Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR

artur2910

Witam. Nie chcę mi się czytać całego postu od 200..,któregoś ale zauważyłem że co niektórzy pytają się czy rozrząd wytrzyma 180 tyś.

O tóż może to było nie bezpieczne,ale mój tyle wytrzymał. Zrządenie losu wystawiło na test moje audi i rozrząd właśnie poszedł do wymiany.Poszedł też filtr paliwa,filtr kabiny,klocki hamulcowe plus na tył tarcze.Przeglądy robione według książki serwisowej.

Witam :) jestem przed wymianą kompletnego rozrządu mogł by ktos polecic jaka najlepiej firme wybrac  pacjent to 2.0 TDI CR CAGA 2008. Moze tez ktos z forum ma dostęp do czesci z jakimś rabatem :) pozdrawiam

Godzinę temu, damian9o1 napisał:

INA lub Contitech

Panowie , chcę wymienić rozrząd ,  czy macie może kogoś zaufanego w lubelskim , kto zna się na rzeczy i zrobi to jak należy.

Nie dostajesz gwarancji na 210kkm, tylko piszą jaki jest interwał wymiany. Ja bym nie ryzykowal tak wielkim przebiegiem, w sumie u siebie miałem po drodze wymieniany rozrząd, ale dla pewności na 127k mil wymieniłem jeszcze raz, teraz wiem że mogę spać spokojnie. ASO zawsze wynajdzie sposób żeby się wywinac z gwarancji, tak więc kupić nowy kompletny rozrząd i patrzeć żeby ktoś kumaty go dobrze zalozyl, ja miałem przestawiony a zakładał serwis.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Jaki były objawy? Mułowaty i błąd na desce? Czy może coś innego? [emoji848]

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

23 godziny temu, a-kuba napisał:

Ja wymieniałem w ASO autohaus otto w Świdniku, części Ori , 2 lata gwarancji, czekania ok 4h i spokój na kolejne lata ;) bez zastrzeżeń :) cena coś ok 1800

To jak to jest z ori rozrządem . Ile można na nim zrobić km lub lat ? Bo mam ori robiony 6 lat temu przebieg 100tys na nim .

22 minuty temu, fafiks napisał:

Do wymiany juz

Jeśli w ciagu 5-6 lat nie zrobię ponad 100 tys to chyba bezsens zakładać ori rozrząd , chociaż słyszałem ze pompa wody to tylko oryginał.

18 minut temu, fafiks napisał:

ale strarzeje Ci sie guma i dlatego trzeba wymienic

pompa moze byc w zamienniku np INA

Ja kupiłem rozrząd Ina plus pompa hepu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Zadzwoniłem do kilku serwisów autoryzowanych AUDI w Polsce. Usłyszałem: silnik CAGA interwał serwisowy 180 tyś km max.7 lat, w każdym taka sama informacja.

Wymiana rozrządu a przy okazji imbusa pompy olejowej i czujnika poziomu oleju, jako że w moim modelu chorobniki lubi się psuć.

Rorząd Contitech: 840zł
Pasek: 50zł
Olej 5w40: 200zł
Filtr Bosch: 35zł
śruby i nakrętki do magla (padły przy odkręcaniu); 50zł
Czujnik poziomu oleju: 250zł
Imbus: 20zł

Czas pracy: 3 dni robocze
Koszt robocizny: 1500zł

Jakby nie robić tego hurtowo tak jak ja robiłem, to w cale nie wychodzi jakoś super drogo, więc nie wart ryzykować te 10-20k więcej i po prostu wymienić! :)

Mam obecnie 155k przebiegu i zaczynam powoli myśleć nad zmianą rozrządu, czy ktoś wymieniał w ASO i może mi przybliżyć koszt?

1 godzinę temu, Kasjan napisał:

Wiesz co, myślę, że to zależy od ASO, u mnie jest kilka w okolicy i każde wycenia inaczej. Ba! Nawet raz zadzwoniłem do ASO Rowiński-Wajdemajer i szpecmajster na słuchawce wycenił samą wymianę czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy (z moim czujnikiem) na 350-400zł. Olałem go, podjechałem do ASO bez umówienia i chłopaki zrobili mi to od ręki za 100zł. Przedzwoń i zapytaj, oni są zobowiązani podać Ci cenę przed przystąpieniem do prac (nawet przez telefon).

11 minut temu, Boukhiar napisał:

trzeba bylo samemu to zrobić za free :decayed:

Teraz bym zrobił, ale w mrozie -15 nie chciało mi się babrać i przeziębić na dworze :)  Głupi ja, w sumie mogłem poczekać!

W dniu 13.03.2018 o 12:42, Boukhiar napisał:

Rorząd Contitech: 840zł
Pasek: 50zł
Olej 5w40: 200zł
Filtr Bosch: 35zł
śruby i nakrętki do magla (padły przy odkręcaniu); 50zł
Czujnik poziomu oleju: 250zł
Imbus: 20zł

Czas pracy: 3 dni robocze
Koszt robocizny: 1500zł

a jak jest z tym imbusem? jedni piszą ze wałek sie odrazu wymieni inni że wałek się nie uszkadza tylko pompa.