiorowy zrobić na gościa(tzn. mogłeś ZANIM te głupki nie poukrywały nicków kupujących "dla bezpieczeństwa") ale nie dojdziesz kto jeszcze u niego kupił... Mi zablokowali konto z 1900 komentarzami za to, że nie wywiązałem się z kupna przedmiotów to tłumaczę im, że koles miał aukcję z lampami,chłodnica,pasem przednim,zderzakiem i belką i licytowałem a łach w ostatnich 5min zmienił opis, że aukcja dotyczy śrubek do mocowania ww. elementów i nabyłem za prawie 1600zł 20 śrubek na 5 aukcjach- pisałem, ze nie zaplacę i mi i jemu konto zblokowali--->KPINA W BIAŁY DZIEŃ po tym ile im kasy wpłaciłem(1650 moich komentarzy za sprzedaż). Ogólnie allegro to NAJGORSZY SYF i się ludzie na tablice przerzucają mimo,ze nie ma "takiego bezpieczeństwa jak w allegro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest poprostu skandal.Dobry bylby odcinek w "uwaga" na tvn na temat tego gowna. Brak kase za aukcje biora ale pomoc za cholere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak im jesteś winien 1zł przez 3 m-ce to Cie komornikiem straszą geje - to jest złodziejstwo i chamstwo w biały dzień. Coś jak kościół - każdy wie, że kradnie i nie pomaga mimo, że tak głosi i nikt z tym nic nie robi. Oczekiwać pomocy od allegro to jak prosić księdza o szklankę wody - NIC Z TEGO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie ma żadnego bezpieczeństwa :P o bezpieczeństwo trzeba zadbać samemu. Spór Allegro to tylko metoda zastraszanie laików co wciskają kity ale i tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest sens składać w prokuraturze albo na policji jakieś pisemko o popełnieniu oszustwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...