Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

Drogo. Pytałem również w ASO Radom, ok 1400zł części z robocizną. Robię u swojego mechanika. Części 600zł (SKF) i robota 200

stac cie na auto za 50 koła ,a naprawiasz auto u jakis osiedlowych mechanikow i mowisz ze kilka stówek wiecej to drogo:) niech wymiana rozrzadu kosztuje w aso 3 tys zl. moim zdaniem to i tak najlepsza opcja. mechanicy aso z zamknietymi oczami to zrobia , bo robili to wiele razy. masz pewne ,orginalne i przedewszytskich gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem zę za 200zł podejdzie do tematu jak należy. k**wa jaki psujący rynek mechaników desperat...

Pojedzie jak należy. Dlaczego psujący? U mnie regionie za wymianę rozrządu w tym silniku mechanicy biorą po 300zł, on bierze ode mnie 200zł.

Drogo. Pytałem również w ASO Radom, ok 1400zł części z robocizną. Robię u swojego mechanika. Części 600zł (SKF) i robota 200

stac cie na auto za 50 koła ,a naprawiasz auto u jakis osiedlowych mechanikow i mowisz ze kilka stówek wiecej to drogo:) niech wymiana rozrzadu kosztuje w aso 3 tys zl. moim zdaniem to i tak najlepsza opcja. mechanicy aso z zamknietymi oczami to zrobia , bo robili to wiele razy. masz pewne ,orginalne i przedewszytskich gwarancje.

Po raz kolejny błyskasz "intelektem". Co z tego, że stać mnie na auto za 50 000zł? Tzn., że mogę teraz przepłacać i nie szanować pieniędzy? Nie tędy droga, żebyś liczył moje pieniądze. W ASO nawet niech biorą i 5000zł jak są klienci. Jeżeli mam zapłacić 1400zł, a 800zł to jest różnica, tak? Tak, dokładnie 600zł, które mogę przeznaczyć na co inne, moje życie nie kręci się tylko wkoło samochodu Audi A4 2,0TDI... mam zupełnie inne priorytety życiowe.

Mechanicy z ASO jak widzę to dla Ciebie świętość, a moim zdaniem DOBRY mechanik ma swój warsztat, a nie pracuje na kogoś. Mam mnóstwo znajomych, którzy pracowali w ASO i wiem doskonale jak potrafią oszukiwać, np. jedziesz na wymianę oleju, wbijają w książkę, że olej zmieniony, a tak naprawdę nic nie zrobione, to samo tyczy się rozrządów i innych kwestii.

Mój mechanik naprawia przede wszystkim moje auta, zawsze stoi u niego po kilka moich samochodów, więc dla mnie jest zupełnie inna cena, niż dla kogoś "z ulicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech twoj mechanik otworzy aso :) moze wykonczy koncern vw :) nie wiem jakie ty bajki ogladasz ,ale sa bardzo drastyczne:) aaa zapomnialem dodac,bardzo czesto ci sie auta psuja ,ze az po kilka ich stoi u twojego mechanika. zmien mechanika moze przestana sie psuc

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać właśnie jak znasz życie. Sprzedaje samochody i zawsze trzeba coś poprawić, a że sprzedaje ich ok 100 sztuk w skali roku to praktycznie nie ma dnia, żeby u niego nie stał chociaż mój jeden egzemplarz. Dalej nie wchodzę z Tobą w polemikę - szkoda mojego czasu i tak nic nie zrozumiesz, to nie ten poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać właśnie jak znasz życie. Sprzedaje samochody i zawsze trzeba coś poprawić, a że sprzedaje ich ok 100 sztuk w skali roku to praktycznie nie ma dnia, żeby u niego nie stał chociaż mój jeden egzemplarz. Dalej nie wchodzę z Tobą w polemikę - szkoda mojego czasu i tak nic nie zrozumiesz, to nie ten poziom.

nie ten rocznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z dzisiaj.

W ASO dostałem potwierdzenie, że przy przebiegu 180 000km był robiony kompletny rozrząd, rolki, pasek, komplet. Demontowany był przy tym przód.

I co... i mój mechanik (tak, ten, któremu płacę za tą usługę 200zł) zrzucił przód i wymienił rozrząd, który w tym aucie był od nowości! Wszystkie rolki z rocznika produkcji samochodu, wg niego przód również w tym aucie nie był nigdy demontowany.

Potwierdzają się moje słowa, że nawet w ASO mechanicy oszukują (bo ci "prywatni", to już standard).

Dlatego ja płacę 200zł za wymianę rozrządu u mojego, pewnego mechanika, niż mam płacić u nieznajomego czy w ASO, dlatego, że..... jest drożej i jest ryzyko oszustwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem kompletny rozrząd przy 179 tys.
- 3x rolki
- napinacz
- pompa wody
- pasek zębaty (rozrządu)
- pasek wieloklinowy

Części + robocizna 1250zł (nie w ASO)

Do ilu tysięcy km jest zalecana wymiana rozrządu drugi raz?? Na częściach nieoryginalnych tylko na zamiennikach takich jak lemforder, febi, paski contitech ??
.

Edytowane przez kotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt różnie odwalają numery ale żeby aż takie... Masakra. Mnie serce bolalo jak bylem w aso na wym.ppd(sory że z innej beczki.) po powrocie do domu nie wytrzymalem i podnioslem pokrywe wałków aby uwierzyc...i dostałem nowe.

Rozrząd teraz w sobotę wymienialem w CR na zamiennikach- zestaw gates + p.wody skf-czesci 600zł.robota moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycena w audi centerum wrocław 2000 robocizna + 2000 części, a w RS serwis wrocław całość 1700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycena w audi centerum wrocław 2000 robocizna + 2000 części, a w RS serwis wrocław całość 1700

nie rozumiem.czyli wymiana w b8 4 kołą za rozrzad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei dowiedziałem sie ze pierwsza wymiana rozrzadu u mnie (2011 CAGA) nie wcześniej niż po 210 tys.km , jesli wymiana będzie w ASO to kolejna nie wcześniej niż 420 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dwa pytania:

1. Czy ktoś eksperymentował ile lat (producent zaleca 5) można jeździć na rozrządzie ja mam 6,5 roku przebieg 110 tyś (potwierdzony w serwisie)

2. W związku z tym, że niewiele jeżdżę 15kkm/rok jaki dobry zamiennik rozrządu kupić (orginał chyba nie ma sensu)

Pozdrawiam Emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, piszecie ze wstawiając auto do ASO na wymianę oleju , zdarza sie tak ze nie dochodzi do jego wymiany a jedynie dostajemy wpis w książkę ? Czy te słowa są potwierdzone jakimiś konkretnymi przypadkami czy domyslami , bo jakoś mi sie nie chce w to wierzyć aby autoryzowany serwis audi robił takie numery... Za takie coś mogą stracić licencje a to dla nich chyba zbyt duże ryzyko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, piszecie ze wstawiając auto do ASO na wymianę oleju , zdarza sie tak ze nie dochodzi do jego wymiany a jedynie dostajemy wpis w książkę ? Czy te słowa są potwierdzone jakimiś konkretnymi przypadkami czy domyslami , bo jakoś mi sie nie chce w to wierzyć aby autoryzowany serwis audi robił takie numery... Za takie coś mogą stracić licencje a to dla nich chyba zbyt duże ryzyko...

I nie na głupim oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju. Dawno, dawno temu jeździłem do aso xxx bo miałem tam kumpla i wymieniałem olej na 0w40 płacąc połowę ceny. Na pytanie dlaczego powiedział

Dla znajomych i nas jest pół beczki potem uzupełnia się 5 lub 10 do pełna i reszta świata ma 5/10w40.☺

Dlatego nigdy i nigdzie juz z beczki nie biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis w serwisie przegladnac historie auta ,przy okazji dowiedziałem sie,że kompletna wymiana rozrzadu w Świton-Paczkowski Lubin 2300 zl:)cena przystepna

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam 206 tys nacykane i rozrzad zamierzam zmienić przy 215 tys. Dodam ze będzie to pierwsza wymiana. Nie wiem tylko co ASO miało na myśli mowiac, ze jesli wymienię go u nich to dają gwarancje na kolejne 210 tys. Czy to tylko chwyt marketingowy zeby złapać klienta bo oni i tak zawsze znajda milion powodów aby nie uznać reklamacji. Co o tym myślicie, warto zrobic w ASO czy na własna rękę ? Pozdrawiam.

Edytowane przez karol_lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...